UKR
Середа 26 Червня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


21.06.2019

Керівництво Каховської філії ТОВ "АТ Каргіл" ставить до відома про те, що з 22.06.2019 по 26.06.2019 року включно, на олійно-екстракційному заводі будуть проводитися регламентні роботи по продувці та пропарці обладнання цеху екстракції.

Детальніше

13.06.2019

Постановою ЦВК від 31.05.2019 № 919 утворено окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів 21 липня 2019 року по одномандатному виборчому округу № 185 у складі 18 чоловік.

Детальніше

05.06.2019

Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради нагадує, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 867 та постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 року № 293 ціна на природний газ для побутових споживачів становить:
з 1 травня 2019 року - 8,27657 грн. за 1 куб.м.
з 1 червня 2019 року - 8,65664 грн. за 1 куб.м .

Детальніше

04.06.2019

07.06.2019 о 10.00 у залі засідань виконавчого комітету Каховської міської ради відбудеться засідання "круглого столу" за участю представників влади, депутатського корпусу та бізнесу з питань обговорення прийняття на території міста Каховки розмірів ставок місцевих податків та зборів на 2020 рік

Детальніше

02.05.2019

7 травня 2019 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні113
Вчора370
На цьому тижні872
Минулого тижня2237
У цьому місяці8115
Минулого місяця11813
За весь період598616
31.07.15

СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ


Населення перестали забезпечувати соціальним балонним газом. У країні не проводять спецаукціони з його закупівлі. Тому людям доводиться закуповувати скраплений газ за ринковою ціною, яка майже в два рази вище соціальної.
Як розповів «Гривні» директор ДП «Газпостач» ПАТ «Херсонгаз» Сергій Сікоєв, останній раз аукціонний комітет проводив торги 25 березня. Закуплений соціальний газ розвезли абонентам Херсонщини у квітні, і до сьогодні підприємство нічого не реалізує. Для порівняння: тонна соціального газу коштувала 3133 гривні, в той час як комерційного - 14-15 тисяч гривень.
Таким чином, у населення була можливість придбати балон скрапленого газу за зниженою вартістю - 220 гривень. Але вже майже три місяці людям, чиї будинки не газифіковані, доводиться закуповувати блакитне паливо у приватних фірм по 350-400 гривень за балон. А хтось, що абсолютно не виключено, відправляється за дровами в сусідній лісочок або підчищає лісосмуги вздовж доріг. І тільки уявіть, скількох мешканців регіону недолік грошей і висока ціна на газ можуть підштовхнути на цей незаконний промисел.
На Херсонщині досі залишаються без газопостачання повністю або частково майже 40% від числа всіх сіл і селищ. Наша область - найбільша не газифікована серед інших в Україні, акцентує Сергій Сікоєв. За його словами, станом на 1 січня 2015 року «Газпостач» постачав соціальним балонним газом більше 116000 абонентів області. А як правило, на одну газобалонну установку доводиться ще 3-4 члени сім’ї. Приміром, в одному з найближчих до Херсона селищ - Камишанов - досі не газифікованими залишаються приблизно 1/4 частина домоволодінь. Так-що для нашого регіону відсутність соціального газу для потреб населення - це велика проблема.
За оцінками експертів, в Україні зріджений газ в якості основного палива для приготування їжі використовує близько 2 мільйонів домогосподарств. Це в основному населення, яке проживає в сільській місцевості.
- Ще місяць роботи в такому режимі - і ми будемо змушені запускати процедуру ліквідації підрозділу, який здійснює розвезення соціального газу населенню, - коментує директор ДП «Газпостач» ПАТ «Херсонгаз».
Подібні заяви зробили і керівники підприємств в інших регіонах. Як повідомляє interfax.com.ua, в ДП «Пропан» ПАТ «Житомиргаз», «ЗАПОРІЖСПЕЦТРАНСГАЗ» вже попередили персонал про можливу ліквідацію.
- Якщо до 3 серпня Уряд не вирішить дане питання, то персонал буде відправлений на біржу праці, - говорять керівники.
Але чому не проводять спецаукціони і куди подівся соціальний газ?
- Причини нам незрозумілі, - коментує Сергій Сікоєв. - Підприємство зверталося з проблемою до губернатора області. Він у свою чергу вже не раз - в Кабмін. Але, наскільки мені відомо, відповідної реакції не було.
Як кажуть експерти, формування ціни на спецгаз прив’язане до динаміки вартості природного газу для населення, яка різко зросла в квітні поточного року. Це призвело до збільшення ціни пільгового скрапленого газу до рівня, що значно перевищує його вартість на комерційному ринку. Тому стало питання адаптації законодавства щодо організації електронних торгів зрідженим газом. Виникла необхідність внесення змін до постанови Кабміну, яка регламентуватиме ці торги. Проект постанови розроблено, погоджено з міністерствами, але не підписано.
У свою чергу НАК «Нафтогаз України» звернувся до Кабміну з пропозицією повного виключення спецаукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення з чинного порядку і переходу на адресне субсидування з боку держави, пише oilreview.kiev.ua. Мовляв, сьогодні відсутній механізм контролю над цільовим використанням газу, купленого під час торгів, і можливі зловживання. А такий новий підхід дозволить припинити сумнівні схеми, а також дасть додатково «Укргазвидобуванню» понад 300 мільйонів гривень на розвиток компанії.
Загалом, поки тривають торги інтересами, представники облгазів попереджають, що крім звільнення людей зупинка спецпідрозділів може призвести до підвищення кількості надзвичайних подій при використанні побутових балонів населенням. Адже люди змушені неконтрольовано заправляти балони на автозаправках або у приватників, самостійно перевозити і підключати їх до домашніх плит.

Джерело інформації:  "Гривна. Новый формат"