UKR
П'ятниця 26 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні654
Вчора1170
На цьому тижні4707
Минулого тижня7711
У цьому місяці27118
Минулого місяця34012
За весь період2470873
29.03.16

Історія


Місто Каховка засновано у 1791 році полковником Д.М. Куликовським і названа на честь генерала В. Каховського - учасника російсько-турецьких воєн другої половини XVIII ст. Куликовські володіли Каховкою до 1879 року і за цей час перетворили її на відоме торгівельне містечко, чому немало сприяло його вигідне розташування на перехресті торгівельних шляхів, біля відомого колись Таванського перевозу через Дніпро. Рік у рік збільшується обсяг перевезень Каховської пристані. Нікольський і Покровський ярмарки, що відбувалися в містечку на початку травня і в жовтні, посідали перше місце в Таврії за товарообігом. Завдяки своїм ярмаркам найманої праці, які збирали до 40 тис. прийшлих робітників, Каховка стала відігравати роль постачальника робітничої сили до крупних поміщицьких маєтків Фальц-Фейнів, Трубецьких, Мордвинових та ін. Саме такі поміщицькі економії визначили обличчя нашого регіону, як житниці Європи. Наприкінці XIX століття стало розвиватися промислове виробництво, з’явилися заводи сільськогосподарських машин, пивоварний, горілчаний, лісопильний, фабрика безалкогольних напоїв. Значну роль відігравали 4 каховських пристані. На початку XX століття населення Каховки налічувало 4 тис. чол. В містечку діяло 6 шкіл, лікарня, бібліотека (одна з десяти найстаріших бібліотек України), ілюзіон, Народний дім. Соціально-культурному розвитку Каховки сприяли два нові власники - купці Панкеєви, відомі громадські діячі і меценати. У грудні 1918 року рішенням Дніпровської повітової управи, на прохання загальних зборів мешканців містечка Каховка була оголошена містом. Тридцяті роки сформували Каховщину, як аграрний регіон з провідними галузями: зерновою, тваринництвом, овочівництвом. Голодомор 1932-1933 років увійшов в історію міста сумною сторінкою, в міському архіві зберігаються спогади каховчан, які пережили ці страшні події.
Роки Другої Світової війни вписали героїчну сторінку в історію міста. Каховка була окупована фашистами 1 вересня 1941 року, а звільнена 2 листопада 1943 року. На алтар звільнення і Перемоги каховчани поклали більш 4 тис. життів. Вони послали на фронти війни 7 тис. земляків. Шести каховчанам і двом учасникам оборони Каховки присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Даниною вічної вдячності каховчан, символом нашої громадянської гордості є 13 пам’ятників та пам’ятних знаків, які увічнюють пам’ять героїв і подій Другої Світової війни. Будівництво Каховської гідроелектростанції (1950-1956 роки) дало поштовх для розвитку промисловості в Каховці. У 1959 році з невеликого ремонтно-механічного заводу "Дніпробуд" виросло одне з найбільших підприємств області - Каховський завод електрозварювального устаткування. З Каховського водосховища беруть початок Північно-Кримський та Каховський магістральні канали, які дали життя Каховській зрошувальній системі. Вона є найкрупнішою в Європі і зрошує землі Херсонської та Запорізької областей, площа яких складає 55,8 тис. га. (9,2% території України). З 1972 року Каховка є містом обласного значення. Знаходиться в центрі Херсонської області на відстані 90 кілометрів від обласного центру, в 10 км. від залізничної станції Каховка, 8 км. від річкового порту Каховка, на перехресті автомобільних шляхів. В регіоні діє розвинена мережа автомобільних доріг, близько 95% - з твердим покриттям. Поряд з містом проходить автомобільна магістраль Одеса-Рені. Має пряме автобусне сполучення з великими промисловими містами Київ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса. На відстані 120 км. розташовані місто-порт Скадовськ на Чорному морі та місто-порт Генічеськ на Азовському морі. По р. Дніпро має вихід у Чорне море та сполучення з промисловими містами розташованими вверх по Дніпру. Земельні ресурси міста складають 1624 гектарів землі та 1506 гектарів водної поверхні Каховського водосховища. Водні ресурси міста складають 48% загальної площі, це створює перспективи розвитку міста як річкового порту. Ліси займають лише 60,2 га, або 3,7 % і складаються із території дендропарку, арбаретуму та лісового господарства. Із мінерально-сировинних ресурсів основним є вода. Оздоровчі та рекреаційні ресурси - кліматичні та ландшафтні умови сприятливі для організації відпочинку та оздоровлення. Населення міста складає 37,0 тис. осіб, що становить 3,4% від загальної чисельності населення Херсонської області. Економіка міста представлена широким спектром галузей матеріального виробництва, а саме: промисловість, торгівля та громадське харчування, будівництво, транспорт, зв’язок та нематеріальна сфера. Промислові підприємства виробляють електрозварювальне устаткування, машини для переробної і харчової промисловості, запчастини для сільськогосподарської техніки іншу продукцію. На промислових підприємствах міста продовжується процес реконструкції, відновлення діючого виробництва, освоюються нові види продукції.
Сучасна Каховка - це 16 промислових підприємств. Такі з них , як ПрАТ "Чумак", КФ ЗАТ "Каргілл", ПАТ "КЗЕЗУ" є галузевоутворюючими в області. З 2007 року компанія «Чумак» є найбільшим переробником свіжих томатів у Центральній та Східній Європі. По-сучасному змогла налагодити виробництво і Каховська філія ЗАТ "АТ Каргілл". Це - один з підрозділів всесвітньо відомої компанії «Каргілл» (США, рік заснування -1865).
З проголошенням Незалежності України в місті почав активно розвиватися і фестивальний рух. Каховка відома як столиця міжнародного музичного фестивалю "Таврійські Ігри" - найвідомішого свята музики на теренах України. Фестиваль заснований у 1991 році. За час свого існування фестиваль "Таврійські Ігри" став важливою і невід’ємною частиною культурного життя незалежної України. В межах фестивалю глядачі завжди могли побачити багато цікавих подій: програми найкращих українських артистів, зустрічі з відомими закордонними музикантами, церемонії нагородження Всеукраїнської премії в галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця", конкурс краси "Королева України", пивний чемпіонат "Золота діжка" та спортивні заходи.
Сьогодні на зміну "Таврійським іграм" прийшов відкритий мотофестиваль "Тачанка". З 2007 року мотофестиваль радо приймає байкерів та гостей з різних міст України та з-за кордону щороку влітку. В рамках фестивалю проводяться рок-концерти, молодіжно-розважальні дискотеки, показові виступи стантрайдерів, благодійні акції. Також гості фестивалю та молодь міста мають можливість ознайомитися з історією міста, подорожуючи на "ретро-автобусі" пам’ятними місцями Каховки.
Вигідне географічне розташування міста Каховки дає змогу організовувати та проводити відкриті фестивалі різного спрямування та інші масштабні заходи обласного, регіонального, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів. Каховка приймає учасників Всеукраїнської козацької регати, організовуються регіональні фестивалі-конкурси хореографічного мистецтва серед яких: відкритий конкурс хореографічних колективів ім. Т.Ерліх "Весняний розмай", фестиваль-конкурс авторських хореографічних творів "Верховинця степова криниця".
У 2010 році започатковано Відкритий конкурс молодих виконавців "Каховка запрошує..." З року в рік географія конкурсу розширюється та збільшується кількість культурно-митецьких заходів, проведених в рамках конкурсу.
У травні 2010 року започатковано обласний фестиваль-конкурс духових оркестрів "Сурми грають над Дніпром", у якому приймають участь дитячі та дорослі, змішані духові оркестри Херсонської області. Даний фестиваль перетворюється на чудове дійство для мешканців та гостей міста. Хода духових оркестрів - це справжній музичний подарунок напередодні 9 Травня.
Розвиток фестивального руху допомагає зберегти бренд міста - як музичного та культурно-мистецького центру Херсонщини.