UKR
Вівторок 21 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні737
Вчора1121
На цьому тижні1858
Минулого тижня7610
У цьому місяці22114
Минулого місяця31097
За весь період2496966
13.07.20

Здійснення опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена


Опіка встановлюється над особами, які судом визнані, недієздатними.
Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
 Піклування встановлюється над особами дієздатність яких обмежена.
Суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними та якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо і тим ставить себе чи свою сім’ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов’язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.
Для визнання особи недієздатною або обмежено дієздатною майбутній опікун має подати заяву до суду з відповідною заявою. Суд призначає опікуна на підставі подання від органу опіки та піклування. Кандидатура опікуна розглядається на Опікунській раді.
Завдання органу опіки та піклування передбачені нормами та положеннями Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Правилами опіки та піклування, затвердженими спільним наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999 №34/166/131/88. Так, відповідно до Правил опіки та піклування, встановлено, що опіка (піклування) є особливою формою державної турботи про  повнолітніх осіб, які потребують допомоги щодо забезпечення їх прав та інтересів.
Згідно положення про Опікунську раду при виконавчому комітеті Каховської міської ради(далі - Положення), затвердженого Рішенням виконавчого комітету каховської міської ради від 21.05.2012 № 193 опікунська рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, що утворюється виконавчим комітетом Каховської міської ради. Відповідно до Положення, на засіданнях Опікунської ради розглядаються питання, які стосуються повнолітніх осіб, що перебувають під опікою (піклуванням) або потребують призначення опікунів (піклувальників), а саме:
- подання до суду про призначення опікунів та піклувальників над повнолітніми особами, які визнані (визнаються) у судовому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
- встановлення опіки над майном недієздатних осіб у передбачених законодавством  випадках;
 - надання дозволу на укладання угод, відчуження, розподіл майна, від імені осіб, які перебувають під опікою (піклуванням);
 - погодження на зняття осіб, які перебувають під опікою (піклуванням), з реєстраційного обліку за місцем проживання;
- ініціювання визнання у судовому порядку повнолітніх осіб недієздатними (обмежено дієздатними), встановлення над ними опіки (піклування) і призначення опікуна (піклувальника);
 - ініціювання звільнення у судовому порядку від обов’язків опікунів, піклувальників над повнолітніми особами у разі невиконання ними своїх обов’язків;
 - розгляд скарг від осіб, які перебувають під опікою (піклуванням), на дії опікунів (піклувальників);
 - здійснення контролю та захисту майнових та житлових прав осіб, які перебувають під опікою (піклуванням);
 - проведення інших дій щодо забезпечення прав та інтересів осіб, які перебувають під опікою (піклуванням), відповідно до вимог чинного законодавства України. 
За детальною інформацією звертатися до Управління праці та соціального захисту населення  Каховської міської ради (м. Каховка, вул. В.Куликовська.103 кабінет 110, телефон (05536) 4 29 59)