UKR
П'ятниця 09 Грудня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЮВІЛЕЙ ПЕРЕМОГИ ВІДЗНАЧИЛИ У КАХОВЦІ


14.05.2015

Є в історичному календарі нашої держави такі дати, які викарбувалися в пам’яті поколінь на віки. Таким є для нас свято - День Перемоги! Для кожного з мешканців нашого міста цей день - особливий, і, напевно, найважливіший в святковому календарі. Роки Великої Вітчизняної війни вписали героїчну сторінку в історію нашого міста. Каховчани зробили достойний внесок у боротьбу з фашизмом. Вони відправили на фронти Великої Вітчизняної війни більше 6000 чоловік, на вівтар перемоги поклали 3985 життів. Шести каховчанам (І.Зюзю, Я.Бабенку, І.Мартинову, Т.Горобцю, Т.Пирогову, П.Ванцину) присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 3600 каховчан нагороджені орденами і медалями. Даниною вічної вдячності каховчан, символом їхньої громадської позиції є 13 пам’ятників і пам’ятних знаків, що вшановують подвиги героїв та події війни.
Каховка урочисто відзначила День Перемоги. У місті панувала особлива атмосфера патріотизму та подяки ветеранам за мир, відвойований такою дорогою ціною. За традицією, пройшла урочиста хода ветеранів та молодих каховчан до меморіалу "Вічний вогонь". Тут, на Алеї Слави, зібралися ветерани Великої Вітчизняної, керівництво міста, молодь, члени громадських організацій. Десятки каховчан та гостей міста ще до офіційного відкриття мітингу на честь 70-річчя Перемоги поклали квіти до Вічного вогню на Алеї Слави та до пам’ятників і пам’ятних знаків, які вшановують події Великої Вітчизняної війни. На вулицях міста вітали ветеранів та дітей війни. Поряд з червоними прапорами Перемоги, було дуже багато державної символіки, а молоді активісти міста вже другий рік поспіль шанобливо пронесли велике полотнище прапора нашої держави.
На мітингу каховчан зі святом вітали: міський голова Олександр Карасевич, голова районної державної адміністрації Валерій Салтиков, Народний депутат України Сергій Хлань, керівник міської громадської організації "Ветеран", дитина війни та Почесний ветеран України Олександра Дар’їна, військовий комісар Ігор Велікорецький, учасник АТО Володимир Перепелиця, член міського учнівського парламенту старшокласників Олександра Варава, благочинний Каховського округу протоієрей Миколай Бойко.
Мітинг супроводжувався виступами колективів міського відділу культури. Яскраві і зворушливі, веселі і ті, що змушують задуматися, номери художньої самодіяльності викликали на обличчях присутніх і посмішки, і сльози.
Наприкінці мітингу біля Вічного вогню купи квітів сягали майже людського зросту.
Після цього присутні розділилися: одні пішли на фронтовий привал біля міського клубу "Ветеран" на набережній, інші пригощалися смачною солдатською кашею у парку біля Вічного вогню. Не обійшлося і без фронтових 100 грам. Все-таки свято! Весь день на вулицях міста грали фронтові мелодії, гуляли, поздоровляючи один одного з святом, люди. В цей день, за підтримки ОМУ "Полісся" відбувся і показ сучасної техніки.
Від щирого серця вітаємо ветеранів та усіх каховчан з Днем Перемоги та дякуємо спонсорам, партнерам, представникам громадського сектору, які надали підтримку під час святкування.


© Фотографії Владислави Базилевич

 

Фото: