UKR
Вівторок 18 Червня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні1917
Вчора950
На цьому тижні2867
Минулого тижня6681
У цьому місяці17965
Минулого місяця33392
За весь період2526209
22.05.19

Вимушене переселення – життя спочатку…


Унаслідок окупації АР Крим та збройного конфлікту на Донбасі через важкі випробування Україна зазнала масштабного внутрішнього вимушеного переселення своїх громадян, приєднавшись до числа країн-лідерів за числом переселенців. За офіційними даними Міністерства соціальної політики України станом на 20 травня 2019 року в країні кількість ВПО складає 1млн.379тис.987 осіб або 1млн.211тис.964 сім’ї. Вимушено переселеними громадянами стали 4% українців.
Згідно із ст.. 1 Закону України „Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" датою початку тимчасової окупації півострова Крим визнано 20 лютого 2014 року, а відповідно до наказу керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 07.10.2014 № 33/6/а визначено районами проведення антитерористичної операції - Донецьку і Луганську області - з 07 квітня 2014 року; - Харківську область - з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року.
Наше місто, як більшість населених пунктів України, постійно здійснює прийом переселенців - мешканців окупованого півострова Крим, починаючи з 01 квітня 2014 року, а з червня цього ж року - переселенців з Донецької та Луганської областей.
Незважаючи на відсутність міської програми, спрямованої на забезпечення прав переміщених осіб, в місті скоординовано роботу управління праці та соціального захисту населення, яке з перших днів опікується життєвими проблемами переселенців, з керівниками та спеціалістами державних установ, підприємств та закладів міста по злагодженому вирішенню життєво необхідних питань переселених громадян, зокрема щодо надання їм тимчасового житла, працевлаштування працездатних осіб, переведення виплат різних видів державної соціальної допомоги, пенсій, страхових виплат, надання реабілітаційних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями, надання матеріальної підтримки за рахунок коштів міського бюджету. Для створення найбільш комфортних умов проживання переселених громадян в місті Каховці було налагоджено співпрацю та обмін інформацією усіх відповідних служб міста.
В результаті переміщення постраждалі громадяни стикаються зі значними труднощами, наприклад щодо реєстрації як внутрішньо переміщені особи, відновлення втрачених документів, що посвідчують особу, свободи переміщення, доступу до житла, придатного для проживання, захисту прав власності, здобуття засобів до існування, реалізації виборчих прав, доступу до інформації, нарешті - віднайдення довготривалих рішень.
У нашому місті з першого дня прибуття переселених громадян усі питання вирішуються у найкоротші строки.
Розуміючи необхідність термінової матеріальної підтримки переміщених громадян, за рішенням місцевих органів виконавчої влади, внутрішні переселенці мають можливість отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, на лікування. У 2019 році таку допомогу отримали п’ятеро осіб на загальну суму 4 тис. грн..
Враховуючи норми Закону України „Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" ввід 20.10.2014 № 1706-VII (із змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №№ 509 „Про облік внутрішньо переміщених осіб" (із змінами) станом на 20 травня 2019 року в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває на обліку 233 особи з числа внутрішньо переміщених, у тому числі
- переселенці з тимчасово окупованого півострова Крим - 26 осіб;
- переселенці зі Сходу України (донецька, Луганська обл.) - 207 осіб.
З числа внутрішньо переміщених осіб
- працездатні (працюючі) внутрішньо переміщені особи - 46
- безробітні - 22
- отримувачі державних соціальних допомог сім’ям з дітьми - 19
- пенсіонери - 76
- нваліди - 13
- діти - 57
За п’ять років існування в Україні внутрішнього переміщення завдяки ініціативам держави, активності громадських організацій та окремих громадян у галузі забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, досвіду та сприянню міжнародних організацій та експертів гострота проблем у цій сфері дещо спала. На даний час в Україні вже:
- існує законодавство, яке регулює правовідносини у галузі забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб;
◦ є розуміння потреб внутрішньо переміщених осіб та усвідомлення стандартних проблем, з якими вони стикаються; - розроблені та опрацьовані на практиці механізми виконання державою обов’язків щодо гарантування прав внутрішньо переміщеним особам. Створені спеціалізовані державні органи у цій галузі;
- переймається міжнародний досвід держав, у яких також відбувалися та відбуваються переміщення осіб всередині держави;
◦ розпочато інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у суспільство на новій для них території.
В місті Каховці розпорядженням міського голови від 28.12.2018 № 286-р затверджено План заходів з підтримки, соціальної адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають/перебувають на території міста Каховки, на період до 2020 року. Виконавцями плану заходів визначені представники державних та комунальних установ і закладів міста. До реалізації плану заходів залучені представники громадських організацій і благодійних фондів. Реалізація Плану міських заходів сприятиме зовнішній підтримці внутрішньо переміщених осіб, послабленню синдрому їх емоційного вигоряння, незадоволенню новими умовами життя, несприйняттю у новій громаді.
На даний час внутрішньо переміщені особи, зареєстровані у встановленому законодавством порядку, на свій розсуд розміщуються на житловій площі друзів, рідних, знайомих і планують повертатися за місцем своєї реєстрації після закінчення ситуації, що склалася внаслідок анексії півострова Крим та проведення операції об’єднаних сил. На території міста постійно проживає 30-40% від загальної їх кількості. Інші громадяни періодично мігрують між Каховкою та населеними пунктами за місцем своєї реєстрації. Але, на даний час ще залишаються актуальними проблеми, пов’язані із забезпеченням переселенців житлом. Враховуючи відсутність в місті приміщень комунальної власності, соціального житла та гуртожитків, які могли б бути використані, як тимчасове житло для надання в оренду переселенцям зі Сходу та АР Крим, управління праці та соціального захисту населення вкотре звертається до небайдужих громадян міста з проханням про надання вільного житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (переселених громадян), які прибувають в м. Каховку з Донецької, Луганської областей та АР Крим на умовах договірної оплати. Свої пропозиції просимо надавати письмово за адресою: м. Каховка вул.. Велика Куликовська, 103, кабінети № 112,114, особисто в приміщенні управління праці та соціального захисту населення, виконавчий комітет Каховської міської ради, I поверх, кабінети №№ 112, 114 або в телефонному режимі упродовж робочого дня: 2-07-49; 066-082-65-87.
З метою обізнаності внутрішньо переміщених осіб щодо реалізації своїх прав на соціальний захист, матеріальну підтримку, отримання послуг медичного характеру, працевлаштування тощо рекомендуємо звертатися до органів державної влади за відповідним спрямуванням. А у разі порушення прав або виникнення спорів щодо поновлення/припинення соціальних виплат, скасування довідок - такі питання вирішуються у судовому порядку.Начальник управління               Андрій Скрипніченко .