UKR
Понеділок 16 Вересня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


25.07.2024

Заява про визначення обсягу СЕО

Детальніше

11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні108
Вчора924
На цьому тижні108
Минулого тижня7469
У цьому місяці15411
Минулого місяця42492
За весь період2633010
27.05.16

Про види соціальних послуг, які надаються Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Каховської міської ради


В місті діє Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Каховської міської ради, який знаходиться за адресою: м. Каховка, вул. Гоголя, 65, тел.: 2 01 87 та 4 43 74.
Директор терцентру - Коняшина Людмила Артемівна.
В рамках децентралізації системи соціального забезпечення, постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1093 передбачено, що Терцентр надає соціальні послуги згідно з розробленими державними стандартами. Терцентр забезпечує як безоплатне в обсягах, визначених державними стандартами, надання соціальних послуг так і надання платних соціальних послуги (в межах наявних можливостей), визначених постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку».
До складу Територіального центру входять такі структурні підрозділи:
- відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення денного перебування;
- відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Основне відділення територіального центру - відділення соціальної допомоги вдома, яким, відповідно до державного стандарту та згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи, індивідуальним планом надається соціальна послуга з догляду вдома одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:
- громадянам похилого віку;
- інвалідам (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";
- хворим (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).
Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадянам, які потребують цілодобового стороннього догляду.
На платній основі відділення здійснює обслуговування громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18 - річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати.
Соціальна послуга одиноким та самотньо проживаючим громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності, надається з відвідуванням постійно (3 група рухової активності - два рази на тиждень, 4 група рухової активності - 3 рази і 5група - 5 разів (лежачі), періодично (відвідування два рази на місяць), тимчасово (визначений у договорі період).
Соціальний робітник обслуговує: 10 осіб, якщо вони проживають у будинках з комунальними зручностями, 6 осіб, якщо вони проживають у приватному секторі без комунальних зручностей і 2 осіб з 5 групою рухової активності.
Постійно розширюється перелік соціальних послуг, які надаються терцентром. Так, введено послугу персонального асистента (для інвалідів-візочників), відкрито пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації та малої механізації. Працює мультидисциплінарна команда, до складу якої входять соціальні робітники, медичні та соціальні фахівці для швидкого реагування та надання допомоги громадянам. На кожного громадянина, якого обслуговує відділення соціальної допомоги вдома, заведено особову справу, в якій міститься:
1)письмова заява громадянина;
2) медичний висновок про нездатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі та догляді в домашніх умовах;
3) карта визначення індивідуальних потреб отримувача соціальних послуг;
4) один примірник договору, укладеного між громадянином і територіальним центром про надання соціальних послуг;
5) довідка про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;
6) інформація з Державного реєстру прав, отримана посадовою особою управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру;
7) копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
8) копія рішення (розпорядження) комісії по соціальному захисту населення Каховської міської ради про звільнення від плати громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18-річного віку), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу (за наявності);
9) копія наказу про здійснення (припинення) надання соціальних послуг;
10) довідка про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за встановленням диференційованої плати за надання соціальних послуг;
11) індивідуальний план надання соціальної послуги;
12) копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).

Відділення денного перебування реалізовує комплекс соціальних послуг, які спрямовані на підтримку життєдіяльності і соціальної активності громадян похилого віку та інвалідів. Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності; частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування в колективі; потребують соціально-побутової і психологічної адаптації; надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань особи; підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах; ведення домашнього господарства, самообслуговування; сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб; організації дозвілля і відпочинку.
Відділення денного перебування надає такі послуги:
соціальна адаптація;
представництво інтересів;
соціальна профілактика;
посередництво(медіація);
інші соціальні послуги.
З вересня 2011 року введено соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку», щорічно в університеті відкриваються нові факультети для тих пенсіонерів, які хочуть розвиватись, вдосконалюватися завдяки безперервному навчанню. Сформовано чотири факультети:
- «Основи медицини і здорового способу життя»: програма курсу включає теми до вивчення проблем людей старшого віку, організація життя в старшому віці, правової грамотності тощо.
- «Основи комп’ютерної грамотності» - програма розроблена з урахуванням психології цієї вікової категорії, групи набрані по 6-8 чоловік, щоб приділити достатню увагу кожному слухачеві; заняття проходять чотири рази на тиждень. В програму включені життєво необхідні питання по вивченню роботи з банківськими терміналами, банкоматами, вмінням користуватися мобільним телефоном та його функціями, користуватися комп’ютером та спілкуватись по скайпу.
- «Іноземна мова» - допомагає тренувати пам’ять, читати елементарні речення, які зустрічаються щоденно в нашому житті.
- «Прикладного мистецтва та вокалу» - для організації дозвілля та відпочинку.
Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект, чим цікавіше живе людина, тим довше триває її активний спосіб життя. Для літніх людей найголовніше - це спілкування. Ми не тільки навчаємо, але робимо їх життя насиченим і цікавим. Цей проект - прорив у майбутнє. Ми об’єднали людей похилого віку. У пенсіонерів-студентів появився смак до життя, вони кожний раз відкривають щось нове, їм стало цікаво жити. Всі заняття в «Університеті третього віку» безкоштовні. Проводять їх фахівці місцевих органів влади, соціального захисту населення, охорони здоров’я, юстиції, Пенсійного фонду України, учні школи №4, волонтери, які обізнані з темою програми та мають відповідний досвід, освіту щодо теми яка цікавить.
Працює клуб «Активного довголіття». Така організація відпочинку дає можливість одержувати задоволення від культурного та духовного спілкування; організовано групу здоров’я для заняття фізичними вправами
Найважливішим в роботі відділення є індивідуальний підхід. На дому з хворими, які перенесли інсульт, інфаркт, працює соціальний педагог, медична сестра з лікувальної фізкультури. При своєчасному втручанню фахівців у хворих стовідсотково відновляється мова, рухова активність. Соціальним педагогом надається послуга представництва інтересів - це допомога в оформленні документів із соціально-правових питань, питань отримання комунальних, медичних, соціальних послуг, написання заяв, скарг, отримання довідок, тощо.
Інструктор з трудової адаптації допомагає відновленню вмінь і навичок з орієнтування в домашніх умовах, проводяться індивідуальні заняття з лікувальної фізкультури на дому.
Медичною сестрою виконується профілактичний масаж з використанням сучасного масажного ліжка та доріжки з турмалиновими камінцями для лікування захворювання ніг. Надаються послуги з аромотерапії.

Найчисельніше відділення терцентру - відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. У цьому відділенні надають більш ніж 20 видів соціальних послуг, великим попитом користуються перукарські послуги, послуги з манікюру, педикюру, обробки кінцівок, обрізка кущів та дерев, рубання дров, дрібний ремонт на дому, ремонтні роботи електроприладів. До послуг пенсіонерів працює бібліотека.
Відділення підтримує тісний зв’язок з підприємствами всіх форм власності, населенням міста, церквами, сільськогосподарськими підприємствами.
Для зручності громадян, які мешкають на Светлово, при БК «Меліоратор» відкрито філію перукарні на 2 робочі місця, де надаються перукарські послуги та з послуги з манікюру.
Постійно в дії «Програма ресурсного поповнення банку одягу», що дає можливість звернути увагу громади до потреб людей похилого віку, інвалідів, хворих, безхатченків інших верст населення та поповнити банк теплими речами і надавати посильну допомогу в зимовий період.
До Державних та Християнських свят проводяться благодійні акції, в ході яких надаються овочі, продукти харчування, засоби гігієни для малозабезпечених одиноких громадян, які знаходяться на обслуговуванні.
Право на безоплатне обслуговування відділенням адресної допомоги мають:
громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;
інші громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж 1.5 прожиткового мінімуму для сім ї;
громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї;
внутрішньо переміщені особи.
Громадяни, які мають право на безоплатне обслуговування, одержують такі послуги:
- перукарські (стрижка 6 раз на рік)
- послуги з обрізання нігтів (3 рази на рік)
- послуги з дрібного ремонту (4 години на рік)
- рубання дров (4 години на рік)
- обрізка дерев та кущів (2 години на рік)
- ремонтні роботи електроприладів (2 години на рік)
За надання послуг понад встановленої норми, оплата проводиться за плату згідно тарифу.
У разі коли громадянин через часткову втрату рухової активності не може відвідати відділення адресної допомоги та особисто отримати допомогу, адміністрація територіального центру вживає заходів для доставки допомоги громадянину за місцем його проживання.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку :
- громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;
- громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітній дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей вищий ніж прожитковий мінімум для сім ї.
- внутрішньо переміщеним особам у яких закінчився термін довідки про взяття на облік особи, яка переміщена з тимчасово окупованої території України.
Призначення всіх видів соціальних послуг здійснюється одним пакетом документів. Заявників приймають у зручний для них день і час. Не менш важливим є забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями.
Терцентром проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота через структурні підрозділи шляхом:
1.Оформленням інформаційного стенду в установі;
2.Проводиться консультативна робота (здійснюється особисто, телефонне консультування, відповіді на письмове звернення);
3.Оприлюднення інформації на офіційному сайті міста в рубриці «Соціальна сфера» про діяльність терцентру;
4. Видано інформаційний буклет про надання соціальних послуг у терцентрі;
5.Робота з СМІ;
6.Працюємо над каталогом соціальних послуг.
Для подальшого розвитку та впровадження нових видів соціальних послуг є потреба у придбанні нового автомобіля для організації «Служби доставки» продовольчих та господарських товарів, транспортних послуг. Потребує капітального ремонту будівля по вул. Гоголя 63.
Наш колектив має плани на майбутнє. Основне завдання на перспективу - працювати над розширенням видів соціальних послуг, підвищенням їх якості та ефективності.


Директор терцентру Л.А.Коняшина