UKR
Вівторок 22 Вересня 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


18.09.2020

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Відомості про об’єкт оцінки:
- земельна ділянка площею 0,5000 га, за адресою: м. Каховка, вул. Панкеєвська, 130.

 

Детальніше

11.09.2020

Інформаційне повідомлення про приватизацію об’єкта малої приватизації

Детальніше

11.09.2020

Інформаційне повідомлення
про приватизацію об’єкта малої приватизації

Детальніше

01.09.2020

Про проведення міського конкурсу дитячої творчості «Моє місто- Каховка!»

Детальніше

28.08.2020

Інформаційне - повідомлення
Про проведення АУКЦІОНУ на право оренди об’єктів нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні818
Вчора1350
На цьому тижні2168
Минулого тижня7435
У цьому місяці18741
Минулого місяця24018
За весь період918527
09.04.15

Розвиток освіти міста


Дошкільна освіта

В місті функціонує 8 дошкільних навчальних закладів різних типів комунальної форми власності, які задовольняють потребу громади.

Показник охоплення дітей міста всіма формами дошкільної освіти віком від 3 до 6 років становить 99,5 %, 5-річного віку – 100 %.

З метою забезпечення потреб дітей у здобутті дошкільної освіти у лютому 2014 р. в ДНЗ № 8 «Іскорка» відкрито додаткову групу з короткотривалим перебуванням дітей. Всі ДНЗ міста підключені до єдиної системи електронної реєстрації в дошкільні навчальні заклади.

Кожного року понад 1400 дітей радо зустрічають 297 працівник дошкілля, з них 142 педагоги: 80 педагогів мають базову вищою освітою, 62 – повну вищу освіту (2 магістри). 14 педагогів атестовані за вищою категорією, 11 – першою категорією, 16 – другою категорією. 4 педагоги мають вищі педагогічні звання: «Старший вихователь» (Лук’янова С.В. – вихователь-методист ДНЗ № 8 «Іскорка»), «Вихователь-методист» (Баклан Л.О. – вихователь ДНЗ № 5 «Берізка», Понікарчик Л.О. – вихователь ДНЗ №4 «Горобинка») «Психолог-методист» (Цибуля Н.В. – практичний психолог ДНЗ № 6 «Сонечко»). 8 педагогів нагороджені відзнакою МОН України «Відмінник освіти України».

В ДНЗ міста працює 36 груп за різними напрямками діяльності: художньо-естетичним, гуманітарним, фізкультурно-оздоровчим, музично-естетичним, сенсорно-пізнавальним розвитком; в 9 логопедичних групах займаються 122 дитини з вадами мови. В усіх закладах здійснюється психологічний супровід освітньо-виховного процесу.

В 59 гуртках різноманітних напрямків розвивають свої творчі здібності 849 дітей.

З метою виявлення і підтримки ранньої обдарованості дітей, розвитку їх здібностей та на виконання міської програми «Обдарована дитина» проводяться традиційні заходи: інтелектуальне змагання «Маленький ерудит» (лютий), фестиваль музичної творчості «Зорецвіт талантів», спартакіада дошкільників «Гармонія руху» (травень), фестиваль дитячого малюнку «Барвограй» (листопад) в яких щороку приймають участь і стають переможцями понад 190 дітей.

Діяльність педагогічних колективів дошкільних закладів міста спрямована на реалізацію основних засад Закону України «Про дошкільну освіту», міської та обласної цільової програми розвитку дошкільної освіти до 2017 року. Всі дошкільні заклади міста працюють за Державним базовим компонентом дошкільної освіти, програмами «Дитина в дошкільні роки» та «Українське дошкілля», що забезпечує особистісне зростання та творчий розвиток кожної дитини.

В ДНЗ міста склалася дієва система оздоровчих і фізкультурних заходів. Використовуються здоров’язберігаючі технології: «Театр фізичного виховання» (М. Єфименка), альтернативні програми «Малятко», «Будь здоров, малюк», як результат – ДНЗ № 9 «Оленка» став призером Всеукраїнського конкурсу «Школа сприяння здоров’ю».

В практичну діяльність впроваджується 18 інноваційних педагогічних технологій та ведеться корекційно-розвивальна робота з дітьми в ДНЗ № 3, 5, 8. Вихователь ДНЗ № 5 «Берізка» Хвостова В.Г. презентувала свій досвід роботи з інформаційно-комунікативними технологіями (ІКТ) на обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Вихователь-2013 року» і стала переможцем.

Протягом останніх трьох років двоє педагогів-дошкільників отримали нагороди в номінації «Кращий педагогічний працівник в галузі дошкільної освіти» та грошові стипендії Херсонської обласної ради: Ротар О.М. – завідуюча ДНЗ №7 «Джерельце», Хвостова В.Г. – вихователь ДНЗ №5 «Берізка»), 4 педагоги нагороджені в номінації «Кращий керівник, працівник ДНЗ» та грошові стипендії Каховської міської ради: Завгородняя Л.С. – завідуюча ДНЗ № 5 «Берізка», Лазькова Н.О. – завідуюча ДНЗ №3 «Веселка», Цибуля Н.В. – практичний психолог ДНЗ №6 «Сонечко», Карпук Т.П. – вихователь-методист ДНЗ № 9 «Оленка».

 

Загальна середня освіта

В місті функціонує 7 загальноосвітніх навчальних закладів (у т.ч. гімназія та спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов), в яких навчається 3446 учнів. Крім того, в місті функціонує Міжшкільний навчально-виробничий комбінат в якому навчається 203 учня загальноосвітніх шкіл міста.

У зв’язку із суттєвим зменшенням контингенту учнів в липні 2013 року ліквідовано середню вечірню школу, учні якої продовжили своє навчання на базі вечірніх класів ЗОШ №1.

З метою задоволення запитів батьків молодших школярів на базі ЗОШ № 1, №3, №4, №5, №6, СЗОШ №2, гімназії функціонує 9 груп продовженого дня, в яких виховується 235 учнів.

Для забезпечення розвитку творчих нахилів і здібностей учнів основної школи, забезпечення подальшої профільності навчання у 26 класах поглиблено вивчають основи наук 607 учнів. 369 старшокласників (100%) охоплені профільним навчанням.

У 2013/2014 навчальному році 14 учнів шкіл міста стали призерами обласних олімпіад, 6 – конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Учень Каховського НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Руслан Кореньков здобув перемогу на обласній олімпіаді та посів ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіади з географії.

7 учнів шкіл міста стали переможцями обласного конкурсу «Учень року» і одержали одноразові стипендії.

За рахунок програми «Обдарована дитина», яка фінансується з міського бюджету у грудні 2013 року були вручені премії 7 випускникам-медалістам та 19 учням-переможцям олімпіад і конкурсів, проведено свято новорічної ялинки для обдарованих дітей. 4 учнів шкіл міста стали переможцями україномовних конкурсів імені Петра Яцика та Тараса Шевченка.

Підтвердженням високої якості освіти міста є ІІІ місце в обласному конкурсі «Школа Херсонщини», яке посіла СЗОШ № 2.

За результатами 2012/2013 навчального року документи про освіту отримали 327 випускників 9-х класів і 215 випускників 11-х класів. Свідоцтва з відзнакою отримали 8 учнів (у минулому році – 7), атестати з відзнакою одержали 7 учнів (у минулому році – 13).

В 2012/2013 навчальному році зовнішнє незалежне оцінювання проводилось з 11 предметів. 187 випускників ЗНЗ міста зареєструвались для проходження ЗНО-2013. Успішність складання ЗНО з усіх предметів, що були обрані учнями, становить від 90% до 100%. У рейтингу районів (міст) Херсонської області за успішністю проходження випускниками ЗНО-2013 м. Каховка на першому місці з історії України та англійської мови, з української мови та літератури, фізики і географії на ІІ місці; з математики, всесвітньої історії на ІІІ місці.

З 327 випускників 9-х класів продовжили навчання в ПТНЗ – 57, ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 84, що складає 43%.

З 215 випускників 11-х класів продовжили навчання в ПТНЗ – 21, ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 35, ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації – 146, що складає 93%.

В закладах освіти впроваджується перспективний педагогічний досвід та інноваційні технології в управлінській, навчальній, методичній, виховній діяльності. У всіх школах вчителі використовують інтерактивні, проектні, здоров’язберігаючі, інформаційні, особисто-орієнтовані, розвиваючі технології. В ЗОШ №4, №5, гімназії впроваджується науково-педагогічний проект «Росток», в початковій ланці ЗОШ №3 викладаються курси «Логіка» та «Цікава математика», для старшокласників СЗОШ №2 та ЗОШ №4 введено курс «Економічна грамотність».

Результативно працюють з обдарованими дітьми, використовують сучасні методики та технології вчителі Дуденко Н.Й., Чикіна Н.І. (ЗОШ №1), Соломахіна Г.М., Бойко О.І., Трапезнікова О.В., Артеменко Л.О., Дилова О.О., Мандриця О.А. (СЗОШ № 2), Левченко М.П., Шиманська Л.М. (ЗОШ № 3), Смагіна Т.М., Саєнко І.Г. (ЗОШ № 4), Боброва Л.С., Орловська Н.В., Грек І.М. (ЗОШ № 5), Пашковська Н.В., Комарницька О.М., Кириченко О.В., Лубенець О.О., Панасюк В.І. (гімназія).

В ЗНЗ міста були створені творчі групи вчителів, які працювали з питання використання ІКТ в навчальному процесі. В ЗОШ № 4 дві творчі групи: творча група вчителів української мови та літератури працювала над темою «Використання ІКТ на уроках української мови». Ними розроблена та видана збірка з рекомендаціями щодо проведення уроків з використанням ІКТ, а також створена медіатека навчальних презентацій до уроків. Творча група вчителів математики працювала над питанням «Підвищення якості навчальних досягнень шляхом впровадження ІКТ». В ЗОШ № 3 – творча група працювала над питанням «Комп’ютер на уроці», результатом її роботи є збірка з конспектами уроків та методичні рекомендації щодо використання ІКТ на уроках, які були розроблені вчителем інформатики.

До освітнього процесу в загальноосвітніх навчальних закладах міста залучено 271 педагог, з них 244 вчителя. За кваліфікаційними категоріями: 84 були атестовані за вищою категорією, 73 – першою категорією, 25 – другою категорією, 42 – спеціаліст. 41 педагог має вищі педагогічні звання: «Вчитель- методист»» – 18 особи, «Старший вчитель – 23 осіб.

У 2006 році вчителю географії ЗОШ № 4 Дзюбі Аллі Петрівні було присвоєно звання «Заслужений вчитель України».

В навчально-виховному процесі використовується 167 комп’ютерів, 10 мультимедійних проекторів. В класах інформатики налічується 119 комп’ютерів, на базі яких створено 11 навчально-комп’ютерних комплексів. В ЗОШ №1, №3, №4, №5, СЗОШ №2 та гімназії комп’ютерами оснащені і бібліотеки. У 2013 році в рамках гуманітарної допомоги Уряду Китайської Народної Республіки загальноосвітні навчальні заклади отримали 31 комп’ютер.

В загальноосвітніх навчальних закладах різними видами харчування охоплено 3446 учнів, що становить 100% від їх загальної кількості. Безоплатними обідами охоплено 8 дітей-сиріт, 51 дитина позбавлена батьківського піклування, 25 дітей з малозабезпечених родин, що становить 100%.

 

Виховна робота

В навчальних закладах міста працює учнівське самоврядування, організовано роботу міського парламенту старшокласників. В СЗОШ №2 та гімназії діють Євроклуби, в ЗОШ №4, СЗОШ №2 та гімназії – козацькі республіки.

Учні міських шкіл та позашкільних навчальних закладів є учасниками та переможцями конкурсів та фестивалів. 20 учнів стали переможцями обласного етапу Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнку «Дружать діти на планеті». СЗОШ №2 стала переможцем Національного конкурсу шкільних газет в м. Миколаєві. Три переможці має гімназія в обласному конкурсі юних та молодих виконавців естрадної пісні «Карусель мелодій».

Команда учнів 8-х класів ЗОШ №1 та СЗОШ №2 були учасниками І етапу обласного інноваційного проекту із профорієнтації «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», тема якого у 2012/2013 навчальному році «Топ-5 професій нашого міста». У конкурсі організації та презентації навчально-тренінгових програм для учасників проекту перше місце здобули учні з Каховки. У 2013/2014 навчальному році діти продовжують участь у наступному етапі проекту.

Вовк Віра та Зюзь Марія стали переможцями в номінації «Художнє читання» та «Патріотична пісня» у Всеукраїнському конкурсі «Таланти багатодітної родини» (2013 р., МДЦ «Артек»). Хореографічний колектив «Веселушки» Центру дитячої творчості міської ради (ЦДТ) став переможцем у Всеукраїнському конкурсі юних та молодих виконавців «Маленькі зірки» та учасником гала-концерту переможців VІ Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Світ талантів – цвіт нації». Вихованка ЦДТ Нагула Тетяна посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку «Намалюй Соняшник». Щороку у квітні проводиться звітний концерт творчих колективів загальноосвітніх шкіл та ЦДТ в рамках обласного конкурсу дитячої та юнацької творчості «Таврійський барвограй».

Крім того, проводиться фестиваль козацької пісні «Нащадки козацької слави». З образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва проводяться конкурси «Акварелі райдуги», «Податки очима дітей», «Мої права», «Олімпійська листівка», «Гренадери, вперед!», «Ми – за мир! Ми – проти війни!», «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху», «Пожежна безпека в поході» тощо. Спільно з Православним батьківським комітетом проводиться фестиваль «Різдвяні зорі», реалізовано проект «Один раз на все життя» та молодіжний просвітницький форум до Дня сім’ї.

Гуртковою роботою у загальноосвітніх навчальних закладах охоплено 350 дітей. Окрім цього гуртки системи культури відвідують 873 дитини: 300 дітей є вихованцями Школи мистецтв, 573 дітей – вихованцями гуртків МПК «Меліоратор».

З 2000 року у Каховській гімназії працюють вокальний та хореографічний колективи «Барвограй», які мають звання «Зразковий». У 2014 році колективи підтвердили звання та були нагороджені грамотами Херсонського державного будинку творчості за вагомий внесок та популяризацію серед учнівської молоді хореографічного і вокального мистецтва.

 

Позашкільна освіта

В місті функціонують 4 позашкільні заклади (Центр дитячої творчості, Станція юних натуралістів, Станція юних техніків, Дитячо-юнацька спортивна школа), в яких працює 59 осіб (з них 35 педагогів).

Позашкільні заклади працюють за19 напрямками: науково-технічний, експериментально-дослідницький, декоративно-прикладний, еколого-природничий, художньо-естетичний, легка атлетика, баскетбол, футбол, волейбол, бокс, дзюдо, академічне веслування, теніс. Кожен із позашкільних закладів є організаційно-методичним центром роботи з дітьми за своїм напрямком.

Позашкільною освітою у 2013/2014 навчальному році охоплено 1530 дітей, які займаються у 97 гуртках. Гуртковою робою охоплено 45 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 4 дитини з девіантною поведінкою, 103 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей, 21 дитина-інвалід. Гурткова робота організована на базі позашкільних, загальноосвітніх закладів та в дитячому будинку «Радість» обласної ради.

Робота закладу організована за чотирма профілями: автомобільним, медичним, перукарським, комп’ютерним. Для учнів 8-9-х класів на базі закладу організоване поглиблене вивчення інформатики.

 

Утримання закладів освіти

Міська влада вживає заходи по збереженню та благоустрою закладів освіти міста. Так, у 2013 р. за рахунок міського бюджету в закладах освіти міста були виконані ремонтні роботи на суму 930,8 тис. грн., а саме:

  1. Капітальний ремонт будівель з встановленням металопластикових вікон в я/с №3 «Веселка» – 20,0 тис. грн, я/с №4 «Горобинка» – 40,0 тис. грн., я/с №5 «Берізка» –48,0 тис. грн., я/с №7 «Джерельце» – 40,0 тис. грн., я/с №8 «Іскорка» – 30,0 тис. грн, я/с №9 «Оленка» – 30,0 тис. грн, , ЗОШ №1 – 55,0 тис. грн, СЗОШ №2 – 25,0 тис. грн, ЗОШ №3 – 110,0 тис. грн., ЗОШ №4 – 75,0 тис. грн., ЗОШ №6 – 75,0 тис. грн.

  2. Капітальний ремонт фасаду СЗОШ №2 – 150,0 тис. грн.

  3. Капітальний ремонт водопостачання і каналізації ЗОШ №3 – 142,0 тис. грн

  4. Капітальний ремонт системи опалення я/с №5 «Берізка» – 90,8 тис. грн.