UKR
Неділя 25 Березня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


22.03.2018

Проект інвестиційної програми КВУ "Каховський водоканал"

Детальніше

12.03.2018

Центр надання адміністративних послуг Каховської міської ради повідомляє

Детальніше

06.03.2018

15 березня 2018 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

05.03.2018

Інформація про результати проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади міста

Детальніше

02.03.2018

Шановні власники гаражів, розташованих у дворах багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків у місті Каховці!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні18
Вчора191
На цьому тижні1817
Минулого тижня2482
У цьому місяці6796
Минулого місяця8000
За весь період306635
10.04.15

Вода питна - багатство народу, бережіть її.


Вода питна - багатство народу, бережіть її.

Найкращою   водою для   питних потреб людини   вважається   підземна вода, що залягає в глибоких   шарах землі. Вона містить помірну кількість мінеральних солей і практично чиста.

Підземні води поділяються на верховодку і на ґрунтові, тобто на ті, що залягають у поверхневих шарах ґрунту (на глибині від 1 до 15 м) і легко піддаються забрудненню з поверхні ґрунту, і на артезіанські, глибокі підземні води, що залягають між двома водонепроникними породами.

Артезіанські води майже завжди можуть бути використані для питних потреб без будь-якої попередньої обробки.

Найчастіше для питних потреб використовуються підземні води. Навіть артезіанські води, незважаючи на своє глибоке залягання, можуть забруднюватись через неправильно устатковані свердловини і через вбираючі криниці, до яких скидають стічні води, які проникають потім у ґрунт.

Уберегти артезіанську воду від забруднень не важко. Для цього треба суворо дотримуватись санітарних правил побудови  артезіанських свердловин. Занедбані   свердловини слід виявляти і закидати їх чистим ґрунтом.

Незадовільний санітарно-технічний стан водозабірних кранів позначається на якості води. Тому ділянку біля кранів вимощують, а воду, що витікає з крану,  відводять лотком у найближчий приймальний колодязь зливової каналізації. Слід стежити, щоб матеріал для утеплювання оглядового колодязя був чистий. Категорично забороняється обкладати крани  гноєм.

Часто причиною погіршання води є неправильне обладнання відводів на присадибні ділянки. Ці відводи бувають не дуже герметичні, часом роблять їх поблизу забруднених ділянок садиби (туалети, вигрібні ями, місця утримання тварин). А внаслідок зниження тиску у водопровідній мережі вода в ній може забруднюватися.

Ще одна проблема - зношена іржава система водопостачання, яка в багатьох населених пунктах здатна зробити неякісною навіть найкращу воду. Тож і виходить, що артезіанська вода доходить до споживача з коричневим осадом на дні склянки.

ДЗ «Каховська санітарно-епідеміологічна станція» постійно здійснює  лабораторний контроль якості питної води. Так, за 4 місяця 2012 року лабораторією санітарно-гігієнічного відділу досліджено 45 зразків питної води, із них не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам по сольовому складу 17 зразків, що складає 37,8%,

Бактеріологічною лабораторією за 4 місяця 2012 року досліджено всього 162 зразки води, всі  відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

В 31 населеному пункті району вода питна не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам по органолептичним показникам. Найгірший стан якості води в 15 селах (сс.Подівка, Чорноморівка, Семенівка,  Дудчино, Мар’янівка, Наталівка, Заозерне, Волинське, Сокирки, Сліненко, Діброво, Калинівка, Зеленорубанівка, Скворцовка, Петропавлівка), де загальна жорсткість складає від 20 до 31мгекв3 при нормі 7-10мгекв3.

Артезіанські   води - багатство  держави,  потрібно раціонально їх використовувати  і надійно   захищати   від   забруднення.