П'ятниця 26 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

XXV свято козачат до Дня Збройних сил України

05.12.2019

04 грудня у Каховській школі мистецтв відбулось XXV міськрайонне дитяче козацьке свято до Дня Збройних Сил України. Свято проходило при підтримці міського голови Андрія Дяченка та за сприяння голови Роздольненської ОТГ Вегандза Мясникяна.
Ще до його початку, у дворі школи мистецтв вперше відбулись відкриті міські змагання зі стрільби з луку. В особистому заліку серед дівчат-козачок переможцем стала Русакова Дар’я ("Джура"), а серед юних козаків перемогу святкував Меркулов Мирон ("Серця патріотів"), ІІ місце у Хоменка Ярослава ("Мандрівник"), а ІІІ місце у Лобач Вадима ("Козацька люлька"). В загальному командному заліку ІІІ місце у "Козацької люльки", ІІ місце у "Мандрівника", а переможцем став курінь "Джура".
Перед початком свята присутні переглянули цікавий відеофільм "20-річчю створення Козацької республіки СЗОШ № 2", який був підготовлений наставниками та козачатами куреня "Мандрівник". В залі були представники п’яти куренів Каховської паланки УДЮТ "Січ" ("Мандрівник" (СЗОШ № 2), "Джура" (ЗОШ № 4), "Скіф" (гімназія), "Козацька люлька" (ЗОШ № 5), "Серця патріотів" (с. Кам’янка) та вихованці ВПГ "Сокіл" (ЦДТ). Для присутніх свято стало важливим моментом усієї цьогорічної роботи, адже саме сьогодні було підведено остаточний підсумок XVІІІ-тих Відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска та визначався новий володар Кубку "Козак Мамай". Протягом 2002-2018 років Кубком Станіслава Панаска володіли 8 організацій: "Мандрівник" (7 разів), "Скіф" (3 рази), "Джура" (2 рази), по одному разу: "Софія", "Таврійські чайки", "Гілея", ім. Б.Хмельницького та ВПГ "Сокіл". Володарем Кубку "Козак Мамай" був курінь "Патріот" з Любимівки. Присутні вшанували пам’ять Станіслава Панаска, а також всіх хто загинув захищаючи Україну: козаків, учасників Другої Світової війни, воїнів-інтернаціоналістів, воїнів, які загинули в зоні АТО. За традицією, в цей день було покладено квіти до Козацького хреста та до пам’ятника кошовому Івану Сірку в Козацькому сквері, до Меморіального комплексу "Вічний вогонь", до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, до меморіальних дощок та місць поховань каховчан, які загинули в зоні АТО на міському кладовищі. Право покласти квіти було надано кращій юній козачці 2018-2019 років Осінній Ірині ("Джура"), Берегині Каховського Козачого товариства Мінській Олесі та учаснику АТО, голові ГО "Учасники АТО "Скіф" Кудричу Андрію. Зі словами привітання звертались до присутніх секретар міської ради Мироненко Володимир, Кудрич Андрій, почесний отаман Каховської паланки УДЮТ "Січ" Огданець Микола, отаман Каховського Козачого товариства Мінський Григорій, писар Каховського Козачого товариства Глущенко Олександр, наказний отаман Каховської паланки УДЮТ "Січ" Гадючко Олексій, начальник відділу у справах молоді та спорту Зубков Віктор. В цей день були вручені грамоти та подарунки кращим наставникам козачат 2019 року, які зробили значний вклад у проведення козацьких та багатьох інших патріотичних заходів протягом року: Мельникова Дар’я ("Скіф"); Груняшина Вікторія ("Серця патріотів"), Зубкова Тетяна ("Мандрівник"), Нечитовський Костянтин ("Джура") та Пашинський В’ячеслав (ВПГ "Сокіл"). Відзначені були і кращі юні січовики 2019 року: Шарикова Софія та Парфьонов Максим з куреня "Мандрівник"; Пигида Анна та Алексєєнко Артем з куреня "Скіф"; Осіння Ірина та Пільщиков Владислав з куреня "Джура"; Затуринська Анастасія з куреня "Козацька люлька"; Меркулов Мирон з куреня "Серця патріотів". Ще одна традиційна - нагородження в номінації "Друзі козацького кола", в якій щороку нагороджують тих, хто підтримує дитячий козацький рух на Каховщині. Цьогоріч ними стали: приватний підприємець Барбашов Сергій та керівник танцювального колективу "Syltan of the dance" Лобанова Наталія. І ось вікторина зі знання історії козацтва. Її проводили Огданець Микола та козак Каховського Козачого товариства Жулинський Валерій. Перемогу вперше здобув юний козак з куреня "Мандрівник" Зяблов Артем, ІІ місце у юної козачки куреня "Козацька люлька" Затуринської Анастасії, а ІІІ місце у Супруна Тимофія ("Джура").
Визначився новий володар Кубку "Козак Мамай" - ним став курінь "Серця патріотів" (с. Кам’янка), а подарунки і Кубок отримали активісти куріння - сім’я Меркулових. Нарешті були підведені і остаточні підсумки XVІІІ-тих Відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска та визначався його володар 2019 року. Ним став, втретє курінь "Джура" (ЗОШ № 4). Переможці отримали призи та Перехідний Кубок і Диплом. ІІ місце у куріння "Мандрівник" (СЗОШ № 2), а ІІІ місце у куріння "Скіф" (гімназія).
Протягом свята піснями, віршами, танцями та показовими виступами вітали присутніх: хореографічний колектив ЦДТ "Веселушки" (керівник Зубкова Наталя), Пішта Вікторія (ЦДТ) (Керівник Панова Наталя), зразковий вокальний та хореографічний ансамбль "Барвограй" (гімназія) (керівники Тринкаль Ірина і Поповська Катерина), Орден Олексій (ЦДТ, керівник Горбач Лариса), юна козачка з куріння "Серця патріотів" Меркулова Дарина (Вірш "Тарас Бульба в Києві"), солістка гурту "RED Fox" Оксана Коваленко.
Козацькі організації міста дякують за допомогу у проведені заходу: міському голові Андрію Дяченку, голові Роздольненської ОТГ Вегандзу Мясникяну, відділу у справах молоді та спорту, відділу культури, управлінню освіти, МПК "Меліоратор", Каховській школі мистецтв, Центру дитячої творчості, МГФОГП "Щит".