16.11.15
ЗВІТ Комісії по реалізації положень закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, затвердженої розпорядженням міського голови № 97-р від 04.06
У зв’язку з введенням в дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" розпорядженням міського голови від 04.06.2015 № 97-р затверджено склад комісії щодо реалізації положень вищезазначеного Закону, до складу якої увійшло 25 представників відділів та управлінь, пов’язаних з реалізацією цього Закону, депутатського корпусу міста, істориків та краєзнавців, представників громадського руху. Також було сформовано експертну групу фахівців, яка визначила перелік вулиць та об’єктів, які підпадають під дію цього закону, та їх попередні історичні назви, а також запропонувала варіанти нових назв для цих об’єктів.
09 вересня під час чергового засідання Громадської ради пропозиції робочої експертної групи були представлені членам ради.
30 вересня під час свого засідання комісія остаточно затвердила (зі змінами та доповненнями) перелік вулиць та пропозиції їх нових назв.
У газеті "Каховська зоря" 08 та 15 жовтня було опубліковано інформації про повний перелік вулиць та пропозиції їх нових назв, а також інформація про те, як мешканці міста можуть проголосувати за ту чи іншу назву. На офіційному сайті територіальної громади міста можна було проголосувати за ту чи іншу назву. Також контейнери для голосування було встановлено у рекреації міськвиконкому (К.Маркса 103) та МПК "Меліоратор".
За весь період на обговорення питання перейменування вулиць та площ було запропоновано 3 пропозиції: від комісії щодо реалізації положень вищезазначеного Закону (по 23 вулицям та 2 площам міста), від Олега Терещенко щодо перейменування пл. Трудової Слави у пл. Згоди (пропозиція не набрала голосів) та від ГО "Каховське козаче товариство" щодо присвоєння частині Набережної біля пам’ятного знаку на честь гетьмана Б.Ружинського назви "Козацький сквер" (затверджено рішенням 78 сесії Каховської міської ради УІ скликання від 24.09.2015 № 1474/78).
Процес вже вийшов на завершальний етап. Минулого тижня контейнери були відкриті, а голоси громадян підраховані і взяті до уваги, як і результати голосування на офіційному сайті територіальної громади міста. Цікаво те, що не лишилось жодної з представлених вулиць, яка б не отримала хоча б по 4 голоси на підтримку своєї нової назви. Більшість з тих, хто віддав свій голос, підтримали повернення вулицям їх історичних назв або назв, пов’язаних з іменами відомих в Каховці меценатів, діячів культури та захисників міста від фашистів. Так вул. Велика Куликовська та вул. Панкеєвська, запропоновані на добру пам’ять про меценатів та власників Каховки, набрали 28 та 19 голосів. Вул. Фаїни Гаєнко, відомої Народної артистки, яка народилася та виросла у Каховці - 24 голоси. За повернення історичної назви вул. К.Лібкнехта (вул. Поштова) віддали 21 голос.
У той же час здивувала позиція мешканців, які закидали органам влади те, що перейменовуючи вулиці вони прагнуть "викинути кошти, яких і так не вистачає" або пропонували "дать эти деньги пенсионерам и в детский дом". Розуміємо, що процес перейменувань є досить складним (навіть, не лише матеріально, а й ментально), адже люди звикли до старих назв. Проте наголошуємо на тому, що виконання Закону України не є і не може бути бажанням чи небажанням місцевої влади, це - необхідність. У разі, якщо каховчани не змогли б визначитися самі з тими назвами, які їм більш до душі, та які відображають процес історичного розвитку міста, то, відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", це мала б зробити за них обласна державна адміністрація, надавши нові назви вулицям, які підпадають під дію закону, на свій розсуд, не питаючи наших вподобань. Невже ми настільки не патріоти рідного міста, що нам байдуже, якими вулицями завтра ходитимуть до школи наші діти й онуки?! Серед пропозицій були цікаві, як от пл. Згоди, та й анонімні і досить екстравагантні (наприклад, вул. Джекі Чана та ін.), але вони лишилися у меншості. Були й листи з дивними написами "Амстердам", "Архистратиг..." тощо. Та нагадаємо, що відповідно до п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 989 "Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення" анонімні пропозиції (зауваження) не реєструвалися і не розглядалися.
Найближчим часом, висновки комісії по реалізації положень Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", пропозиції робочої експертної групи та результати опитування мешканців міста будуть покладені в основу рішення сесії Каховської міської ради та розпорядження міського голови.
попередня
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення з приводу перейменування вулиць у місті Каховці
наступна
Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення з приводу перейменування вулиць, провулків, площ в місті Каховці станом на 18.12.2015 р.