UKR
Вівторок 23 Липня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ЗАЗИРНЕМО ЗА ЛАШТУНКИ КАХОВСЬКОЇ ЛІГИ КВН


01.04.2019

Група «Каховська відкрита ліга КВН» розпочинає цикл матеріалів «Зазирнемо за лаштунки».
Він буде складатися з зустрічей та цікавих інтерв’ю, які ми будемо публікувати в нашій групі.
Розпочнемо звичайно ж з нього, з партнера і одного з організаторів Ліги, людини, яка стояла у її витоків, - Зубкова Віктора Анатолійовича.
-Доброго дня, Вікторе Анатолійовичу. Пригадайте, як саме створювався проект під назвою Каховська Відкрита Ліга КВН.
- Свого часу у Каховці один раз на рік проводили гру між командами міста. Це було 1 квітня, а грали 3-4 команди. Були лікарі, команди з Любимівки, з Коробків та, у 2002 році, з’явилася команда «Щемилівські квартиранти». Майже одночасно з ними з’явилась ще одна цікава команда - «Пираты ХХІ века» (команда робітничої молоді КЗЕЗО). Так і жив тоді КВН. Але були і непередбачувані моменти. Так іноді важко було зібрати міські команди - в останній момент вони просто могли відмовитись грати, а КВН вже був анонсований. І ось тоді один з членів команди «Пираты ХХІ века», Андрій Закусило, запропонував мені створити Каховську Відкриту лігу КВН. Спочатку я подивився на нього як на дивака - "яка ще там ліга, команд КВН немає!". Але у нього вже були перші контакти з командами КВН з інших міст, і Андрій запропонував їх запрошувати в Каховку: проводити два півфінали і, звісно, фінал. Деякий час я вагався, але здоровий глузд переміг, і ми почали. 23 листопада 2007 року (я думаю, що мало хто пам’ятає цю дату) в МПК "Меліоратор" зібрались перші чотири команди КВН: "Ну, погоди" (Херсон), "По-любому!"(Запоріжжя - Севастополь), "Нові козаки" (Нова Каховка), "Ешкины дети " (Скадовськ). Ведучим першого сезону 2007/2008 років був теж колишній гравець команди «Пираты ХХІ века» Андрій Резябкін. Зараз, звісно, обличчям Каховської Відкритої ліги КВН є її ведучий - Сергій Аркуша, якого я вважаю «бонусною командою» на сцені! Взагалі ведучими турнірів Ліги було 5 чоловік. Крім названих також Юрій Скляр, Сашко Мошенський та Андрій Карєв. А тоді у другому півфіналі дебютувала в Лізі і команда Юрія Скляра - «Щемілівські квартиранти». В сезоні 2012/2013 дебютувала в Лізі ще одна каховська команда - команда Олександра Мошенського - "Всё нормально", яка в сезоні 2015/2016 виграла Кубок Ліги. А переможцем найпершого сезону стала дуже цікава і мастита команда з Черкас - "Кактуси" (Фінал - 29.03.2008). Загалом за дванадцять сезонів в турнірах Ліги зіграло 67 команд з різних областей України. Під егідою Ліги зіграно 38 ігор, включно з КВН-фестивалями та 3-ма шкільними турнірами КВН.
-А як «з середини» для Вас виглядає підготовка до гри?
Це виглядає десь так: по-перше, є команди (3-4 на один півфінал); по-друге, є тема КВН та конкурсні завдання; по-третє, є конкретна дата проведення. Це фактично головне. Якщо три ці умови є, то можна йти далі - організовувати сам КВН. На початку організації Ліги було досить важко: відсутність досвіду, коштів, глядачів і просто розуміння того, як це має бути! Але з часом все стало звичніше і простіше. Дякуючи відділу культури та МПК«Меліоратор» приміщення у нас є завжди. Далі залишається підготувати усі технічні питання та домовитись з усіма людьми, які обслуговують гру. Мало хто знає, що кожну гру обслуговують мінімум 22-24 чоловіка (редактори, журі, лічильна комісія, звукачі, світловик, відеооператори, завгосп, волонтери на квитках та ті, хто допомагає виносити призи на сцену, тощо). І з кожним треба домовитись. А так все «по накату».
-З якими проблемами стикаєтесь під час підготовки?
- Протягом історії найстрашніша і головна проблема - це коли зникають команди: тут вони є, а тут їх немає. До тих пір, поки Зеленський не заснував «Лігу сміху», проблем фактично не було, але як тільки з’явилась «Ліга сміху», усі команди захотіла спробувати себе там. Друга проблема - де взяти кошти, але варто зазначити, що в останні роки ця проблема зникла: завдяки спонсорам, глядачам та міському бюджету. Була ще проблема - це коли «Меліоратор» був на ремонті, і ми переїхали на сезон до Каховської школи мистецтв, але зал в МПК значно просторіший - там місць для глядачів більше (приблизна 650), а у КШМ близько 260. Але, мабуть, найголовніша проблема в КВНі - коли не смішно!!! На жаль, не всі команди ставляться до гри відповідально, а тому бувають випадки, коли їх жарти розуміють тільки вони одні! І це при тому, що більшість КВНщиків звертають увагу організаторів, на дуже теплу глядацьку аудиторію в Каховці. Каховський глядач - це найкращий глядач для КВНу!!! Ось так!
-Можливо було бажання спробувати себе в журі ?
Я колись був членом журі і більше не хочу.
-Чому ні ?
Мені це не цікаво та і заважає в роботі організовувати КВН. Треба просто обирати щось одне.
- Формат Каховської Ліги - це, перш за все, змагання. Чи виникали у вас коли-небудь сумніви щодо об’єктивності результатів змагань?
Ніколи, бо моя формула така: «сума суб’єктивних думок кожного члена журі складає одну загальну об’єктивну думку» і іншої формули ще не придумали!
-Скільки ігор подивилися на власні очі?
Жодної!
-Назвіть найбільш інтригуючу гру
Фінал сезону 2009-2010 років. Команди «Убей бобра», «Онлайн», «Щемилівські квартиранти» набирають фактично однакову кількість балів і тільки додаткові завдання розставили все по місцях. «Онлайн» з Сімферополя переміг, а «Убей бобра" виграли наступний фінал в 2011 році.
-Це був найсильніший сильний сезон?
- Один з найсильніших. Взагалі у нас було дуже багато сильних сезонів, але я б ще відзначив сезон 2014-2015 років і гру команд "Замок Любарта" (Луцьк), "7*я, Дай 5!" (Чернігів - Прилуки - Житомир), "Щемилівські квартиранти" та "Ой, всё" (м. Н. Каховка).
- Можливо пригадаєте якусь цікаву нестандартну історію або подію.
-Була одна команда з Одеси, команда дівчат. Вони вже здивували тим, що грали дуже слабо. Ви розумієте - команда КВН з Одеси і без гумору! Це вже нонсенс! А коли вже на нагороджені, я сказав: «А ось подарунки від нашого "солодкого спонсора» і на сцену винесли туалетний папір від ПП "Гармонія", вони навіть не зрозуміли жарту - "а чому солодкий?". Ну, що тут скажеш!?
-Колеги з інших міст заздрять що у Вас є таке заняття як Ліга КВН, чи навпаки, співчувають?
-Скоріше їм все одно )
-Діяльність Ліги полягає тільки у проведенні гумористичних змагань?
-Ні, в даному випадку наші КВНщики активні і в інших заходах: мотофестиваль «Тачанка», заходи до Дня молоді, до Дня міста, дитячі свята, молодіжні «круглі столи", участь в конкурсах проектів, засідання міської Ради з питань молодіжної політики, створення ініціативних груп, проведення молодіжних та козацьких таборів, молодіжна спартакіада, організація мандрівок та екскурсій, організація флеш-мобів, тощо.
- Якому гумору віддаєте перевагу особисто?
-Українському і одеському, а ще дуже шикарний гумор є місцевий, наш каховський.
-Що означає Каховська Відкрита ліга КВН не як для начальника відділу молоді та спорту, а для Вас особисто?
- Нічого особистого. Просто праця!
-Якими будуть Ваші побажання тим, хто хоче спробувати себе у цій грі?
-Ніколи не боятись і йти вперед, йти по принципу Сашка Мошенського. Після однієї з ігор він підійшов до мене і сказав: «Я хочу команду КВН зробити». Роби! І таки зробив - команда "Всё нормально". А потім ще й виграв кубок Ліги.
-Як Ви вважаєте, людині, яка ніколи не грала в КВН, складно буде долучитися до гри ?
-Легко, головне бажання і харизма.
-Найближчі плани на майбутнє?
-Успішно провести 6 квітня фінал Каховської Відкритої ліги КВН ХІІ сезону. Щоб усі команди приїхали. 5 цікавих і сильних команд. Мрію про веселу і цікаву гру! А потім успішно розпочати XIII сезон - сезон 2019/2020 років.
- Що побажаєте вболівальникам КВНу?
Ні пуха, ні пера!
-Дякуємо за цікаву бесіду.
Розмову вела Вероніка Блищук, адміністратор групи у фейсбуці "Каховська ліга КВН"

Фото: