UKR
Неділя 08 Вересня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


25.07.2024

Заява про визначення обсягу СЕО

Детальніше

11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні779
Вчора947
На цьому тижні6782
Минулого тижня12407
У цьому місяці7687
Минулого місяця42492
За весь період2625286
05.04.17

Профілактика весняних недомогань


Поширеною є думка, що на грип та простуду люди хворіють взимку та восени. Проте, «підхопити» вірус чи застудити горло так само можна й весною, коли, нібито, небезпека минула разом із холодами. Адже, коли починає пригрівати перше сонечко, зимовий стиль одягу змінюється на більш легкий, нескладно застудитися, не вгадавши із погодою, як і захворіти на грип.
Що ж потрібно робити, щоб не захворіти? Насамперед - зміцнювати захисні сили організму. Навіть якщо й гостра вірусна чи респіраторна інфекція застане зненацька, із підготовленим до боротьби з недугою імунітетом, справитися із нею буде набагато легше. Дієта, як правильно організоване та збалансоване харчування - перша профілактика застуди. Організм, який витратив багато сил на зимові холоди, навесні потребує особливого піклування та уваги. Йому необхідні: білки, що сприяють створенню нових антитіл, імуноглобулінів, що містяться у м’ясних, рибних, молочних продуктах, яйцях; жири, які сприяють розмноженню макрофагів (моноцитів крові та гістоцитів тканин), що стимулюють лімфоцити та інші імунні клітини відповідати на проникненні патогена в органзім; вуглеводи - основні постачальники енергії (овочі, фрукти, каші з зернових культур).
Брак вітамінів призводить до зниження імунітету, тому профілактика ГРВІ в першу чергу вимагає перегляду щоденного меню. Лише овочі та фрукти, такі як морква, цитрусові, абрикоси, шипшина, чорна смородина та інші, в небезпечний «хворобливий» період не зможуть забезпечити повну насиченість вітамінами. Необхідно також вживати вітаміні комплекси й інші продукти, які містять вітаміни груп А, С, Е (печінка, вершкове масло, горіхи, гречка, квашена капуста, петрушка, сир, броколі, шпинат, висівки), кальцій, йод, цинк, залізо, марганець. Профілактика простудних захворювань також має включати цибулю і часник. Активний спосіб життя, щоденні прогулянки, зарядка, заняття спортом, загартовування - незамінні помічники у профілактиці хвороб. Адже, під час зміцнення фізичних властивостей організму, зміцнюється й імунітет.
Дуже важливо одягатись так, щоб захисні сили організму були оптимально активними. Адже надмірне «нашубкування» так само небезпечне, як і надто легкий одяг. При фізичних навантаженнях, таких як біг, швидка ходьба,обмінні процеси в організмі активізуються. Таким чином, якщо надто тепло вдягнутись можно застудитися, перегрівшись. Але й надто легкий одяг, в оманливу весняну нібито теплу погоду, може стати причиною застуди чи грипу.