UKR
П'ятниця 29 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні572
Вчора1102
На цьому тижні4311
Минулого тижня10792
У цьому місяці31512
Минулого місяця57472
За весь період2441255
15.04.15

Визволення


Наприкінці жовтня — на початку листопада 1943 року частини 4-го Українського фронту під командуванням генерала Ф.І.Толбухіна зав’язали бої за визволення Каховки. У них брали участь частини 44-ї армії під командуванням генерал-лейтенанта В.Хоменка, зокрема 417-та стрілецька дивізія полковника Ф.Бобракова, 2-ї гвардійської армії під командуванням генерал-лейтенанта Г.Захарова, зокрема 2-й гвардійський механізований корпус генерал-лейтенанта К.Свиридова та 1-й і 13-й стрілецькі корпуси, а токож кінно-механізована група “Ураган”.

Частини 2-ї Гвардійської армії розпочали бій за визволення Каховки, а завершили їх, визволивши місто, частини 417-ї стрілецької дивізії. Першим увірвався до міста 1372-й полк підполковника М.В.Баранова о шостій годині ранку. Саме його бійців каховчани зустрічали хлібом-сіллю, який вручав Миколі Васильовичу найстарший мешканець міста Каховка М.К.Морозов.

Разом з воїнами, які визволяли місто, брала участь у його визволенні й пісня. Інструктор політвідділу 417-ї дивізії П.М.Вяжевич на відому музику І.Дунаєвського написав нові рядки:

Гремела атака

И вниз Поднепровьем

Катился растерянный враг.

И снова в Каховке,

Омытою кровью,

Мы подняли Родины флаг.

Пісня була віддрукована на листівці, і начальник політвідділу полковник Миролевич “проскакав містом на змиленому гнідому коні”, розкидаючи листівки з текстом пісні. Її стали співати усі, хто уцілів у цьому місті і тепер вийшов на вулицю.

Цікаво, що й сам М.А.Свєтлов, тоді військовий кореспондент, дізнавшись про визволення Каховки, написав новий текст до своєї “Пісні про Каховку”:

Украинский ветер шумит над полками,

Кивают листвой тополя,

Каховка, Каховка!

Ты вновь перед нами

Родная, святая земля!

Звільнивши місто, частини 44-ї армії зробили спробу одразу ж форсувати Дніпро і визволити Берислав. Мешканці міста допомагали переправлятися передовим частинам на правий берег. Так, В.К.Новицький разом з сусідом Іваном дістали човен і перевозили бійців Червоної армії. Під час однієї з ходок Іван був смертельно поранений. Василь Карпович вивіз його на берег, а сам повернувся до бійців. Він перевіз 65 червоноармійців і 45-міліметрову гармату. За цей вчинок В.К.Новицький був нагороджений орденом Червоного прапора. На жаль, ця операція виявилася невдалою. На правому березі полягли майже повністю два батальйони 1372-го і 1376-го полків, дехто з бійців яких був похований у Каховці. Це лейтенант І.С.Скорадзе, старшина О.І.Рєзник, рядові П.А.Плачевський, І.Ф.Никіфоров, С.Г.Ковалець. Мати сержанта С.В.Терехова отримала тоді похоронку (і це вже була друга похоронка за роки війни), але він вижив. Сьогодні С.В.Терехов — Почесний громадянин Каховки.