UKR
П'ятниця 21 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ФРОНТОВІ ДОРОГИ В ПАМ’ЯТІ НАЗАВЖДИ


14.05.2015

Ввечері 9 травня на площі біля МПК "Меліоратор" та на майданчику біля Каховського історичного музею відбулися творчі інсталяції. Прийшли на зустріч ветерани Великої Вітчизняної, їх діти та онуки, всі ті, хто зберігає у своїй пам’яті спогади про війну, а в серці - вдячність за Перемогу.
Незабутню атмосферу зустрічі створили ведучі Світлана Сидьолкіна, Владислава Базилевич, Денис Костиря та Юрій Скляр, які цього дня, разом з ветеранами, ще раз пройшли їх фронтовими дорогами. Згадували і ветеранів, які і зараз в бойовому строю ветеранів-переможців, і тих, кого вже немає з нами. Звучали фронтові мелодії, строки військової поезії, присутні почули повідомлення Совінформбюро, фрагменти нагородних та фронтових листів.
Говорили і про бойових льотчиків, і про моряків, і про піхоту. На початку свята пролунали мелодії від оркестру Каховської школи мистецтв. Вірш, присвячений військовим шоферам подарувала присутнім Ілона Осадчук. Для присутніх ветеранів виконували їх улюблені композиції Валерія Галицька, Ольга Гавриленко, Кирило Трембашевський, Кирило Доценко, Дар’я Масюта, а також самі почесні гості - представники хору ветеранів "Каховські зорі". І ці пісні Перемоги ніби зв’язували у єдине ціле такі несхожі між собою: воєнне та мирне життя. І цей зв’язок нерозривний, поки жива пам’ять, і поки співають воєнних пісень, сповнених віри, надії та любові.
Для нащадків каховчан-ветеранів Каховський історичний музей підготував приємні сюрпризи. Так для Валентини Іванівни Гай, доньки Івана Нікіфоровича Фадєєва, який пройшов всю війну в боях на Ленінградському фронті прийшов вітальний лист з Плюси, Почесним громадянином якої є її батько, а одна з вулиць міста носить його ім’я. Для рідних танкіста Володимира Власовича Спільного, який був у складі екіпажу танку, що першим увійшов в Берлін в районі Шпандау, прийшов вітальний лист з Нижнього Новгороду, з того самого Сормовського заводу, на якому був виготовлений легендарний танк з № 422.
Під час заходу був представлений інтер’єр 40-х років, у якому кожен бажаючий міг сфотографуватися на згадку. Цього дня підтримати захід прийшли каховчани-реконструктори під керівництвом Олексія Супрунова. Було організовано і імпровізований солдатський привал з польовою кухнею. А для пошановувачів солодкого працював справжній довоєнний буфет.
Запросили присутніх і на танцмайданчик 40-х років, який був організований за підтримки народного ансамблю танців "Надія" та Ольги Волик, керівника зразкового ансамблю танцю "Радість". Вони провели і майстер-класи для бажаючих.
Коли спустилися сутінки, присутні переглянули унікальні кадри кінохроніки, серед яких "Битва за Дніпро", звільнення Києва, Нікополя та Херсону, Парад перемоги на Червоній площі в червні 1945 року, мандрівка ветеранів до М.Мелітополь у 2013 році та святкування Дня Перемоги у Каховці у 2014 році.
Фотографії Владислави Базилевич

Фото: