Заява про визначення обсягу СЕО
Навігація
Оголошення
11.03.2024
На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.
14.02.2022
Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):
Лічильник відвідувачів
Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Державна служба зайнятості сьогодні пропонує безробітним послуги з професійного навчання, після проходження якого є можливість працевлаштуватися за набутою професією, спеціальністю або відкрити власну справу. Саме з цією метою створені центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, мають достатню матеріально-технічну базу: навчальні кабінети, майстерні, лабораторії, бібліотеки, сучасне комп’ютерне обладнання ін. Стратегічною метою центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є забезпечення за стислий термін якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці, працевлаштування за фахом; гнучке реагування на зміни, які відбуваються на ринку праці, на потреби роботодавців у кваліфікованих робітниках.
Здійснюючи курсове навчання, центри професійно-технічної освіти дають можливість безробітним за короткий термін опанувати професію або підвищити свою кваліфікацію. Залежно від складності професії тривалість навчання складає від 1 до 9 місяців.
Безробітні, які зареєстровані у центрі зайнятості, зараховуються без вступних випробувань за направленням міського і районних центрів зайнятості та навчаються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Навчання здійснюється за груповою та індивідуальною формами навчання за широким спектром робітничих професій, з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону. Серед них: професії деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування та торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту, туризму, готельного та житлово-комунального господарства, які є перспективними на сучасному ринку праці. Наприклад, перелік професій, за якими проводиться професійне навчання у Херсонському центрі професійно-технічної освіти - продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, касир торговельного залу, овочівник, плодоовочівник.
Також навчальні заклади пропонують такі форми навчання, як підвищення кваліфікації робітників до необхідного роботодавцю розряду, розширення та поглиблення знань за раніше набутою професією, оволодіння новою технікою та технологіями. Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка або посвідчення про проходження навчання за певним курсом. У період професійного навчання служба зайнятості надає безробітним матеріальну допомогу, компенсує витрати на проїзд, забезпечує, у разі потреби, проживання у гуртожитку.
На сьогодні є можливість пройти навчання в центрах професійно-технічної освіти: Рівненському, Херсонському, Одеському, Івано-Франківському, Львівському, Луганському, Дніпропетровському, Донецькому, Сумському, Харківському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Якщо ви не володієте вміннями та навиками, які чекають роботодавці, шукайте шляхів навчання цим навичкам. Досліджуйте варіанти і робіть вибір, беручи до уваги свої потреби і потреби роботодавців.
Начальник управління А.В. Скрипніченко