UKR
Вівторок 18 Червня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні1870
Вчора950
На цьому тижні2820
Минулого тижня6681
У цьому місяці17918
Минулого місяця33392
За весь період2526162
06.03.20

ЗВІТ про здійснення державної регуляторної політики відділами та управліннями Каховської міської ради у 2019 році


 

УКРАЇНА

КАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ

сесії скликання


05.03.2020 р.                                       № 2123/94


Про затвердження звіту про здійснення

державної регуляторної політики

відділами та управліннями Каховської

міської ради у 2019 році


На виконання вимог ст. 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», пункту 9 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада


ВИРІШИЛА:


1. Затвердити звіт про здійснення державної регуляторної політики відділами та управліннями Каховської міської ради у 2019 році (додається).

2. Відділам та управлінням Каховської міської ради продовжити забезпечення вимог чинного законодавства щодо реалізації державної регуляторної політики.

3. Начальнику відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики (Мігас О.Г.) забезпечити оприлюднення даного звіту шляхом розміщення на офіційному сайті територіальної громади міста (kakhovka-rada.gov.ua).

4. Відповідальність за виконання даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Перемежко А.В.).

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань економіки, промисловості, транспорту, торгівлі, зв’язку та підприємництва (Тернавський О.В.).

Міський голова                                 А.А.ДяченкоЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сесії від

05.03.2020_№_2123/94_


ЗВІТ

про здійснення державної регуляторної політики

відділами та управліннями Каховської міської ради у 2019 році.


Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності - це постійний та послідовний курс спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України.

Головною метою єдиної державної регуляторної політики є вдосконалення регуляторного процесу, підвищення ефективності та якості нормативно-правових актів, встановлення доступності та прозорості їх дії.

Протягом звітного періоду реалізація державної регуляторної політики Каховською міською радою та її виконавчим комітетом здійснювалася у відповідності до законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон), «Про місцеве самоврядування в Україні» та Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік.

Питання впровадження державної регуляторної політики покладені на постійну комісію міської ради з питань економіки, промисловості, будівництва, торгівлі, зв’язку та підприємництва, координація діяльності виконавчих органів міської ради з регуляторних питань здійснюється відділом економіки, комунального майна та землі Каховської міської ради.

З метою послідовного провадження державної регуляторної політики Каховською міською радою та її виконавчого комітету проводилася робота у таких напрямках:

- підтримка в актуальному стані реєстру діючих регуляторних актів.

- розробка планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

- підготовка та оприлюднення інформації у процесі здійснення регуляторної діяльності;

- проведення відстеження результативності регуляторних актів;

Ведення реєстру регуляторних актів.

З метою систематизації регуляторних актів та впорядкування регуляторної діяльності виконкомом міської ради на офіційному сайті Каховської міської ради у розділі «Регуляторна діяльність» розміщено відповідний реєстр діючих регуляторних актів, який постійно коригується та оновлюється.

Станом на 01.01.2019 р. зазначений реєстр включав 14 регуляторних акти міської ради та виконавчого комітету. Постійно забезпечувалася підтримка реєстру в актуальному стані.

Розробка планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів.

Рішенням Каховської міської ради від 29.11.2018 року № 1377/64 затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, а рішенням міської ради від 07.11.2019 р. № 1906/87 – План на 2020 рік.

За пропозиціями підрозділів міської ради та її виконкому План за звітний рік станом на 29.12.2018р. містив 3 проекти регуляторних актів. Протягом року рішенням сесії міської ради від 30.05.2019 року № 1635/78 внесено доповнення до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік, затвердженого рішенням міської ради від 29.11.2018 року № 1377/64 «Про затвердження Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік».

Вказане свідчить, що протягом року міська рада дотримувалася принципу передбачуваності регуляторної діяльності.

Підготовка та оприлюднення інформації у процесі здійснення регуляторної діяльності

Каховською міською радою та її виконавчим комітетом забезпечено єдиний підхід до підготовки проектів регуляторних актів та їх прийняття з дотриманням процедур, визначених законодавством розробниками готувалися аналізи регуляторного впливу з неухильним дотриманням вимог оновленої Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта щодо обов’язковості здійснення обґрунтованого розрахунку проведення «М-тесту» (оцінки витрат та економічних вигод) відповідно до змін чинного законодавства, які разом з повідомленнями, безпосередньо проектами оприлюднювалися шляхом розміщення в офіційних ЗМІ. Системно, як і в попередні роки, на веб-сайті міської ради з метою посилення взаємодії органів місцевого самоврядування з громадою міста в процесі формування та прийняття рішень, а також поліпшення спроможності бізнесу аналізувати місцеву регуляторну політику та формувати пропозиції задля покращення бізнес-середовища, розміщувалися при підготовці аналізу регуляторного впливу відповідні повідомлення про залучення до співпраці всіх зацікавлених.

Таким чином, шляхом публікації інформації в місцевих ЗМІ та на офіційному сайті міської ради http://kakhovka-rada.gov.ua/ в розділі «Регуляторна діяльність», міською владою забезпечувалася інформаційна відкритість та доступність з питань регуляторної діяльності.

Фінансування заходів офіційного оприлюднення інформації з регуляторної діяльності здійснювалося в межах Програми розвитку підприємництва на 2017-2019 роки, на які у звітному році витрачено 5,0 тис. грн.

На виконання Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік у ІІ кварталі 2019 року прийнято та внесено до відповідного реєстру 2 регуляторних акта:

- Рішення міської ради 30.05.2019 року № 1636/78 Про встановлення ставок орендної плати за використання земельних ділянок комунальної власності на території м. Каховка”;

- Рішення міської ради 20.06.2019 року № 1644/80 «Про місцеві податки та збори».

Відповідно до принципів регуляторної політики, враховуючи вимоги ст.34 Закону України “Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності” вказані регуляторні акти місцевого рівня пройшли відповідне погодження Державної регуляторної служби України та були прийняті з відповідним проведенням регуляторної процедури.

Виконавчим комітетом Каховської міської ради, як розпорядником інформації було розміщено відкриті регуляторні дані на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (https://data.gov.ua/dataset/456 ;

https://data.gov.ua/dataset/22d70fd3-303e-4e8a-a992-fe37bc249694).

Здійснення відстежень результативності регуляторних актів

Для визначення оцінки ступеня досягнення поставлених цілей у січні-грудні 2019 р. проводилися заходи з відстеження результативності регуляторних актів. З метою контролю за результатами дії регуляторних актів станом на 29.12.2019 р. проведено 8 відстежень результативності (з них: 2 базових, 5 повторних, 2 періодичних).

З метою проведення перегляду діючих регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування, щодо їх відповідності принципам державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, дорученням міського голови начальникам відділів та управлінь Каховської міської ради - розробникам регуляторних актів було визначено вжити невідкладних заходів, щодо приведення регуляторних актів, спрямованих на регулювання господарських відносин на місцевому рівні, до відповідності чинному законодавству з урахуванням норм Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

В цілому стан реалізації державної регуляторної політики у місті визначає стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів відповідно до вимог нормативно-правової бази, а впровадження її принципів дозволяє враховувати баланс інтересів влади та суб’єктів господарювання.

Робота Каховської міської ради та її виконавчого комітету буде і надалі спрямована на прийняття виважених рішень з урахуванням максимально можливих позитивних результатів, спрямованих на поліпшення умов для розвитку підприємницької та господарської діяльності, з обов’язковим забезпеченням відкритості, гласності, доступності нормативно - правової інформації та участі громадськості в обговоренні проектів регуляторних актів.Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                          А.В. Перемежко