UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинПАМ’ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933


25.11.2015

В Україні є давній звичай - у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 28 листопада 2015 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.
Опісля біля могил і меморіалів і пам’ятників жертвам Голодомору 1932 - 1933 років, на центральних площах і вулицях міст і сіл України, на підвіконнях власних осель українці запалюють свічки і лампадки. О 16.00 прийдіть до меморіалу, пам’ятника чи хреста пам’яті жертв голодоморів у вашому місті чи селі, щоби вшанувати пам’ять убитих голодом. А із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.
До цієї скорботної дати Український інститут національної пам’яті розробив проект "Люди правди". Цьогоріч українці згадують Людей правди - тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя. Запрошуємо вас ознайомитися з інформацією Українського інституту національної пам’яті:

http://www.memory.gov.ua/page/pamyat-pro-golodomor-1932-1933

Фото: