UKR
Субота 27 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні278
Вчора1086
На цьому тижні5417
Минулого тижня7711
У цьому місяці27828
Минулого місяця34012
За весь період2471583

Про створення Каховського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради


На виконання прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо створення районних, міських центрів професійного розвитку педагогічних працівників , керуючись пунктом 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрі, надання консультативної підтримки педагогічним працівниками з питань планування та визначення траєкторії їхнього професійного розвитку, проведення супервізії, розроблення внутрішніх документів закладу освіти, освітніх програм, навчальних програм з навчальних предметів (інтегрованих курсів), а також особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання, професійної підтримки педагогічних працівників з питань впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій, сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, надання психологічної підтримки педагогічним працівникам, взаємодії та співпраці з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами та установами забезпечення якості освіти, закладами освіти, міжнародними та громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань діяльності Центру, сесія міської ради,

ВИРІШИЛА:

1. Створити Каховський центр професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради, за організаційно-правовою формою - комунальний заклад Каховської міської ради (скорочене найменування - Каховський ЦПРПП).
2. Затвердити:
2.1. Статут Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради (додається).
2.2. Структуру Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради (додається).
2.3. Штатний розпис Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради (додається).
2.4. Стратегію розвитку Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради (додається).
2.5. Порядок проведення конкурсу на зайняття посад директора та педагогічних працівників Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради (додається).

3. Встановити місцезнаходження Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради за адресою: 74800, Україна, Херсонська область, місто Каховка, вулиця Велика Куликовська, будинок 99.
4. Визначити уповноваженим органом управління Каховським центром професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради - управління освіти Каховської міської ради.
5. Доручити управлінню освіти міської ради (Аркуша А.А.) здійснити необхідні дії щодо державної реєстрації Каховського центру професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради та його включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
6. Фінансовому управлінню міської ради (Гончаров О.А.) щорічно передбачати в міському бюджеті видатки на утримання Каховського ЦПРПП.
7. Відповідальність за виконання рішення покласти на секретаря міської ради Мовчана А.Ю.
8. Контроль за виконання даного рішення покласти на комісію з питань культури, освіти, молоді, спорту, соціального захисту населення та охорони здоров’я (Скрипніченко М. М.).

 

Міський голова     А. А. Дяченко

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення сесії міської ради
від__________ № _______

 


СТАТУТ
КАХОВСЬКОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНОГО
РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

КАХОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
м. Каховка - 2020


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Каховський центр професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради (надалі - центр) є комунальним закладом заснований Каховською міською радою Херсонської області (надалі - Засновник).
Повне найменування: Каховський центр професійного розвитку педагогічних працівників Каховської міської ради.
Скорочене найменування: Каховський ЦПРПП.
1.2. У своїй діяльності центр підпорядковується органу управління освітою Херсонської обласної державної адміністрації, а в частині провадження фінансово-господарської діяльності - Засновнику або уповноваженому ним органу.
Засновник здійснює фінансування центру, його матеріально-технічне забезпечення (надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, за потреби, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування).
Уповноваженим Засновником органом управління центром є управління освіти Каховської міської ради (надалі - управління освіти міської ради).
1.3. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказами та листами Міністерства освіти і науки України, рішеннями Каховської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами начальника управління освіти Каховської міської ради і цим статутом.
1.4. Місцезнаходження центру: 74800, Україна, Херсонська область, місто Каховка, вулиця Велика Куликовська, будинок 99.
1.6. Центр є юридичною особою, має печатку і штампи, бланки встановленого зразка, може мати самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України.

Основними завданнями Центру є:
1) надання консультативної підтримки педагогічним працівниками з питань планування та визначення траєкторії їхнього професійного розвитку, проведення супервізії, розроблення внутрішніх документів закладу освіти, освітніх програм, навчальних програм з навчальних предметів (інтегрованих курсів), а також особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
2) професійна підтримка педагогічних працівників з питань впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій;
3) сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, зокрема шляхом:
координації діяльності професійних спільнот педагогічних працівників (методичних об’єднань, творчих груп тощо);
узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників;
формування баз даних програм підвищення кваліфікації, інших джерел інформації (вебресурсів), необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників, та їх оприлюднення на власному вебсайті;
4) надання психологічної підтримки педагогічним працівникам;
5) взаємодія та співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами та установами забезпечення якості освіти, закладами освіти, міжнародними та громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань діяльності Центру.
Центри не можуть виконувати завдання, не передбачені цим Положенням та іншими актами законодавства.
3. Центр є юридичною особою, що утворюється та припиняється (реорганізовується, ліквідується) згідно з рішенням районної, міської (районної у місті) ради (далі - засновник). Декілька засновників можуть прийняти спільне рішення про утворення Центру та укласти договір про спільну діяльність або засновницький договір у порядку, визначеному законодавством. Міські ради можуть утворювати та припиняти (реорганізовувати, ліквідовувати) Центри, забезпечувати та організовувати їх діяльність відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
3. Центр здійснює діяльність у межах території обслуговування, що визначається його засновником. Територія обслуговування Центру визначається з розрахунку, що у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних та міжшкільних ресурсних центрах (далі - заклади освіти та установи), розташованих на території його обслуговування, має працювати не менше:
500 педагогічних працівників (у випадку, якщо заклади освіти та установи на території обслуговування Центру розташовані у сільських та міських населених пунктах).
750 педагогічних працівників (у випадку, якщо заклади освіти та установи на території обслуговування Центру розташовані виключно у міських населених пунктах).
Управління та кадрове забезпечення Центру

4. Управління Центром здійснюють його засновник та директор.
Засновник Центру:
1) затверджує статут, структуру, штатний розпис та стратегію розвитку Центру, порядок проведення конкурсу на зайняття посад директора та педагогічних працівників Центру;
2) організовує проведення конкурсу на зайняття посади директора Центру, призначення за результатами конкурсу директора Центру, затвердження його посадової інструкції та звільнення його з посади відповідно до трудового законодавства;
3) визначає територію обслуговування Центру, забезпечує його утримання та розвиток, створює умови, необхідні для належного функціонування;
4) здійснює управління діяльністю Центру та контроль дотриманням вимог законодавства, у тому числі цього Положення;
5) організовує розгляд звернень щодо діяльності Центру в установленому законодавством порядку;
6) здійснює інші повноваження, визначені законодавством.
5. Засновник або уповноважений ним орган (посадова особа) розробляє статут Центру відповідно до вимог законодавства, у тому числі цього Положення. Написання найменування Центру здійснюється відповідно до законодавства та має включати інформацію про його засновника.
Засновником до штатного розпису Центру мають бути введені посади директора, консультанта, практичного психолога, бухгалтера, працівника обслуговуючого персоналу Центру. Кількість консультантів, визначена штатним розписом, має забезпечувати потреби у методичній підтримці (супроводі), консультуванні педагогічних працівників закладів освіти та установ, розташованих на території обслуговування Центру, та визначається засновником з розрахунку одна тарифна ставка консультанта не менш як на 200 педагогічних працівників.
6. На посаду педагогічного працівника Центру може бути призначено особу, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше п’яти років, досвід впровадження інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти, у тому числі інформаційно-комунікаційних, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до порядку, затвердженого засновником Центру.
Обов’язки директора та інших працівників Центру визначаються законодавством та їхніми посадовими інструкціями.
7. Безпосереднє керівництво діяльністю Центру здійснює його директор, який призначається на посаду на конкурсній основі та звільняється з посади засновником Центру.
Директор Центру:
1) розробляє стратегію розвитку Центру та подає на затвердження засновнику;
2) затверджує план діяльності та організовує роботу Центру відповідно до стратегії розвитку Центру, затвердженої засновником, подає пропозиції засновнику щодо штатного розпису та кошторису Центру;
3)  призначає на посади працівників Центру, звільняє їх із займаних посад відповідно до законодавства, затверджує посадові інструкції працівників Центру, заохочує працівників Центру і накладає на них дисциплінарні стягнення;
4) може залучати юридичних та фізичних осіб до виконання завдань Центру шляхом укладення з ними цивільно-правових договорів (угод, контрактів тощо) відповідно до своєї компетенції;
5) створює належні умови для ефективної роботи працівників Центру, підвищення їх фахового і кваліфікаційного рівнів;
6)  видає відповідно до компетенції накази, контролює їх виконання;
7) розпоряджається в установленому засновником порядку майном Центру та його коштами, укладає цивільно-правові договори;
8) забезпечує ефективність використання майна Центру;
9) забезпечує охорону праці, дотримання законності у діяльності Центру;
10) діє від імені Центру без довіреності;
11) може вносити засновнику Центру пропозиції щодо вдосконалення діяльності Центру;
12) подає засновнику Центру річний звіт про виконання стратегії розвитку Центру.
Фінансування та контроль за діяльністю Центру

7. Фінансування Центру здійснюється його засновником відповідно до законодавства.
7. Матеріально-технічна база Центру складає: будівлі, споруди, приміщення, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображена у балансі. Майно, закріплене за Центром, належить йому на праві оперативного управління та не може бути вилучене, крім випадків, визначених законодавством.
7. Фінансово-господарська діяльність Центру провадиться відповідно до законодавства. Джерелами фінансування Центру є кошти засновника, благодійні внески юридичних та фізичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством. Центр надає послуги педагогічним працівникам в межах своєї території обслуговування за рахунок коштів засновника. Центри можуть надавати платні освітні та інші послуги у порядку, визначеному законодавством (крім послуг, що надаються Центрами для виконання завдань, визначених цим Положенням та іншими актами законодавства).
7. Координацію, моніторинг та сприяння діяльності Центрів здійснює державна установа, що належить до сфери управління МОН.
Контроль за дотриманням Центрами актів законодавства, у тому числі цього Положення, здійснюють засновники Центрів та відповідні органи управління у сфері освіти Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
ПРИПИНЕННЯ ЦЕНТРУ
11. Діяльність центру припиняється в результаті його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Рішення про реорганізацію або ліквідацію центру приймається Засновником. Припинення діяльності центру здійснюється комісією з припинення (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісією), утвореною в установленому законодавством порядку.
12. У разі припинення центру (у результаті його ліквідації, злиття, поділу або перетворення) його активи передаються одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету м. Каховки.
13. Центр вважається реорганізованим (ліквідованим) з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідного запису в установленому порядку.

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ

14. Зміни та доповнення до цього статуту, у разі потреби, вносяться Засновником шляхом викладення його у новій редакції та реєструються в установленому законом порядку.


Секретар міської ради А.Ю. Мовчан.