UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин«БАРВОГРАЙ» ВІДЗНАЧАЄ ЮВІЛЕЙ


06.03.2017

Уже більше ніж 15 років на творчому небосхилі Каховки сяють зразкові вокальний і хореографічний ансамблі «Барвограй» Каховської гімназії.
«Справжня музика перетворює будь-яку подію, дію, почуття в щось досконале, у те, що хочеться полюбити. Саме в ній, як ні в якому іншому мистецтві, проявляється життєва сила і натхнення». (І. Гете) В ансамблі «Барвограй» неможливо не закохатися! Адже це не просто гурток... Це щось більше! Це творче серце гімназії, яке співає, танцює, кружляє, надихає, творить... Для когось заняття в ансамблі - це гарно проведений час, а для когось - можливість проявити себе, побороти власні комплекси й невпевненість, відкрити свою емоційність і чуттєвість... Для декого - це сенс життя, їхнє майбутнє, кар’єра й професійне становлення! Тому що багато вихованців «Барвограю» - це вже професійні вокалісти, хореографи, музиканти.
Колектив гімназії, учні, батьки добре пам’ятають, як розпочинався творчий шлях вокального й хореографічного ансамблів, як раділи всі звістці про присвоєння звання «Зразковий», як тішилися з того, що вокалісти й танцюристи ансамблю були і є найбажанішими гостями міських й обласних заходів.
Усю свою творчість, свій професіоналізм, любов до творчої справи вклали в ансамблі їхні керівники. Першим постановником хореографічних композиції «Барвограю», наставником ансамблю стала Ніна Єфімова. Саме на її тендітні плечі лягли відповідальність і випробування, перші успіхи й розчарування. Творче керування Ніна Володимирівна передала молодому хореографу Поповській Катерині Анатоліївні, яка привнесла в ансамбль сучасне дихання. Приємно відзначити, навіть тоді, коли Катерина Анатоліївна присвятила себе материнству, її вихованки не залишили ансамбль і продовжували створювати танцювальні композиції на всі важливі заходи гімназії й міста. А незмінним керівником, наставником, творчим натхненником вокального ансамблю «Барвограй», була, є й завжди залишиться Тринкаль Ірина Миколаївна, жінка, яку люблять як випускники гімназії, так і нинішні вихованці.
Хореографічний й вокальний ансамблі «Барвограй» є постійним активним учасником багатьох гімназійних, міських й обласних заходів. Хореографічні композиції, вокальні номери ансамблів прикрашають концертні програми, офіційні церемонії, урочистості, ювілейні програми. «Барвограй» має свій стиль, високий естетичний рівень і за шістнадцять років творчої діяльності став невід’ємною частиною культурного життя міста. І колектив гімназії, і керівник гуртка, і батьки створюють усі необхідні умови для того, щоб заохочувати молодь до участі в ансамблі, підвищувати інтерес учнів до хореографічного мистецтва.
Вокальний і хореографічний ансамблі завжди були одним цілим, колективи допомагали один одному, співпрацювали, створювали неперевершені композиції. У результаті такої діяльності з’явилися яскраві вокально-хореографічні постановки - «Дощик», «Ми - артисти «Барвограю», «Романтики»... Вихованці «Барвограю» були учасниками й призерами фестивалів і конкурсів різних рівнів, зокрема фестивалю-конкурсу «Зірки майбутнього», «Маленькі зірочки», «Таврійський барвограй», конкурсу хореографічних колективів «Весняний розмай» імені Тамари Ерліх, міського конкурсу «Каховка має таланти» тощо.
Творчий пошук, концертна діяльність, величезна любов до танцю є невід’ємною частиною існування колективу. Керівники ансамблів, дитячі колективи не зупиняються на досягнутому, мають багатоперспективні плани на майбутнє, прагнуть вдосконалюватися, здобувати нові перемоги. У цьому велику роль відіграє підтримка батьків гімназистів, їхня участь в житті творчих колективів.
Результати роботи, творчі здобутки, висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант юних артистів, барвиста палітра костюмів і багатство музичного супроводу, а головне, неймовірна відданість дітям і мистецтву - ось незмінні складові частини успіху ансамблю «Барвограй» Каховської гімназії.

Фото: