UKR
Четвер 18 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні741
Вчора1005
На цьому тижні3755
Минулого тижня6083
У цьому місяці18455
Минулого місяця34012
За весь період2462210
03.12.19

Жіноча гімназія


В історичному центрі міста, по вул. Лісовій (нині - Ф. Гаєнко) у 1905 році відкрилася класична жіноча гімназія - перший середній навчальний заклад Каховки, збудований на кошти каховської організації самоосвіти та благоустрою. Значні пожертви вносили й самі каховчани.
Будівля колишньої гімназії - одна з небагатьох дореволюційних споруд, що розташована в місті. А металеві сходи, які і зараз збереглися в приміщенні колишньої гімназії, виготовлені на заводі Гуревича. Це єдина продукція заводу, яка дійшла до наших днів. Дана архітектурна споруда є пам’яткою історії та культури і перебуває в реєстрі пам’яток Херсонської області.
З тих пір як в Каховці з’явилася перша гімназія, вона відкрила свої двері для найобдарованіших і талановитих дівчаток з усього Дніпровського повіту, щоб в майбутньому випустити благородних, добре вихованих панянок. З дня свого відкриття гімназія зайняла своєтособливе місце в системі освіти нашого краю, стала першим середнім навчальним закладом в Каховці. Гімназію очолювала одна з найкращих педагогів Дніпровського повіту Марія Федорівна Буссель.

У Каховському історичному музеї зберігається дуже цікавий експонат - програма гімназійного вечора 1912 року. Зазвичай на таких вечорах учні гімназії виконували поезію, грали на музичних інструментах, демонстрували свою вокальну майстерність. Часто співали романси, в тому числі і італійські.

На початку ХІХ століття красива доглянута гімназія з кращим педагогічним складом всього Дніпровського повіту користувалася великою популярністю, тому в 1910 році будівлю було розширено за рахунок прибудови. У 1920 році тут розташовувався штаб Латиської стрілецької дивізії, розвідниця якої, Зельма Піген, стала одним з праобразів героїні «Пісні про Каховку» М.Свєтлова і І.Дунаєвського.

З 1923 по 1927 роки в будівлі гімназії розташовувався Палац Праці. У гімназії свої перші спектаклі ставила майбутня народна артистка Фаїна Гаєнко, ім’ям якої в 2016 році і названа вулиця, на якій розташовується гімназія.

Під час війни колись уквітчана гімназія стала шпиталем.
Довгі роки в цих стінах звучав дзвоник для учнів школи № 2 і № 5.
У 2014 році, коли виникла загроза збереженню будівлі, каховчани виступили на захист гімназії, організувавши збір підписів на її підтримку. Проявили свою громадянську позицію щодо збереження історичної спадщини влади міста, більшість депутатів, представники сфери культури і освіти, представники молодіжної ради та багато багато інших.

Зараз тут розташовуються офіси підприємств та громадських організації міста.