Заява про визначення обсягу СЕО
Навігація
Оголошення
11.03.2024
На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.
14.02.2022
Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):
Лічильник відвідувачів
Оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації до Міністерства юстиції України та його територіальних органів.
Стаття 15 Цивільного кодексу України визначає, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Так, стаття 55 Конституції України, стаття 16 Цивільного кодексу України та стаття 7 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», визначають, що кожна особа має право звернутись до суду за захистом порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод та інтересів.
Проте у 2016 році, Міністерством юстиції України впроваджено інноваційний та дієвий механізм захисту власних прав у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації бізнесу, зміст якого, перш за все, полягає в зверненні до Міністерства юстиції України або його територіальних органів з відповідною скаргою.
Законодавче закріплення наведеного процесу оскарження знаходить своє відображення в Законах України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». В свою чергу, Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1128 визначаються процесуальні положення такого механізму оскарження.
Суттєвою відмінністю є безоплатність такої процедури. Так, під час звернення до суду особа сплачує судовий збір, витрачає кошти на адвоката, тощо, а звернення до територіального органу Міністерства юстиції України або у визначених випадках безпосередньо до Міністерства не передбачає будь-яких грошових витрат, крім витрати на поштове пересилання листа. Хоча, особа може безпосередньо власноруч подати таку скаргу, викреслюючи навіть і такі витрати.
Також, одним з позитивних аспектів звернення до органів юстиції є строки розгляду звернення особи та відсутність процесуальної складності для скаржника.
Розгляд скарги Міністерством юстиції або територіальним органом Мін’юсту полягає в оцінці правомірності дій державного реєстратора та відповідному реагуванні, а вже розгляд змісту самого спору є компетенцією суду.
Так, для забезпечення розгляду скарг, Головним територіальним управлінням юстиції у Херсонській області утворено постійно діючу комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
Інформація щодо вимог до скарги, зразків скарг та додаткової інформації з питань оскарження рішень державного реєстратора є на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.
Крім того, за телефонами гарячої лінії 098-981-65-12 та 066-877-53-89, можливо отримати додаткові консультації з питань складання та подання скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора до Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.