UKR
Середа 20 Лютого 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

“ПАМЯТЬ СЕРЦЯ” В КЛУБІ “МОЛОДА СІМ’Я”


19.05.2015

Пам’ять наших сердець - це те, що пов’язує наше сьогодення з нашим минулим. І цей зв’язок нерозривний, поки жива наша пам’ять. 17 травня у приміщенні Каховського історичного музею зібралися представники клубу «Молода сім’я» та учасники конкурсу есе «Пам’ять серця», присвяченого 70-річчю Перемоги. На конкурс було подано 5 робіт. Завданням журі було оцінити роботи, не знаючи ні імені, ні віку авторів. Всі роботи будуть опубліковані на міському сайті, а робота, що отримала найбільше голосів - і в газеті «Каховська зоря». Усі роботи можна побачити тут: http://kakhovka-rada.gov.ua/ua/ese_pamjat_sertsja

Учасники конкурсу отримали призи від відділу у справах молоді та спорту та книги від депутата Каховської міської ради Павла Філіпчука («Опозиційний блок»). До присутніх зі словами привітання звернувся заступник міського голови Віталій Чернявський.

Зважаючи на те, що з початку травня українці відзначили 70-річчя Перемоги над нацистською Німеччиною, 10 травня — День матері, 15 травня — День сім’ї, цього дня для гостей приготували творчу зустріч «Сражаюсь, верую, люблю» на основі спогадів про війну чотирьох жінок, чиє життя було пов’язане з Каховкою: Віри Філіпченко, Антоніни Плохіх, Надії Клименко та Ніни Волинської. Доля кожної з цих жінок може стати захоплюючим і вражаючим за силою духу сюжетом для романтичної і героїчної повісті.

Зануритися в атмосферу тих років допомогли присутнім ведучі: головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Владислава Базилевич та молодший науковий співробітник Каховського історичного музею Денис Костиря. На основі спогадів розповідали про те, як зовсім юні, часто дописавши собі 1-2 роки, вчорашні школярки, напружуючи всі сили худеньких плечей, під кулями і снарядами виносили бійців з поля бою. Адже чим ближче медсанбат до лінії фронту, тим більше поранених залишаться жити, отримавши своєчасну допомогу. Не дивлячись на поранення та непосильну роботу медсестер, вони жодного разу не попросилися назад, в тил - тільки вперед. Так і йшли дівчата фронтовими дорогам разом зі шпиталями все далі і далі, рятуючи поранених. Розповідали під час зустрічі і про те, як кожна з жінок зустріла війну, і про найбільш страшні моменти за роки війни, і про найшасливіший день, який був в кожної з них, і який хотілося розділити зі своїми бойовими друзями.

В пам’ять про тих, хто загинув у війни, хто чекав і недочекався прозвучав «Ноктюрн» Мікаеля Таривердієва у виконанні дуету скрипалів: Дар’ї Невідничої та Олени Москаленко (викладач - Федотова Тетяна Герасимівна; концертмейстер - Рудик Ганна Володимирівна).

Уявити собі подвиг медсестри на передовій допомогла учениця ЗОШ № 5 Віра Вовк, яка виконала вірш Ю.Друніної «Ты должна». Зануритися в ті далекі роки, відчути, що й тоді, на війні, був час для кохання та лірики, допоміг старовинний музейний патефон, який ще досі знаходиться у робочому стані. Гості клубу прослухали пісню «Люблю» у записі на старій платівці.

Розповіли ведучі і історію однієї фотографії. Серед експонатів Каховського історичного музею є фотокартка з підписом відомої жінки - Анни Нікуліної, яка встановила стяг Перемоги в травні 1945 над рейсканцеляріею в Берліні. Чому це фото знаходиться в музеї нашого міста? Адже Анна Нікуліна не каховчанка. Ведучі поділилися з присутніми історією про те, як Анну супроводжували, захищаючи від ймовірних нападів фашистів наші солдати, розчищаючи поверх за поверхом шлях нагору, на дах будівлі. Серед супроводжуючих був і каховчанін, відомий у місті кавалер 2-х орденів Слави, згодом улюблений багатьма поколіннями учнів учитель Василь Якович Грибанов. На ювілейній зустрічі до 30-річчя Перемоги бойові друзі знов зустрілися і Анна Нікуліна, на прохання Василя Яковича, передала музею у Каховці фотографію, де вона на фоні прапору на даху рейхсканцелярії.

На завершення зустрічі присутні переглянули ролік «День Перемоги 2014», створений економістом відділу освіти Наталією Іванченко. Начальник відділу молоді та спорту Віктор Зубков подякував пані Наталії за патріотичну роботу та вручив грамоту від міського голови.

Фото: