UKR
Неділя 14 Липня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні967
Вчора787
На цьому тижні7424
Минулого тижня10368
У цьому місяці17792
Минулого місяця30491
За весь період2556527
25.01.22

Положення про відділ управління персоналом та антикорупційної політики Каховської міської ради


 

КАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

___24___ сесії ___VІІІ___ скликання

23.12.2021

м. Каховка

1061/24

 

Про затвердження Положення про

відділ управління персоналом та антикорупційної

політики Каховської міської ради

 

З метою упорядкування основних завдань і функцій відділу управління персоналом та антикорупційної політики Каховської міської ради,на виконання п. 5 рішення Каховської міської ради від 25.11.2021р. № 957/21 Про внесення змін до структури та загальної чисельності виконавчих органів міської ради, затверджених рішенням міської ради від 18.02.2021р. № 207/7”, враховуючи розпорядження міського голови від 29.11.2021р. № 523-к “Про внесення змін до штатного розпису з 29.11.2021 року”, керуючись ст. ст. 54 ч.4, 59 ч.1 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016р. № 47 (в редакції від 27.10.2020р.), міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про відділ управління персоналом та антикорупційної політики Каховської міської ради (додається).

2. Вважати таким, що втратило чинність Положення про відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Каховської міської ради, затверджене рішенням Каховської міської ради від 25.03.2021 р. № 330/ 9 “Про затвердження Положення про відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Каховської міської ради (в новій редакції)”.

3. Відповідальність за виконання цього рішення покласти на керуючого справами виконавчого комітету Каховської міської ради В.В.Чернявського.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань прав людини, депутатської етики та регламенту (О.С.Радіонова).

Міський голова Віталій Немерець

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішення сесії міської ради

від 23.12.2021 № 1061/24

Положення

про відділ управління персоналом та антикорупційної політики

Каховської міської ради

 

1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

1. Відділ управління персоналом та антикорупційної політики Каховської міської ради (надалі - відділ) є виконавчим органом міської ради, утворюється міською радою у відповідності з вимогами Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, підконтрольний та підзвітний міській раді, підпорядкований її виконавчому комітету та міському голові, діяльність відділу координує керуючий справами виконкому(згідно з розподілом обов’язків).

2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про запобігання корупції”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про захист персональних даних”, іншими Законами України та постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами центральних органів виконавчої влади, Регламентом міської ради та Регламентом виконавчого комітету міської ради, рішеннями міської ради та виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.

3. Міська рада створює умови для нормальної роботи і підвищення кваліфікації працівників відділу, забезпечує їх окремим приміщенням, телефонним зв’язком, сучасними засобами оргтехніки, періодичними виданнями.

 

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

ТА ФУНКЦІЇ ВІДДІЛУ

1. Забезпечує реалізацію державної політики у сфері служби в органі місцевого самоврядування з питань управління персоналом (кадрове забезпечення управлінь та відділів міської ради).

2. Здійснює добір персоналу для роботи в органі місцевого самоврядування.

3. Здійснює заходи з підвищення рівня професійної компетентності персоналу.

4. Здійснює заходи щодо організації проведення конкурсу, приймає від претендентів на посади посадових осіб відповідні документи та подає їх на розгляд конкурсної комісії. Веде документацію з проведення конкурсу на заміщення вакантних посад посадових осіб органу місцевого самоврядування.

5. Здійснює документальне оформлення вступу на службу в органи місцевого самоврядування, її проходження та припинення, прийому і звільнення з роботи службовців, технічного персоналу.

6. Проводить роботу по проведенню спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття в міській раді посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком.

7. Вивчає разом з іншими підрозділами та відділами особисті, професійні, ділові якості осіб, які претендують на зайняття посад, попереджує їх про встановлені законодавством обмеження, пов’язані з прийняттям на службу та проходженням служби.

8. Розробляє положення про відділ та посадові інструкції працівників, надає допомогу іншим підрозділам та відділам міської ради у розробці положень про відділи, посадові інструкції працівників.

9. Оформляє особові справи посадових осіб виконавчих органів Каховської міської ради та керівників виконавчих органів-юридичних осіб публічного права, документи про прийняття Присяги та присвоєння рангів, вносить відповідні записи до трудових книжок.

10. Обчислює стаж роботи, страховий стаж, стаж служби посадовим особам органу місцевого самоврядування, працівникам виконавчих органів ради (крім працівників самостійних підрозділів), здійснює контроль за встановленням надбавок за вислугу років.

11. Розглядає та вносить пропозиції міському голові, керуючому справами виконавчого комітету щодо проведення стажування, проходження практики спеціалістів на посадах посадових осіб органу місцевого самоврядування, готує разом з відповідними підрозділами та відділами документи для організації стажування, проходження практики, здійснює контроль за їх проведенням.

12. Веде роботу по формуванню, обліку, навчанню резерву кадрів на посади посадових осіб органу місцевого самоврядування.

13. Здійснює організаційне забезпечення атестаційної комісії та проведенні щорічної оцінки виконання посадовими особами покладених на них завдань і обов’язків, а також контролює проведення цієї роботи у підпорядкованих підрозділах.

14. Забезпечує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів, а також разом з іншими структурними підрозділами виконавчих органів ради організує регулярне навчання працівників апарату.

15. Здійснює облік військовозобов’язаних і призовників, інвалідів.

16. У межах компетенції проводить разом з іншими відділами роботу щодо укладання, продовження строку дії, розірвання контрактів з керівниками комунальних підприємств, а також бере участь у здійсненні заходів з перевірки виконання умов контрактів у порядку, встановленому чинним законодавством, умов преміювання. Веде облік та зберігання відповідних документів керівників комунальних підприємств.

17. Готує проекти розпоряджень міського голови з кадрових питань: з відпусток, відряджень, нагородження працівників, посадових осіб, керівників самостійних підрозділів, керівників комунальних підприємств, складає графіки щорічних відпусток працівників, контролює їх додержання.

18. Оформляє документи, пов’язані з проведенням службових розслідувань (розпорядження, протоколи) та застосування дисциплінарних стягнень.

19. Своєчасно готує, уточнює та подає до органів пенсійного фонду документи щодо призначення пенсій працівникам.

20. Оформляє і видає службові посвідчення та довідки з місця роботи працівників виконавчих органів ради та керівників виконавчих органів - юридичних осіб публічного права, контролює і супроводжує питання перебування працівників на лікарняному, проводить оформлення листків тимчасової непрацездатності.

21. Готує матеріали та проекти розпоряджень міського голови для заохочення, нагородження працівників підприємств та організацій міської територіальної громади.

22. Готує документи про нагородження державними нагородами, Президентськими відзнаками про присвоєння Почесних звань України, Почесного громадянина міста Каховки.

23. Веде базу персональних даних працівників Каховської міської ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

24. Перевіряє і контролює дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування у відділах та управліннях міської ради.

25. Веде облік використання робочого часу працівниками виконавчих органів ради (крім виконавчих органів-юридичних осіб публічного права).

26. Готує документи на отримання погодження кандидатур на посади відповідно до законодавства.

27. Готує документи щодо підготовки та проходження щорічного медичного огляду посадових осіб, контролює його виконання.

28. Приймає участь у розробленні проекту структури виконавчих органів ради та штатного розпису.

29. Зберігає архів з особового складу.

30. Забезпечує виконання Закону України “Про запобігання корупції” разом з відповідальними особами в частині декларування доходів, надає допомогу в заповненні декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру посадових осіб органу місцевого самоврядування, проводить у встановленому законодавством порядку перевірку фактів своєчасності подання зазначених декларацій, їх перевірку на наявність конфлікту інтересів, а також здійснює логічний та арифметичний контроль декларацій у разі виявлення під час перевірки декларації арифметичних або логічних помилок, невідкладно письмово повідомляє про це відповідному суб’єкту декларування для подання ним письмового пояснення та/або виправленої декларації.

31. Розробляє та проводить заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням, а також здійснює контроль за їх проведенням.

32. Надає іншим структурним підрозділам, відділам, керівникам комунальних підприємств роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства.

33. Вживає заходів до виявлення конфлікту інтересів та сприяє його усуненню, контролює дотримання вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, а також виявляє сприятливі для вчинення корупційних правопорушень ризики в діяльності посадових і службових осіб, вносить керівнику пропозиції щодо усунення таких ризиків.

34. У разі виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень посадовими чи службовими особами, а також ознак правопорушення за результатами перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру разом з відповідальними особами інформує в установленому порядку про такі факти керівника, а також правоохоронні органи відповідно до їх компетенції.

35. Розглядає в межах повноважень повідомлення щодо причетності працівників до вчинення корупційних правопорушень. Веде облік працівників притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень. Взаємодіє з підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції державних органів, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.

36. Забезпечує надання публічної інформації у відповідності до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

37. Веде встановлену звітно-облікову документацію, готує статистичну звітність з кадрових питань.

38. Працівники відділу беруть участь у роботі сесій міської ради, засіданнях постійних комісій, засіданнях виконавчого комітету, інших заходах.

39. Розробляє і вносить на розгляд міської ради, виконавчого комітету пропозиції щодо організаційних заходів по підготовці та проведенню на території міської громади виборів Президента України, народних депутатів України, міської ради, референдумів. Контролює виконання цих заходів, сприяє виборчим комісіям і комісіям по проведенню референдумів у здійсненні ними своїх повноважень.

40. Разом з іншими відділами забезпечує виконання Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки”, координує і контролює виконання даного закону підрозділами міської ради.

41. За дорученням міського голови, керуючого справами виконавчого комітету перевіряє роботу відділів, управлінь, інших служб щодо виконання ними Законів України, Указів, розпоряджень Президента, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, рішень обласної ради і розпоряджень обласної державної адміністрації, прийнятих в межах їх компетенції з питань, віднесених до компетенції відділу.

42. Здійснює підготовку проектів рішень міської ради та виконавчого комітету, розпоряджень міського голови на виконання Законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов Верховної Ради України, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативних актів з питань, віднесених до компетенції відділу.

43. Покладання на відділ обов’язків, не передбачених цим Положенням, не допускається.

3. ПРАВА ВІДДІЛУ

1. Відділ має право:

- отримувати в установленому порядку від виконавчих органів міської ради, державних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

- за необхідності, залучати спеціалістів інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій до розгляду питань, що належать до його компетенції;

- вносити пропозиції керівництву міської ради щодо вдосконалення роботи відділу;

- організовувати проведення нарад, семінарів, навчань, інших заходів з питань, що належать до компетенції відділу;

- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;

- брати участь у роботі консультативних, дорадчих та інших органів для сприяння здійсненню покладених на нього завдань.

4. СТРУКТУРА ВІДДІЛУ

1. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету. Чисельність працівників відділу затверджує сесія міської ради за поданням міського голови з урахуванням чисельності, визначеної наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016р. № 47 (в редакції від 27.10.2020р.) “Про затвердження Типового положення про службу управління персоналом державного органу” та наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 26.04.2021 р. № 240/21 Про встановлення обов’язкових вимог до мінімальної штатної чисельності уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції в державних органах”. Структуру, штатний розпис відділу затверджує міський голова. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою у встановленому законодавством порядку.

2. Начальник відділу в своїй діяльності підконтрольний та підзвітний міському голові, оперативно підпорядкований керуючому справами виконавчого комітету(згідно з розподілом обов’язків).

3. На посаду начальника відділу призначаються особи з вищою освітою за спеціальністю “Управління персоналом і економіка праці” (чи за спорідненими спеціальностями) або вищою юридичною освітою за спеціальністю “Право. Правознавство” за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче магістра (або спеціаліста), стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування або державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років, вільне володіння державною мовою, володіння персональним комп’ютером.

4. Начальник відділу :

- керує діяльністю відділу, забезпечує реалізацію завдань та функцій, що

на нього покладені, діє від імені відділу;

- представляє відділ у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами, організаціями в Україні та за її межами;

- планує роботу відділу, визначає напрямки діяльності шляхи вдосконалення й підвищення ефективності роботи відділу;

- визначає завдання і розподіляє обов’язки між працівниками відділу, забезпечує підвищення їх ділової кваліфікації, проводить аналіз результатів роботи і вживає заходів щодо підвищення ефективності діяльності відділу. Вимагає від працівників відділу чіткого виконання функцій та обов’язків, передбачених цим Положенням, посадовими інструкціями, трудовим законодавством та іншими нормами законодавства;

- розробляє посадові інструкції працівників відділу та подає їх на затвердження міському голові, забезпечує дотримання ними Правил внутрішнього трудового розпорядку, а також порушує питання перед міським головою щодо застосування заохочень;

- візує проекти рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови згідно з встановленим порядком підготовки документів;

- приймає участь у засіданнях міської ради, засіданнях виконавчого комітету міської ради;

- порушує перед міським головою питання притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників відділу в разі неналежного виконання ними посадових обов’язків;

- діє в межах повноважень, визначених посадовою інструкцією, що затверджується міським головою.

5. На час відсутності начальника відділу його обов’язки покладаються на одного із головних спеціалістів відділу за розпорядженням міського голови, на підставі заяви начальника відділу, з відповідною доплатою згідно з умовами Колективного договору між виконавчим комітетом Каховської міської ради і працівниками організації в особі профкому виконкому Каховської міської ради.

6. Працівники відділу приймаються на посади та звільняються з посад міським головою у встановленому законодавством порядку.

7. Працівники відділу виконують роботу відповідно до посадових інструкцій, які розробляються начальником відділу та затверджуються міським головою.

8. Працівники відділу несуть персональну відповідальність за відповідність чинному законодавству виконаних ними проектів рішень міської ради та виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, листів, інформацій та ін. документів.

9. Ліквідація і реорганізація відділу здійснюється міською радою за поданням міського голови.

10. На працівників відділу поширюються основні права і обов’язки посадових осіб місцевого самоврядування, передбачені Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про запобігання корупції”, КЗпП України та ін.

5. ВЗАЄМОДІЯ

1. Відділ при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з виконавчими органами міської ради, державними органами виконавчої влади, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, міським головою, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, громадськими об’єднаннями.