UKR
Вівторок 24 Листопада 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


18.11.2020

19 ЛИСТОПАДА ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРША СЕСІЯ ТА БРИФІНГ ГОЛОВИ ОТГ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЗМІ

Детальніше

12.11.2020

Інформаційне - повідомлення Про проведення АУКЦІОНУ на право оренди об’єктів нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста

Детальніше

12.11.2020

Інформаційне - повідомлення
Про проведення АУКЦІОНУ на право оренди об’єктів нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста

Детальніше

09.11.2020

Кожного року ми відзначаємо Всесвітній день молоді (10 листопада) та Міжнародний день студентів (17 листопада)

Детальніше

19.10.2020

Інформація про результати проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності Рішенням конкурсної комісії від 16.10.2020 р. з відбору суб’єктів оціночної діяльності для здійснення експертної грошової оцінки земельних ділянок:

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні834
Вчора1643
На цьому тижні2477
Минулого тижня10177
У цьому місяці34416
Минулого місяця47836
За весь період1011417
05.03.19

Що варто знати про кір та як уберегти себе від цього захворювання!


В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок хвороби померли 28 людей. Головна причина спалаху - велика кількість людей, не щеплених проти кору.
Кір: смертельне небезпечний і швидкий.
Кір - надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом). Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
9 із 10 не щеплених людей або тих, хто не зворів на кір, можуть занедужати після контакту з хворим.
Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації.

Кір спричиняє серйозні ускладнення.
Захворювання може призвести до пневмонії, інфекції органу слуху (середнього отиту), запалення мозку (енцефаліту), а також до інвалідності та смерті.
Ліків від кору не існує.
Специфічного лікування від кору немає. Лікують лише від симптомів, та в разі виникнення бактеріальних інфекцій призначають антибіотики. Інколи може знадобитися перебування в реанімаційному відділенні. Проте захворюванню можна запобігти.
Єдиний надійний захист від кору - вакцинація.
На сьогодні існує великий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір має набагато тяжкий перебіг.
Щеплення проти кору проводиться уже майже 50 років, за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики.
Щеплення 2 дозами вакцини захищають від кору.
Про що варто повідомити лікаря перед щепленням:
Підозрюєте, що захворіли (висока температура, погане самопочуття)
Про ймовірність вагітності
Хронічні хвороби.
Вакцина проти кору безпечна та ефективна.
Щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи). В Україні для цього застосовують вакцини «Пріорикс» виробник Бельгія та «М-М-Р ІІ/М-М-RІІ» виробник США. Обидві вакцини гарантовані державою безоплатно в рамках Національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, найавторитетнішою інституцією світу у сфері охорони здоров’я.
Щеплення вакциною КПК осіб, які були в контакті з хворим на кір.
У разі виникнення випадку захворювання на кір у сімейному осередку, необхідність щеплення осіб, що контактували з хворим на кір, визначає сімейний лікар, терапевт амбулаторії ПМСД або іншого закладу охорони здоров’я, який має ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики.
У разі виникнення випадку захворювання на кір в організованих колективах, коло осіб, які мали контакт із хворим визначає епідеміолог під час епідеміологічного розслідування вогнища. Списки контактних осіб для визначення необхідності щеплення передаються до територіальної амбулаторії ПМСД або іншого закладу охорони здоров’я, що має ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики.

Підстави для рішення про необхідність щеплення.

1. Слід визначити вакцинальний статус (дані про щеплення проти кору у попередні роки)ю
Щеплення для профілактики кору у контактних осіб призначають дітям і дорослим (одноразово).
Вакцинації підлягають особи, які:
Не мають зазначених у медичній документації двох щеплень для профілактики кору (відсутні дві дози в анамнезі лише одна доза щеплення проти кору);
Мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності антитіл ІgG;
Не мають протипоказань, що зазначені і інструкції для медичного застосування вакцини для профілактики кору, паротиту, краснухи;
Не мають в анамнезі захворювання на кір (для дорослих).
2. Якщо контактний дорослий належить до групи ризику, то щеплення роблять вакциною державним коштом та без обмеження віку.
Слід керуватися рекомендаціями Наказу МОЗ України від 26.06.2018 р. № 1216 «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями»: медичні працівники, працівники освітніх закладів та немедичні працівники закладів охорони здоров’я, представники силових структур, а також студенти навчальних закладів без обмеження віку.