UKR
Вівторок 19 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні287
Вчора3673
На цьому тижні3960
Минулого тижня6527
У цьому місяці20369
Минулого місяця57472
За весь період2430112
12.01.22

ЗОВНІШНЯ ОЦІНКА ЯКОСТІ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ послуги «ДЕННИЙ ДОГЛЯД» ЦЕНТРОМ комплексної РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ каховської міської ради за 2021 рік


 Відповідно ст. 11 Закону України «Про соціальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 449 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг», управлінням праці та соціального захисту населення Каховської міської ради проведено зовнішню оцінку якості соціальної послуги «Денний догляд», яка надається Центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Каховської міської ради. В ході проведення оцінки застосовувалися методичні рекомендації з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки  якості соціальних послуг».

     Зовнішня  оцінка якості соціальних послуг проводилася  комісією, склад якої затверджено наказом начальника управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради № 84 від 15.10.2020 «Про створення комісії для проведення зовнішньої оцінки  якості надання соціальних послуг».

     Метою зовнішньої оцінки є визначення відповідності наданих соціальних послуг державним стандартам та потребам отримувачів, удосконалення організації послуг, що надаються Центром.

     Зовнішня оцінка проводилася у період з 27.12.2021 року по 30.12.2021 року.

     Комісія з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг (далі- Комісія) використовувала наступні методи проведення оцінки:

опитування законних представників отримувачів соціальних послуг;

спостереження за процесом надання соціальних послуг;

бесіди / співбесіди з персоналом надавача соціальних послуг;

вивчення документації надавача соціальних послуг, іншої документації, у тому числі звернень отримувачів соціальних послуг.

     Оцінка якості соціальних послуг визначалася із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг, а саме:

адресність та індивідуальний підхід;

результативність;

своєчасність;

доступність та відкритість,

повага до гідності отримувача соціальної послуги;

професійність.

     Станом на 30.12.2021 Центр відвідує 25 дітей з інвалідністю. Забезпечено денне 4-х годинне перебування дітей у Центрі. В анкетуванні та опитуванні взяли участь 19 батьків вихованців Центру.

Адресність та індивідуальний підхід

     При зверненні батьків, визначаються індивідуальні потреби дітей з інвалідністю у соціальних послугах згідно з індивідуальними програмами реабілітації. Всі особові справи вихованців (у кількості 25) містять індивідуальні плани надання соціальної послуги денного догляду з урахуванням ступеня індивідуальних потреб, умінь та сформованих навичок. Ступінь індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги у її наданні визначається на основі шкали оцінки можливості  виконання елементарних дій та шкали оцінки можливості виконання елементарних або складних дій. Індивідуальний план затверджується директором Центру і узгоджується з батьками відвідувачів Центру (кожним отримувачем соціальної послуги) та суб’єктом, що  надає соціальну послугу.

Оцінка – 100% (добре).

 

Результативність

     Під час проведення зовнішньої оцінки було здійснено опитування 19 батьків дітей з інвалідністю, які отримують послугу денного догляду у Центрі, з числа опитаних 100% задоволені наданням соціальної послуги денного догляду, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги у процесі надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга не надавалась. В результаті опитування отримано схвальні відгуки та виявлено позитивні зміни.

     Враховуючи потребу корекційної спрямованості навчання, виховання, реабілітації дітей з інвалідністю та їх комунікативної функції в сучасному житті, особлива увага приділяється забезпеченню фізичного та психічного здоров’я дітей. Важливе місце в навчально-виховному процесі відводиться формуванню знань про навколишній світ, вихованню культури поведінки, корекції відхилень, розвитку практичних умінь, необхідних для повсякденного життя та підготовки до школи. Проводяться індивідуальні та групові заняття з математики та грамоти, розвитку мовлення, малювання та аплікації, музичні заняття та заняття з фізкультурна під час проведення учбового сніданку - навички самостійного прийому їжі, елементи етики. За призначенням лікарів вихованці отримують фізіотерапевтичні процедури, лікувальний масаж і ЛФК, займаються верховою їздою (іпотерапією), що позитивно відображається на нервовій, дихальній та кровоносних системах.

Оцінка 100% (добре).

 

Своєчасність

     Рішення про надання соціальної послуги денного догляду чи відмову у її наданні приймається Центром протягом 10 календарних днів з дня звернення (подачі заяви) отримувачем соціальної послуги, відповідно до Державного стандарту. Визначення ступеня індивідуальних потреб отримувача послуги – протягом 5 календарних днів з дня отримання документів з УПСЗН. Зарахування дітей з інвалідністю до Центру здійснюється відповідно до направлень управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради, згідно з Порядком надання особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю реабілітаційних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80. До Центру зараховуються діти віком від 2 до 18 років з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, які отримали інвалідність або перебувають у групі ризику.

Доступність та відкритість.

     Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю розташований в східній частині міста зі зручним транспортним сполученням. Біля будівлі є паркувальний майданчик, розрахований приблизно на 4-6 автомобілів. Приміщення й спеціалізовані приміщення знаходяться на першому поверсі, вхід до Центру обладнано пандусом. В роздягальні є місця для сидіння 4-5 осіб. Протягом 2021 року відремонтовано музичну залу та групове приміщення.

     В приміщенні Центру розташовані інформаційні стенди, висвітлюються діяльність Центру на власній сторінці у «Фейсбук». На офіційному сайті територіальної громади міста Каховки в рубриці «Управління праці та соціального захисту населення повідомляє» є рубрика «Соціальні послуги», в якій розміщено інформацію про структуру, графік роботи та про послуги, які надаються Центром.

     Протягом звітного періоду проводилася інформаційно - роз’яснювальна робота з батьками дітей (батьківські збори, консультації).

     Доставка дітей вранці до Центру та відправка після надання реабілітаційних послуг додому здійснюється автомобілем «Газель», придбаним за рахунок коштів міського бюджету.

 

Повага до отримувача соціальної послуги

     За результатами проведеного опитування батьків отримувачів соціальної послуги щодо ставлення до їх дітей надавачів послуг отримано тільки схвальні відгуки.

За результатами перевірок роботи надавачів соціальних послуг відмічено, що скарг щодо неповажливого ставлення до отримувачів послуг та негуманних і дискримінуючих дій не надходило.

Забезпечено дотримання принципу конфіденційності. Кожним працівником дано письмове зобов’язання щодо нерозголошення інформації з обмеженим доступом, яка стала йому відомою у зв’язку з виконанням професійних, обов’язків.

Оцінка – 100% (добре).

Професійність

     У Центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Каховської міської ради працює 13 осіб, з яких 7 осіб мають вищу педагогічну освіту. Спеціалістами Центру проведено самооцінювання шляхом анкетування. Результати є наступними: свою роботу на «відмінно» оцінили 20% опитаних, на «добре» - 40%.

     Розроблено та затверджено посадові інструкції всіх працівників Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Всі спеціалісти ознайомлені зі своїми посадовими інструкціями під особистий підпис.

     Кожна особова справа працівника відділення денного перебування містить копії документів про освіту (державного зразка).

     План проведення нарад з питань законодавства у сфері надання соціальних послуг, проведення навчання та проведення атестації спеціалістів складено. Атестацію з підтвердженням кваліфікаційного рівня пройшли всі педагоги установи.

     В умовах адаптивного карантину працівникам видається спецодяг: халати, рукавиці, бахали. Проводяться щорічні медогляди.

 

Кількісний показник:

     Протягом 2021 року скарг щодо надання послуги денного догляду не надходило.

 

 Оцінка якості соціальної послуги денного догляду в цілому:

 Узагальнений статус

Рекомендації по роботі з суб’єктом, що надає соціальну послугу

добре”

Продовжувати роботу з суб’єктом

     За результатами проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальної послуги денного догляду Центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, з метою вдосконалення процесу обслуговування й підвищення якості соціальної послуги, рекомендовано адміністрації Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Каховської міської ради:

- своєчасно проводити аналіз та обробку індивідуальних планів надання соціальної послуги денного догляду, забезпечувати оформлення відповідно вимог законодавства;

- щомісячно проводити наради щодо обговорення якості надання соціальної послуги денного догляду персоналом та самооцінки працівників;

- продовжувати дотримуватися вимог, показників забезпечення якості, строків, принципів, встановлених у Державному стандарті денного догляду;

- підтримувати в актуальному стані сторінку у мережі «Фейсбук» та інформаційний стенд;

- забезпечити проведення супервізії працівників, які надають соціальні послуги;

- з метою покращення якості соціальної послуги денного догляду, за умови надходження коштів з міського бюджету, сприяти зміцненню матеріально-технічної бази Центру.

 

Голова комісії для проведення

зовнішньої оцінки якості надання

соціальних послуг - начальник відділу

у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни,

інших пільгових категорій та контролю

за призначенням пенсій                                                                       О. Спільна