UKR
Понеділок 24 Червня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні104
Вчора1158
На цьому тижні104
Минулого тижня7565
У цьому місяці22767
Минулого місяця33392
За весь період2531011
17.12.21

ПОЛОЖЕННЯ про Міський центр соціальних служб Каховської міської ради


ЗАТВЕРДЖЕНО:

рішення 9 сесії 8 скликання

25.03.2021 № 332/9

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Міський центр соціальних служб Каховської міської ради

(нова редакція)

 

І. Загальні положення

 

1.1. Міський центр соціальних служб Каховської міської ради (надалі - Центр) є закладом, що проводить соціальну роботу із сім’ями, дітьми та молоддю, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, і надає їм соціальні послуги.

1.2. Центр є комунальним закладом, який утворюється, реорганізується та ліквідується Каховською міською радою (надалі Засновник) та належить до сфери її управління. Заклад підзвітний та підконтрольний Засновнику.

1.3. Діяльність Центру повинна відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг.

1.4. Центр у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, Держсоцслужби, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, іншими нормативно-правовими актами у сфері соціальної роботи та надання соціальних послуг, а також цим Положенням.

1.5. Діяльність Центру поширюється на мешканців, які проживають на території населених пунктів Каховської міської територіальної громади.

1.6. Методичний та інформаційний супровід діяльності Центру забезпечує Херсонський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

1.7. Діяльність Центру спрямовує та координує управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Херсонської області. Головним розпорядником коштів для Центру є управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради Херсонської області. 1.9. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із своїм найменуванням, штампи, бланки та інші необхідні реквізити.

1.10. Назва Центру: Міський центр соціальних служб Каховської міської ради (скорочена назва – МЦСС Каховської міської ради).

1.12. Юридична адреса Центру: вул. Фаїни Гаєнко, будинок 6, місто Каховка, Херсонська область, 74800.

1.13. Питання діяльності Центру, не передбачені даним Положенням, регулюються чинним законодавством.

 

ІІ. Мета, завдання та принципи Центру

 

2.1. Метою діяльності Центру є здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг різним категоріям населення.

2.2. Центр провадить діяльність за принципами гуманізму, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до честі та гідності, толерантності, законності, соціальної справедливості, доступності та відкритості, неупередженості та безпечності, добровільності, індивідуального підходу, комплексності, конфіденційності, максимальної ефективності та прозорості використання надавачами соціальних послуг бюджетних та інших коштів, забезпечення високого рівня якості соціальних послуг.

2.3. Основними завданнями Центру є:

1) проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми.

2) надання особам і сім’ям з дітьми комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб згідно з переліком, затвердженим центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері сім’ї та дітей.

2.4. Центр відповідно до визначених для нього завдань:

2.4.1. Здійснює заходи щодо:

1) запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей, упровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин в тому числі щодо патронату над дитиною.

2) виявлення отримувачів соціальних послуг та ведення їх обліку;

3) соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації наставництва;

4) надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги.

5) роботи із запобігання відмовам від новонароджених дітей;

6) здійснення соціальної адаптації дітей та осіб із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

7) соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсіч і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях і членів їх сімей;

8) контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;

9) соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

10) соціального супроводу прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників та усиновлювачів;

11) соціальний патронаж дітей і молодих людей, які перебувають у конфлікті із законом;

12) проведення інформаційних заходів з пошуку кандидатів в патронатні вихователі та популяризації сімейних форм виховання;

13) проводить первинний відбір та надає направлення на навчання кандидатів в патронатні вихователі та кандидатів на створення прийомної сім’ї;

14) проводить інформаційно-профілактичні заходи для мешканців, які проживають на території населених пунктів Каховської міської територіальної громади направленні на профілактику та запобігання негативним явищам в суспільстві та в молодіжному середовищі.

2.4.2. Проводить оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначає методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку.

2.4.3. Надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема:

1) соціального супроводу;

2) консультування;

3) соціальної профілактики;

4) соціальної інтеграції та реінтеграції;

5) соціальної адаптації;

6) соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

7) кризового та екстреного втручання;

8) представництва інтересів;

9) посередництва (медіації);

10) інші соціальні послуги відповідно до визначених потреб.

2.4.4. Забезпечує соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

2.4.5 Забезпечує соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом.

2.4.6. Складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

2.4.7. Вносить відомості до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

2.4.8. Взаємодіє з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами, фізичними особами - підприємцями, які в межах своєї компетенції, надають допомогу вразливим групам населення та особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, та/або забезпечують їх захист. Зокрема, співпрацює з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров`я, відділом поліції № 1 Каховського району відділу поліції.

2.4.9. Інформує отримувачів соціальних послуг у формі, доступній для

сприйняття особами з будь-яким видом порушення здоров’я, про перелік соціальних послуг, які він надає, обсяг і зміст таких послуг, умови та порядок їх отримання.

2.4.10. Інформує населення про сімейні форми виховання та проводить попередній відбір кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.

2.4.11. З метою надання соціальних послуг особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення Центр забезпечує належні умови відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

2.4.12. Бере участь у визначенні потреб населення місцевої громади у соціальних послугах, а також у розробленні та виконанні програм надання соціальних послуг.

2.4.13. Прийняття рішення про надання соціальних послуг Центром, визначення їх обсягу, строку, умов надання та припинення, призначення фахівця, відповідального за ведення випадку особи/сім’ї, проводиться в порядку, передбаченому законодавством.

2.4.14. Проводить моніторинг та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг відповідно до діючого законодавства.

2.4.15. Готує статистичні та інформаційно-аналітичні матеріали стосовно наданих соціальних послуг і проведеної соціальної роботи, які подає Каховській міській раді Херсонської області та Херсонському обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

2.4.16. Забезпечує захист персональних даних осіб, сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, інших вразливих категорій осіб, яким надає соціальні послуги, а також осіб, що повідомили про перебування осіб/сімей у складних життєвих обставинах, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

2.4.17. Створює умови для навчання та підвищення кваліфікації фахівців, які надають соціальні послуги.

 

ІІІ. Права Центру

 

3.1. Центр має право:

1) самостійно визначати форми та методи роботи;

2) вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів сімей, дітей та молоді;

3) виконувати роботу із запобігання відмовам від новонароджених дітей;

4) залучати на договірній основі фахівців інших закладів, установ та організацій різних форм власності, волонтерів до надання соціальних послуг;

5) укладати в установленому порядку договори з підприємствами, установами та організаціями (в тому числі іноземними) щодо проведення робіт, спрямованих на виконання покладених на нього завдань;

6) вносити пропозиції щодо вдосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю органам державної влади, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування;

7) подавати до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій запити на інформацію, необхідну для організації надання соціальних послуг, та отримувати таку інформацію;

8) подавати пропозиції до проекту місцевого бюджету з питань, що належать до його компетенції;

9) залучати грошові кошти та інші ресурси (людські, матеріальні, інформаційні тощо), необхідні для надання соціальних послуг.

10) на придбання та оренду обладнання, необхідного для забезпечення його функціонування.

3.2. Центр має право, відповідно до потреб громади у соціальних послугах, утворювати за потребою мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 654 від 22.08.2018 року.

3.3. Центр має право утворювати інші структурні підрозділи (служби), діяльність яких спрямовується на проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю і надання їм соціальних послуг, з урахуванням потреб громади.

 

IV. Керівництво Центром

 

4.1. Центр очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади в установленому порядку міським головою. У підпорядкуванні директора є заступник директора – начальник відділу, головний бухгалтер та інші працівники, які призначаються на посади та звільняються з посад директором Центру у встановленому законодавством порядку.

4.2. Директор Центру:

1) здійснює загальне керівництво діяльністю Центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань, законність прийнятих ним рішень;

2) розробляє в установленому порядку структуру та штатний розпис Центру в межах граничної чисельності працівників та фонду оплати праці відповідно до примірного штатного нормативу чисельності працівників, що затверджується Міністерством соціальної політики України;

3) затверджує положення про структурні підрозділи (служби/відділення/відділи) Центру та посадові інструкції його працівників;

4) представляє Центр у відносинах з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;

5) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції Центру;

6) видає в межах своїх повноважень накази, організовує та контролює їх виконання;

7) призначає в установленому порядку на посади та звільняє з посад працівників Центру;

8) утворює в Центрі атестаційну комісію, забезпечує проведення атестації працівників Центру в порядку, визначеному законодавством та сприяє підвищенню кваліфікації його працівників;

9) приймає рішення щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Центру;

10) вживає заходів до поліпшення умов праці, дотримання правил охорони праці, внутрішнього трудового розпорядку, санітарної та пожежної безпеки та контролює їх виконання;

11) забезпечує фінансово-господарську діяльність Центру;

12) створює та розвиває матеріально-технічну базу Центру для проведення комплексу заходів щодо надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах;

13) забезпечує своєчасне подання звітів про роботу Центру до Каховської міської ради;

14) виконує інші повноваження відповідно до чинного законодавства.

 

V. Компетенція та повноваження трудового колективу

 

5.1. На всіх працівників Центру поширюються норми діючого трудового законодавства України.

5.2. Трудовий колектив Центру:

1) визначає орган, що відстоює інтереси трудового колективу (профспілковий комітет, рада трудового колективу, уповноважений від трудового колективу, інші);

2) розглядає і затверджує проект Колективного договору;

3) здійснює інші функції відповідно до законодавства і Колективного договору.

5.3. Колективний договір підписується між адміністрацією Центру і трудовим колективом, регулює виробничі, трудові й економічні відносини.

5.4. Трудові спори працівників Центру вирішуються в порядку, визначеному законодавством.

 

VІ. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база Центру

 

6.1. Фінансово-господарська діяльність Центру проводиться відповідно до законодавства та Положення про Центр і здійснюється на основі кошторису.

6.2. Гранична чисельність, фонд оплати праці робітників Центру та видатки на його утримання затверджуються Каховською міською радою.

6.3. Штатний розпис Центру за поданням директора Центру затверджується Каховською міською радою Херсонської області і письмово узгоджується міським головою.

6.4. Центр володіє та користується майном, яке передано йому на праві оперативного управління Каховською міської радою, юридичними та фізичними особами, а також майном, придбаним за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

6.5. Центр у процесі провадження фінансово-господарської діяльності самостійно:

1) розпоряджається коштами;

2) модернізує у разі наявності та необхідності власну матеріально- технічну базу;

3) виконує інші функції, що не суперечать законодавству.

6.6. Фінансування надання соціальних послуг здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, спеціальних фондів, коштів підприємств, установ та організацій, плати за соціальні послуги, коштів благодійної допомоги (пожертвувань) та інших джерел, не заборонених законом.

6.7. Соціальні послуги надаються Центром відповідно до законодавства:

1) за рахунок бюджетних коштів;

2) із встановленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;

3) за рахунок отримувача соціальних послуг / третіх осіб.

6.8. Оплата соціальних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про соціальні послуги». Розмір плати за соціальні послуги визначається Центром в установленому законодавством порядку і затверджується його директором.

6.9. Кошти, що надходять від надання платних соціальних послуг, використовуються в установленому законодавством порядку.

6.10. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та статистичної

звітності проводиться відповідно до законодавства.

 

VI. Центр є неприбутковою установою

 

6.1. Забороняється розподіл доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та пов’язаних з ними осіб.

6.2. Доходи (прибутки) використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Центру та його структурних підрозділів, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених цим Положенням.

6.3. У разі припинення роботи Центру (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення), активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

 

VII. Внесення змін до Положення

 

Внесення змін до Положення Центру та затвердження Положення в новій редакції приймається за рішенням Каховської міської ради та підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному чинним законодавством України.

 

VIIІ. Прикінцеві положення

 

8.1. Норми, які регулюють діяльність Центру та не входять до цього Положення, визначаються чинним законодавством.

8.2. Припинення діяльності Центру здійснюється відповідно до чинного законодавства. Комісія з припинення визначається засновником.

 

 

Директор МЦСС                                 Віктор Зубков