UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні596
Вчора993
На цьому тижні3154
Минулого тижня6462
У цьому місяці16014
Минулого місяця22206
За весь період447691
10.04.15

Вода питна - багатство народу, бережіть її.


Вода питна - багатство народу, бережіть її.

Найкращою   водою для   питних потреб людини   вважається   підземна вода, що залягає в глибоких   шарах землі. Вона містить помірну кількість мінеральних солей і практично чиста.

Підземні води поділяються на верховодку і на ґрунтові, тобто на ті, що залягають у поверхневих шарах ґрунту (на глибині від 1 до 15 м) і легко піддаються забрудненню з поверхні ґрунту, і на артезіанські, глибокі підземні води, що залягають між двома водонепроникними породами.

Артезіанські води майже завжди можуть бути використані для питних потреб без будь-якої попередньої обробки.

Найчастіше для питних потреб використовуються підземні води. Навіть артезіанські води, незважаючи на своє глибоке залягання, можуть забруднюватись через неправильно устатковані свердловини і через вбираючі криниці, до яких скидають стічні води, які проникають потім у ґрунт.

Уберегти артезіанську воду від забруднень не важко. Для цього треба суворо дотримуватись санітарних правил побудови  артезіанських свердловин. Занедбані   свердловини слід виявляти і закидати їх чистим ґрунтом.

Незадовільний санітарно-технічний стан водозабірних кранів позначається на якості води. Тому ділянку біля кранів вимощують, а воду, що витікає з крану,  відводять лотком у найближчий приймальний колодязь зливової каналізації. Слід стежити, щоб матеріал для утеплювання оглядового колодязя був чистий. Категорично забороняється обкладати крани  гноєм.

Часто причиною погіршання води є неправильне обладнання відводів на присадибні ділянки. Ці відводи бувають не дуже герметичні, часом роблять їх поблизу забруднених ділянок садиби (туалети, вигрібні ями, місця утримання тварин). А внаслідок зниження тиску у водопровідній мережі вода в ній може забруднюватися.

Ще одна проблема - зношена іржава система водопостачання, яка в багатьох населених пунктах здатна зробити неякісною навіть найкращу воду. Тож і виходить, що артезіанська вода доходить до споживача з коричневим осадом на дні склянки.

ДЗ «Каховська санітарно-епідеміологічна станція» постійно здійснює  лабораторний контроль якості питної води. Так, за 4 місяця 2012 року лабораторією санітарно-гігієнічного відділу досліджено 45 зразків питної води, із них не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам по сольовому складу 17 зразків, що складає 37,8%,

Бактеріологічною лабораторією за 4 місяця 2012 року досліджено всього 162 зразки води, всі  відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

В 31 населеному пункті району вода питна не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам по органолептичним показникам. Найгірший стан якості води в 15 селах (сс.Подівка, Чорноморівка, Семенівка,  Дудчино, Мар’янівка, Наталівка, Заозерне, Волинське, Сокирки, Сліненко, Діброво, Калинівка, Зеленорубанівка, Скворцовка, Петропавлівка), де загальна жорсткість складає від 20 до 31мгекв3 при нормі 7-10мгекв3.

Артезіанські   води - багатство  держави,  потрібно раціонально їх використовувати  і надійно   захищати   від   забруднення.