UKR
Субота 18 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні566
Вчора1146
На цьому тижні6160
Минулого тижня7896
У цьому місяці18806
Минулого місяця31097
За весь період2493658
01.03.21

Розвиток освіти


Дошкільна освіта
В громаді функціонує 12 закладів дошкільної освіти різних типів комунальної форми власності, які повністю задовольняють потребу громади. Показник охоплення дітей міста всіма формами дошкільної освіти віком від 3 до 6 років та 5-річного віку становить 100 %. Функціонують 69 вікових груп, з них: 14 інклюзивних, 12 логопедичних, 6 санаторних.
З дітьми працюють 115 вихователів, 14 музичних керівників, 6 практичних психологів, 9 інструкторів з фізичної культури, 14 асистентів вихователя, 12 вчителів-логопедів.
Діяльність педагогічних колективів дошкільних закладів міста спрямована на реалізацію основних засад Закону України «Про дошкільну освіту». Всі дитячі садки міста працюють за Державним Базовим компонентом дошкільної освіти, що забезпечує особистісне зростання та творчий розвиток кожної дитини.
З метою виявлення і підтримки ранньої обдарованості дітей, розвитку їх здібностей та на виконання міської програми «Обдарована дитина» проводяться традиційні заходи: інтелектуальне змагання «Маленький ерудит» (лютий), фестиваль дитячої творчості «Зорецвіт талантів» (травень), Спартакіада дошкільників «Гармонія руху» (травень), фестиваль дитячого малюнку «Барвограй» (листопад), в яких щороку приймають участь і стають переможцями більше 200 дітей.
В ході виконання Програми стимулювання кращих педагогічних працівників за підсумками начального року вчитель-логопед ЗДО № 6 «Сонечко» Наталія Соколова та вихователь ЗДО № 8 «Іскорка» Ганна Маринченко отримали одноразові стипендії по 2000 грн.
Загальна середня освіта
У громаді функціонує 11 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 4815 учнів.
Крім того, в місті функціонує Міжшкільний навчально-виробничий комбінат, в якому навчається 191 учень загальноосвітніх шкіл міста.
З метою задоволення запитів батьків молодших школярів на базі закладів загальної середньої освіти міста функціонує 16 груп продовженого дня, в яких виховується 465 учнів. У 2020/21 навчальному році в одній такій групі, яка функціонує на базі Каховської ЗОШ №1 буде виховуватись учень з особливими освітніми потребами.
Для забезпечення розвитку творчих нахилів і здібностей учнів основної школи, забезпечення подальшої профільності навчання у 24-х класах поглиблено вивчають основи наук 610 учнів. 401 старшокласник (100%) охоплений профільним навчанням.
За результатами 2020 року переможцями обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад став 21 учень шкіл міста. Із загальної кількості здобутих призових місць 10 завоювали учні гімназії, по три призових місця - у учнів ЗОШ № 3 та ЗОШ № 5, два призових місця - в учнів ЗОШ № 6, по одному - у ЗОШ № 4, 2, 1. Стовідсоткову якість в обласних олімпіадах мають команди каховських учнів з історії, математики та англійської мови. Гімназія вкотре підтвердила статус закладу з поглибленим вивченням іноземних мов, адже перші місця обласного етапу у гімназистів і саме учениця гімназії Софія Майстренко стала переможцем Програми обміну лідерами «FLEX» та навчалася в Америці.
У ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН маємо 5 перемог в наступних секціях: «Психологія», «Гідрологія», «Історія України», «Українська мова», «Журналістика».
Переможницею обласного етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка стало двоє учнів нашого міста - Олександра Шорнікова, Кіра Панкевич та Лопатко Іван Лопатко. Таранішин Андрій, учень гімназії, став одним з переможців з усієї України у VII відкритому літературному конкурсі «ФантФест» та Всеукраїнському конкурсі есе. Супрун Тимофій, учень ЗОШ № 4, став переможцем Всеукраїнського конкурсу книжкових відгуків «Крец!». Творчості Михайла Жука присвячено створення сайту, який увійшов у трійку переможців Всеукраїнського конкурсу сайтів «Літературна візитка краю», організованого Національною спілкою письменників України та Малою академією наук, авторами стали група учнів гімназії. Реалізовується молодіжний проєкт «КультМови», ініціативної групи «ГУК» гімназії, що став одним з переможців міського конкурсу соціальних проєктів та програм молодіжних громадських організацій на 2020 рік.
В освітньому процесі важливе місце відведено національно-патріотичному вихованню учнівської молоді, що починається з вивчення та дослідження історії рідного краю, відзначенню знаменних та пам’ятних дат. Так, вже традиційно учні гімназії стають переможцями обласного інтелектуального конкурсу «Ігри патріотів Херсонщини». Лауреатами обласного етапу Всеукраїнської фотовиставки до Дня Соборності України «Україна - це ми!» стали роботи учнів ЗОШ№ 5. Учень 7 класу СЗОШ № 2 здобув перемогу в обласному конкурсі «Український кордон на Херсонщині в козацькі часи». Рій «Булатні клинки» козацького куреня «Мандрівник» СЗОШ № 2 завоював ІІ місце в обласній грі брейн-ринг. Дипломом ІІІ ступеня нагороджена творча група «Джура» СЗОШ № 2 в конкурсі відеороликів «Подорожуємо, пізнаємо, відкриваємо» за роботу «Каховка. З любов’ю до рідного краю». Сертифікатом Всеукраїнської школи громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін» за проєкт «Каховка - місто підлітків» відзначено ученицю ЗОШ № 5.
За результатами 2019/2020 навчального року документи про освіту отримали 330 випускників 9-х класів і 191 випускників 11-х класів.
Свідоцтва з відзнакою отримали 24 учні, золоті медалі одержали 11 учнів. Кращі учні закладів загальної середньої освіти відзначені преміями за рахунок міської програми «Обдарована дитина».

Позашкільна освіта
В місті функціонують 4 позашкільні заклади - Центр дитячої творчості, Станція юних натуралістів, Станція юних техніків, Дитячо-юнацька спортивна школа.
Позашкільні заклади працюють за 23 напрямами: науково-технічний, експериментально-дослідницький, еколого-натуралістичний, дослідницько-експериментальний, художньо-естетичний, військово-патріотичний, соціально-реабілітаційний, МАН, легка атлетика, баскетбол, футбол, волейбол, бокс, дзюдо, академічне веслування, шахи, теніс, кікбоксинг, гімнастика художня, панкратіон, таеквандо. Кожен із позашкільних закладів є організаційно-методичним центром роботи з дітьми за своїм напрямком.
Позашкільною освітою охоплено 1677 учнів, які займаються у 125 гуртках, що становить 42%. Гурткова робота організована на базі позашкільних, загальноосвітніх, дошкільних закладів.

Утримання закладів освіти
Міська влада вживає заходи по збереженню та благоустрою закладів освіти міста.
У 2020 році за рахунок міського бюджету :
1. Придбано інвентар для відпочинку та дозвілля ЗОШ № 6 - 27750 грн.
2. Придбано обладнання для харчоблоку ЗОШ № 1 (Співфінансування видатків з реалізації проєкту «Ремонт обладнання та придбання обладнання для їдалень») - 12857 грн.
3. Придбано обладнання для харчоблоку ДНЗ № 10 «Казка» - 20000 грн.
4. Придбано обладнання для харчоблоку ДНЗ № 4 «Горобинка» - 19880 грн.
5. Виготовлення проєктно-кошторисної документації «Капітальний ремонт з оновленням інтер’єру в ЗОШ № 1» - 99982 грн.
6. Виготовлення проєктно-вишукувальної документації СЗОШ № 2- 60727 грн.
7. Виготовлення проєктно-вишукувальної документації ЗОШ № 4 - 59306 грн.
8.Співфінансування будівництва та субвенція з місцевого бюджету мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту ЗОШ № 3 - 775302 грн.