UKR
П'ятниця 11 Жовтня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


01.10.2024

Департамент захисту довкілля та природних ресурсів
Херсонської обласної державної адміністрації інформує про початок
Процедури громадського обговорення та строки подання пропозицій
та зауважень до Документа державного планування «Регіональний
план управління відходами в Херсонській області до 2034 року»
(ДДП) та звіту про стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

Детальніше

25.07.2024

Заява про визначення обсягу СЕО

Детальніше

11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні376
Вчора1042
На цьому тижні4245
Минулого тижня6621
У цьому місяці9909
Минулого місяця31359
За весь період2658867
27.03.15

Програма розвитку культури і духовності в місті на 2007-2012 роки.


На території міста функціонують 6 культурно-мистецьких закладів: три із них є структурними підрозділами відділу культури і туризму Каховської міської ради, які фінансуються за рахунок коштів міського бюджету (МПК, КШМ, ЦБ), а також КП «Екран», КП «Парк культури та відпочинку», які є госпрозрахунковими підприємствами з частковою дотацією з міського бюджету, і Каховський історичний музей філія Херсонського обласного краєзнавчого музею. Саме ці заклади створюють всі необхідні умови культурно-дозвільних, інформаційних потреб населення та реалізовують державну культурну політику.
Робота відділу культури і туризму у 2008 році була спрямована на удосконалення діючої мережі закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази, фінансування та виконання міської програми «Розвиток культури і духовності на 2007-2012 роки», забезпечення доступу населення до культурних надбань, зростання духовно-інтелектуального потенціалу громади.
Було здійснено ретельний аналіз діяльності міського Палацу культури, міської бібліотеки, Каховської школи мистецтв та розроблені заходи з покращення їх роботи. З цією метою упорядковані штатні розписи, поповнено кадровий потенціал трьома спеціалістами (театральна, молодіжна студія, хоровий колектив) переглянуті творчі об`єднання, студії, відділення.
В закладах культури працює 82 чоловіка (у 2007 році - 81 чоловік) 27 чоловік з вищою освітою, 23 чоловіка мають освіту за фахом.
З метою здійснення ефективної кадрової політики відділом культури проведено певну роботу щодо підвищення кваліфікації працівників галузі. Для підвищення професійної кваліфікації протягом 2008 року проведено 6 семінарів для викладачів різних спеціальностей Каховської школи мистецтв, 2 методичні дні та практикуми для працівників міського Палацу культури.
Щорічно до Дня міста за особливий внесок у розвиток культурної галузі серед викладачів та працівників клубних формувань визначається кращий, якому вручається номінація «кращий працівник культури».
Аналізуючи роботу культурно-мистецьких заходів за 2008 рік - заплановано 54 проведено 49 масових заходи (43 - у 2007 році), прийняло активну участь 2 200 (1919 - у 2007 році), пасивних глядачів 19034 (21081 - у 2007 році).
Позитивним є те, що державні та загальноміські свята об'єднали в собі представників різних творчих напрямків, жанрів і сучасних стилів. При цьому слід відзначити широкий діапазон та різножанровість заходів.
Протягом року вироблявся новий підхід до подальшої активізації аматорського мистецтва. Так серед мешканців міста спостерігається тенденція до неформального спілкування, до участі у художній самодіяльності, бажання реалізувати свій творчий потенціал засобами мистецтва. Цьому сприяла робота міського Палацу культури, який останнім часом значно розширив межі своєї діяльності (не зважаючи на реконструкцію покрівлі з травня місяця).
Його діяльність спрямована на збереження та розвиток народної творчості каховчан усіх вікових категорій, подальшу активізацію аматорського мистецтва, виявлення нових художніх аматорських колективів, надання методичної та практичної допомоги керівникам колективів.
Доброю традицією у нашому місті стало проведення великих масових загально міських заходів до пам'ятних дат та державних свят, народних гулянь, які виконують не лише розважальну функцію, а й згуртовують територіальну громаду м. Каховка навколо міської влади.
Піднесення духовності, зростання громадського інтересу до різних форм мистецтва, підвищення загального рівня культури є те, що на сьогодні у колективах самодіяльної творчості зайнято 909 чоловік у 30 клубних формуваннях (у 2007р. - 1363чол. у 33 кл.ф.)
Впродовж року не затихає вир різноманітних, цікавих, змістовних культурно-мистецьких заходів, які проводяться у міському Палаці культури, Каховської школі мистецтв та на різних сценічних майданчиках міста.
Справжньою окрасою і нашою гордістю є народний аматорський ансамбль танцю «Надія». Уже 11 рік поспіль вони є учасниками Всеукраїнського фестивалю національних культур «Таврійська родина», який проводиться у місті Генічеськ. У 2008 році на фестивалі вперше була започаткована медаль «За вагомий внесок у розвиток культури району» (міський відділ культури м. Генічеськ), її було вручено художньому керівнику, заслуженому працівнику культури України Н.І.Сергеєвій.
Зразковий аматорський ансамбль танцю «Радість» (кер. Сергеєва Н.І.) вже вдруге став Лауреатом І ступеню на Всеукраїнському фестивалі народного танцю «Мокошині потіхи» у м. Залізний Порт.
Солістка МПК Ольга Гавриленко вже вдруге була учасницею конкурсу воєнно-патріотичної пісні «Опалені війною» у смт. Горностаївка, і як завжди повернулася з перемогою - Диплом І ступеню!
На початку літа солістки ансамблю «Таврійські співаночки» Оксана Коваленко та Катерина Ґрунтова (кер. Шестакова Г.С.) стали учасниками V Всеукраїнського конкурсу «Таланти багатодітної родини», який проходив у Міжнародному дитячому центрі «Артек», де Оксана Коваленко отримала Диплом переможця.
За ініціативи міського відділу культури і туризму у цьому році відродилися танцювальні вечори на набережній міста під супровід духового оркестру (кер. Юлюгін В.А.). Щосуботи, впродовж всього літа лунали мелодії вічно юного вальсу, запрошуючи каховчан до відпочинку.
Народний аматорський ВІА «Клуб» (кер. Маракін В.О.), до складу якого входять талановиті музиканти, як фахівці так і аматори, щороку підвищують свій професійний рівень, і доказом того є І місця на відбірковому турі Всеукраїнського фестивалю молодих виконавців «Червона рута» (м. Херсон) та Міжнародному благодійному рок-фестивалі «Прем'єра».
Народний аматорський ансамбль народної пісні «Вербиченька» (кер. Дорошенко В.М.) в гарному, новому вбранні порадував херсонців своїм виступом на Святі Вареників, що проходив в рамках святкових заходів, присвячених Дню незалежності України.
Міським відділом культури і туризму вперше була започаткована обласна виставка-продаж предметів декоративно-ужиткового мистецтва «Каховський ярмарок», на який зібрались понад 50 майстрів з усієї області. Це було справжнє свято талантів! Протягом року у міському Палаці культури проводиться культурно - дозвіллєва робота по організації відпочинку всіх верств населення. Працює у Палаці клуб «Вихідного дня» для пенсіонерів міста.
Минулий рік висвітлив тенденцію подальшого росту контингенту учнів у Каховській школі мистецтв. Бажання навчатися виявило 320 учнів (303 - у 2007 році). У школі є 5 відділів (фортепіанний, струнно-вокальний, духовий, народних інструментів, художній) на жаль так і не вдалось відкрити хореографічне відділення «сучасні та бальні танці» (рішення виконкому від 09.10.2007р. № 498) із за відсутності викладача.
Батьківська оплата становить 20 % видатків на утримання школи. Збереглися всі пільги щодо оплати за навчання окремих категорій учнів (діти-інваліди, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти, що постраждали в наслідок Чорнобильської аварії).
Випускниками школи мистецтв у 2008 році стали 33 учні.
Каховська школа мистецтв є організатором проведення конкурсів, концертів, виставок. Традиційними стали «Посвята в музиканти», «А ми до вас у перший клас» та інші. Викладачі та учні приймають участь у міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних мистецьких заходах.
Було відзначено участь вихованців школи мистецтв у обласному фестивалі «Херсонський первоцвіт», який щороку відбувається на базі музичного училища. Переможцями стали: Сергєєв Дмитро (викл. Маракін В.О.) - І місце серед виконавців гри на гітарі, Кудас Катя (викл. Кулікова Н.І., Рудік М.В.) - переможниця теоретичної олімпіади «Золотий ключ», дует у складі Клименко Віки та Задорожньої Лізи (викл. Тринкаль М.В.) - Диплом І ступеня у конкурсі фортепіанних ансамблів, Панова Катя (викл. Губіна І.А.)- ІІ премія у вокальному співі.
Не можна не згадати про талановиту молодь художнього відділу. Робота Осінньої Юлії (викл. Шнарова О.О.) представлена на Х Всеукраїнському конкурсі пам'яті Т.Г.Шевченко «Об`єднаймося ж, брати мої...», отримала визнання та подяку.
Особлива гордість КШМ - неодноразовий переможець обласного конкурсу «Весняні дзвіночки» хоровий колектив «Перлина» (худ. кер. Губіна І.А., концертмейстер Тринкаль М.В.). В травні «Перлину» було запрошено до участі у фестивалі «Жайвір степу», що відбувся у Катерининському соборі
м. Херсона, колектив був нагороджений Дипломом за пропаганду хорового мистецтва та Архієрейська грамота у благословення за труди у славу святої церкви, підписана Архієпископом Херсонським і Таврійським Іоанном, адже духовні твори - ще одна грань таланту наших юних виконавців.
Оркестр народних інструментів брав участь у Всеукраїнському фестивалі -конкурсі народної музики «Чумацький шлях», де гідно підтвердив свій професійний рівень, посівши почесне ІІ місце.
За підсумками обласного огляду художніх аматорських колективів «Над краєм Таврійським пісень перегук», обласна колегія управління культури і туризму присвоїла звання «зразковий аматорський колектив» хореографічному колективу Центру дитячої творчості «Веселушки» (кер. Зубкова Н., Бірюкова Н.) та дитячому хоровому колективу Каховської школи мистецтв, але прикро, що зняли звання «зразковий» з вокального ансамблю «Таврійські співаночки» (кер. Шестакова Г.С.). Тепер у місті маємо 5 «зразкових» і 6 «народних» колективів.
Діяльність бібліотек була спрямована на удосконалення інформаційного забезпечення різних категорій населення, формуванню якісного фонду інформаційних ресурсів. Протягом 2008 року кількість читачів 1001 чол. (1385-2007 рік), кількість книговидачі 28260 (30159-2007рік), число відвідувачів 7 359 ( 11 354 - 2007рік). Зміни на зменшення відбуваються через користування іншими засобами інформації та Інтернетом. Проблемою залишається фінансування на формування книжкового фонду а також дефіцит української книги, дитячої та художньої літератури.
Для залучення читачів використовуються різноманітні нетрадиційні форми роботи, проводилися заходи у літературно-музичній вітальні «Подорож» у літературному клубі «Каховська ліра», «Пізнайко».
Протягом 2008 року було проведено 46 заходів.
Щорічно проводиться обстеження 24-х об'єктів культурної спадщини, які знаходяться на території міста. Складаються акти щодо виконання поточних ремонтних робіт по збереженню та відновленню які цього потребують. Всі роботи виконуються за рахунок підприємств на утриманні яких вони знаходяться, згідно розпорядження міського голови від 13.02.2006р. № 54-р.
На виконання Указу Президента України «Про оголошення в Україні 2008 року Роком пам'яті жертв Голодомору» у місті здійснюються широкомасштабні акції «Запали свічку», «33 хвилини». У Каховському історичному музеї демонструвалась пересувна фотовиставка «Ми звинувачуємо Голодомор 1932-33р. - геноцид українського народу». Майже 1,5 тис. каховчан ознайомились з її експонатами.
Протягом останніх років здійснювалися заходи щодо вдосконалення мережі та приведення чисельності працівників до реального бюджетного фінансування закладу.
Разом з тим процес реформування в галузі культури не набув необхідного динамізму.
Надзвичайної гостроти набула проблема зношування, матеріально - технічна база закладів культури, поповнення бібліотечних фондів, збереження пам`яток культурної спадщини, проведення ремонтних робіт.
Фінансування закладів культури у 2008 році здійснювалось за обсягом видатків загального і спеціального фондів, затверджених з урахуванням змін на утримання закладів та проведення культурно-мистецьких заходів згідно бюджету і склав 1 823 314 грн., що на 33 % більше в порівнянні з 2007 роком ( 1 372 627 грн. ).
Із спеціального фонду розвитку були виділені кошти в сумі 555 тис. грн. для проведення робіт по реконструкції даху міського Палацу культури. Після проведення процедури торгів (тендеру) робота розпочата з 02.06.2008р.
Пошито 12 костюмів для учасників оркестру народних інструментів, 10 для учасників ансамблю народної пісні «Вербиченька» на суму 15 321 грн.
В Каховській школі мистецтв проведено поточний ремонт фойє ІІ поверху та двох кабінетів на суму 20 тис. грн.