UKR
Середа 22 Січня 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


15.01.2020

Шановні роботодавці міста Каховка

Детальніше

15.01.2020

Відділ економіки, комунального майна та землі звертає Вашу увагу, що з 01.01.2020 року на території міста Каховки введено в дію нові розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які встановлено рішенням сесії Каховської міської ради від 20.06.2019№ 1644/80 “ Про місцеві податки та збори”

Детальніше

14.01.2020

Оголошення про проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів в м.Каховка

Детальніше

11.01.2020

Оголошення
про проведення громадських слухань
проекту рішення міської ради "Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Каховки"

Детальніше

08.01.2020

КПТМ «Каховтеплокомуненерго» повідомляє про прийняте рішення щодо перегляду в грудні 2019 року плати на послугу з централізованого опалення для потреб населення, в зв’язку із зміною ціни на природний газ.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні855
Вчора929
На цьому тижні3060
Минулого тижня6660
У цьому місяці19521
Минулого місяця23255
За весь період702262
05.09.19

Положення про комісію з питань захисту прав дитини при виконкомі Каховської міської ради


 

КАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА

  ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

  РІШЕННЯ

   

  14.08.2018                    м. Каховка           №230

   

  Про затвердження Положення та складу

  комісії з питань захисту прав дитини

   

   

  Відповідно до Конституції України, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, на виконання пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”, ст. 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” з метою надання допомоги виконавчому комітету у здійснені ним функцій як органу опіки та піклування, виконавчий комітет Каховської міської ради

   

  ВИРІШИВ:

   

  1. Затвердити Положення про комісію з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Каховської міської ради в новій редакції (додається).

  2. Затвердити новий склад комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Каховської міської ради (додається).

  3. Вважати такими, що втратили чинність рішення виконавчого комітету Каховської міської ради №113 від 16.05.2017 року “Про затвердження Положення та складу комісії з питань захисту пав дитини”, рішення виконавчого комітету Каховської міської ради №254 від 10.10.2017 року “Про внесення змін до положення та складу комісії з питань захисту прав дитини”, рішення виконавчого комітету Каховської міської ради №167 від 12.06.2018 року “Про внесення змін до складу комісії з питань захисту прав дитини при виконкомі Каховської міської ради”, рішення виконавчого комітету Каховської міської ради №196 від 10.07.2018 року “Про внесення змін до складу комісії з питань захисту прав дитини при виконкомі Каховської міської ради”.

  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради О.В. Потоскуєва.

   

  Міський голова                               А.А. Дяченко

   

  ЗАТВЕДЖЕНО:

  рішення виконкому

  Каховської міської ради

   

  Положення

  про комісію з питань захисту прав дитини

  при виконавчому комітеті Каховської міської ради

   

  1. Комісія з питань захисту прав дитини (далі - комісія) є консультативно-дорадчим органом, що утворюється виконавчим комітетом Каховської міської ради.

  2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Сімейним і Цивільним кодексами України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про охорону дитинства”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, “Про освіту”, “Про соціальні послуги”, Конвенцією ООН про права дитини, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.

  3. Основним завданням Комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

  4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

  1) розглядає та подає пропозиції до індивідуального плану соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, який складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а також визначає перелік суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю (далі - суб’єкти соціальної роботи), що беруть участь у виконанні такого плану, контролює виконання його пунктів суб’єктами відповідно до їх компетенції;

  2) розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення, зокрема:

  - реєстрація народження дитини, батьки якої невідомі;

  - надання дозволу бабі, діду, іншим родичам дитини забрати її з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробили батьки дитини;

  - позбавлення та поновлення батьківських прав;

  - вирішення спорів між батьками щодо визначення або зміни прізвища та імені дитини;

  - вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;

  - участь одного з батьків у вихованні дитини;

  - побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав;

  - визначення форми влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

  - встановлення і припинення опіки, піклування;

  - утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків;

  - збереження майна, право власності на яке або право користування яким мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

  - розгляд звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов’язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

  - інші питання, пов’язані із захистом прав дітей;

  3) розглядає підготовлені суб’єктами соціальної роботи матеріали про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ї, в якій існує ризик відібрання дитини чи дитина вже відібрана у батьків без позбавлення їх батьківських прав, сім’ї, діти з якої влаштовуються до навчального закладу на стаціонарне перебування за заявою батьків, та:

  - приймає рішення про взяття під соціальний супровід сімей, в яких порушуються права дитини (завершення або продовження у разі необхідності строку соціального супроводу);

  - направляє у разі потреби батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки, для проходження індивідуальних корекційних програм до суб’єктів соціальної роботи, які відповідно до компетенції розробляють та впроваджують такі програми;

  4) розглядає питання щодо обґрунтованості обставин, за яких відсутні можливості для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за місцем проживання (перебування), та приймає рішення про доцільність влаштування дитини до загальноосвітньої школи - інтернату I-III ступеня за заявою батьків із визначенням строку її перебування у школі-інтернаті.

  Під час прийняття рішення про доцільність влаштування дитини до загальноосвітньої школи - інтернату I-III ступеня враховується думка дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.”.

  5. Комісія має право:

  - одержувати в установленому законодавством порядку необхідну для її діяльності інформацію від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій;

  - подавати пропозиції щодо вжиття заходів до посадових осіб у разі недотримання ними законодавства про захист прав дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

  - утворювати робочі групи, залучати до них представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій (за згодою) для підготовки пропозицій з питань, які розглядає Комісія;

  - залучати до розв’язання актуальних проблем дітей благодійні, громадські організації, суб’єкти підприємницької діяльності (за згодою).

  6. Комісію очолює голова виконкому Каховської міської ради. Голова Комісії може мати заступника.

  7. Засідання Комісії веде голова Комісії, а в разі його відсутності — його заступник. У разі відсутності голови Комісії та його заступника засідання Комісії не проводиться.

  8. До складу Комісії на громадських засадах входять керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Каховської міської ради, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, заступники керівників територіальних органів МВС та Мін’юсту, представники інших органів, установ та організацій з метою всебічного розгляду випадку та забезпечення найкращих інтересів дитини, а також працівник відділу у справах дітей, який виконує обов’язки секретаря комісії.

  9. Основною організаційною формою діяльності Комісії є її засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць.

  Засідання Комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини загальної кількості її членів.

  До участі у засіданнях Комісії можуть запрошуватися представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які беруть безпосередню участь у вирішенні долі конкретної дитини, з правом дорадчого голосу.

  У разі неможливості бути присутнім на засіданні члена Комісії, який є начальником структурного підрозділу, установи, організації, замість нього може бути присутня та брати участь в обговоренні і голосуванні особа, що його заміщує.

  10. Комісія у межах своєї компетенції приймає рішення, організовує їх виконання.

  11. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.

  12. Окрема думка члена Комісії, який голосував проти прийняття рішення, викладається в письмовій формі і додається до рішення Комісії.

  13. Голова, його заступник, секретар та члени Комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.

  14. Організаційне забезпечення діяльності Комісії здійснюється відповідним відділом у справах дітей.

   

  Заступник міського голови з питань                                                               О.В. Потоскуєв

  діяльності виконавчих органів ради

   

   

   

   

   

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО:

  рішення виконкому

  ______№_______

   

  Склад комісії з питань захисту прав дитини

  при виконкомі Каховської міської ради

   

  - Дяченко Андрій Андрійович

  голова виконавчого комітету Каховської міської ради, голова комісії

  - Потоскуєв Олег Володимирович

  заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, заступник голови комісії

  - Губка Марія Вікторівна

  головний спеціаліст відділу у справах дітей, секретар комісії

   

  Члени комісії:

   

  - Начальник відділу у справах дітей Каховської міської ради

  - Начальник управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради

  - Начальник відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради

  - Начальник юридичного відділу Каховської міської ради

  - Начальник відділу реєстрації місця проживання осіб Каховської міської ради

  - Заступник начальника відділу освіти Каховської міської ради

  - Заступник директора — начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховської міської ради

  - Начальник Каховського відділу поліції Головного управління національної поліції України в Херсонській області (за згодою)

  - Завідувач наркологічного диспансерного відділення Каховської центральної районної лікарні (за згодою)

  - Начальник Каховського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Херсонській області (за згодою)

  - Заступник головного лікаря з охорони дитинства та материнства Комунального некомерційного підприємства “Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської районної ради” (за згодою)

  - Директор Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (за згодою)

   

   

  Заступник міського голови з питань О.В. Потоскуєв

  діяльності виконавчих органів ради