UKR
Середа 24 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні371
Вчора1006
На цьому тижні2289
Минулого тижня7711
У цьому місяці24700
Минулого місяця34012
За весь період2468455
31.07.15

СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ


Населення перестали забезпечувати соціальним балонним газом. У країні не проводять спецаукціони з його закупівлі. Тому людям доводиться закуповувати скраплений газ за ринковою ціною, яка майже в два рази вище соціальної.
Як розповів «Гривні» директор ДП «Газпостач» ПАТ «Херсонгаз» Сергій Сікоєв, останній раз аукціонний комітет проводив торги 25 березня. Закуплений соціальний газ розвезли абонентам Херсонщини у квітні, і до сьогодні підприємство нічого не реалізує. Для порівняння: тонна соціального газу коштувала 3133 гривні, в той час як комерційного - 14-15 тисяч гривень.
Таким чином, у населення була можливість придбати балон скрапленого газу за зниженою вартістю - 220 гривень. Але вже майже три місяці людям, чиї будинки не газифіковані, доводиться закуповувати блакитне паливо у приватних фірм по 350-400 гривень за балон. А хтось, що абсолютно не виключено, відправляється за дровами в сусідній лісочок або підчищає лісосмуги вздовж доріг. І тільки уявіть, скількох мешканців регіону недолік грошей і висока ціна на газ можуть підштовхнути на цей незаконний промисел.
На Херсонщині досі залишаються без газопостачання повністю або частково майже 40% від числа всіх сіл і селищ. Наша область - найбільша не газифікована серед інших в Україні, акцентує Сергій Сікоєв. За його словами, станом на 1 січня 2015 року «Газпостач» постачав соціальним балонним газом більше 116000 абонентів області. А як правило, на одну газобалонну установку доводиться ще 3-4 члени сім’ї. Приміром, в одному з найближчих до Херсона селищ - Камишанов - досі не газифікованими залишаються приблизно 1/4 частина домоволодінь. Так-що для нашого регіону відсутність соціального газу для потреб населення - це велика проблема.
За оцінками експертів, в Україні зріджений газ в якості основного палива для приготування їжі використовує близько 2 мільйонів домогосподарств. Це в основному населення, яке проживає в сільській місцевості.
- Ще місяць роботи в такому режимі - і ми будемо змушені запускати процедуру ліквідації підрозділу, який здійснює розвезення соціального газу населенню, - коментує директор ДП «Газпостач» ПАТ «Херсонгаз».
Подібні заяви зробили і керівники підприємств в інших регіонах. Як повідомляє interfax.com.ua, в ДП «Пропан» ПАТ «Житомиргаз», «ЗАПОРІЖСПЕЦТРАНСГАЗ» вже попередили персонал про можливу ліквідацію.
- Якщо до 3 серпня Уряд не вирішить дане питання, то персонал буде відправлений на біржу праці, - говорять керівники.
Але чому не проводять спецаукціони і куди подівся соціальний газ?
- Причини нам незрозумілі, - коментує Сергій Сікоєв. - Підприємство зверталося з проблемою до губернатора області. Він у свою чергу вже не раз - в Кабмін. Але, наскільки мені відомо, відповідної реакції не було.
Як кажуть експерти, формування ціни на спецгаз прив’язане до динаміки вартості природного газу для населення, яка різко зросла в квітні поточного року. Це призвело до збільшення ціни пільгового скрапленого газу до рівня, що значно перевищує його вартість на комерційному ринку. Тому стало питання адаптації законодавства щодо організації електронних торгів зрідженим газом. Виникла необхідність внесення змін до постанови Кабміну, яка регламентуватиме ці торги. Проект постанови розроблено, погоджено з міністерствами, але не підписано.
У свою чергу НАК «Нафтогаз України» звернувся до Кабміну з пропозицією повного виключення спецаукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення з чинного порядку і переходу на адресне субсидування з боку держави, пише oilreview.kiev.ua. Мовляв, сьогодні відсутній механізм контролю над цільовим використанням газу, купленого під час торгів, і можливі зловживання. А такий новий підхід дозволить припинити сумнівні схеми, а також дасть додатково «Укргазвидобуванню» понад 300 мільйонів гривень на розвиток компанії.
Загалом, поки тривають торги інтересами, представники облгазів попереджають, що крім звільнення людей зупинка спецпідрозділів може призвести до підвищення кількості надзвичайних подій при використанні побутових балонів населенням. Адже люди змушені неконтрольовано заправляти балони на автозаправках або у приватників, самостійно перевозити і підключати їх до домашніх плит.

Джерело інформації:  "Гривна. Новый формат"