UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні599
Вчора993
На цьому тижні3157
Минулого тижня6462
У цьому місяці16017
Минулого місяця22206
За весь період447694
15.04.15

Видатні особистості 70


 ОВСЯНИКО-КУЛИКОВСЬКИЙ Дмитро Миколайович (23.01.1853 - 9.10.1920) - російський літературознавець, мовознавець, почесний академік Петербурзької АН (1907). Народився у місті Каховка Таврійської губ. Його предки були засновникамиі власниками Каховки з 1791 по 1879 роки, вчився у Петербурзькому і Новоросійському університетах, в Празі, Парижі. З 1882 року - приват-доцент, згодом професор Новоросійського, Казанського, Харківського, Петербурзького університетів. Одним з перших у Росії досліджував санскрит, водійську міфологію і філософію. Написав низку праць з синтаксису російської мовиПослідовник школи О. Потебні. У полі зору Овсянико-Куликовського були проблеми психології творчості. Вивчаючи письменника, він ішов від "психологічного діагнозу" до методу. Причину еволюції соціально-філософських ідей російського суспільства вбачав у різниці "душевної організації поколінь".

СПЕНДІАРОВ Олександр Опанасович (1.11.1871 – 7.05.1928) - видатний вірменський композитор, музично-громадський діяч, народний артист Вірменської РСР (1926).Народився в містечку Каховка Таврійської губ., де пройшли його дитячі роки. З 1877 по 1924 рік проживав у Криму. В 1895 році закінчивюридичний факультет Московського університету. Композицію вивчав у М. Кленовського в Москві (1892-94) та М. Римського-Корсакова в Петербурзі (1896-1900).З 1924 року жив у Єревані, де організував перший у Вірменіїсимфонічний оркестр. Помер та похований у Єревані.Творчість Спендіарова ґрунтується на музичному фольклорі вірменського та інших народів. У його музичній спадщині - опера "Алмаст" (1928), дві сюїти ("Кримські ескізи", "Єреванські етюди"), симф. картина "Три пальми", твори для голосу з оркестром, хори, романси. Творчість Спендіарова пов’язана з українською музичною культурою. Він автор "Української сюїти", обробок укр. народних пісень (серед них - "Заповіт" Т. Шевченка). Оперу "Алмаст" вперше поставлено в Україні, в Одеському оперному театрі (1932).

ЖУК Михайло Іванович (20.09.1883-1964) - українськийхудожник і поет, професор (з 1917 року). Народився в містечку Каховка Таврійської губ. в сім’ї робітника-маляра. Вчився .в Київській художній школі М.І. Мурашка та Краківській академії красних мистецтв (1904 рік) у С. Виспянського. Працював у галузі живопису, книжкової графіки, літографії, офорту і художньої кераміки. Створив галерею портретів українських діячів літератури та мистецтва (М. Коцюбинського, Г. Сковороди, Г. Нарбута, Ф. Кричевського, тощо). Творам Жука властиві яскрава декоративність, деякі риси стилізації. У 1925- 1953 роках викладав в Одеському художньому Інституті та художній школі. Жук виступав також як автор оповідань, віршів, казок, критичних статей та публікацій. У Каховці по вул. Свердлова зберігся будинок, де народився М.І. Жук.

ФОМІН Євген Павлович (27.12.1910-6.11.1942) - український радянський поет. Народився у містечку Каховка Таврійської губ. в сім’ї робітника. Рано втративши батьків, виховувався у Каховському дитячому будинку. Закінчив робітфак при Харківському с.-г. ін-ті (1933 рік). Перша збірка - "Поезії" (1927 рік) - видана в Херсоні. У книгах "Ескізи", "Засідання героїв" (1932) оспівав героїзм комсомолу. У 1935 р. вийшла поема "Мічурін". Найкращі твори Фоміна - поема "Рафаель"(1937), "Палац" (1938) - про місце митця усуспільстві і призначення мистецтва. У 1940 році написав поему "Василь Боженко" про відомого героя громадянської війни. Вірші збірки "Кров за кров" (1941 рік) сповнені віри в перемогу над фашистськими загарбниками. Фомін багато перекладав, зокрема твори О. Пушкіна, А. Міцкевича, Я. Купали, А. Церетелі.Розстріляний фашистами у Бабиному Яру в Києві.

 

 БАГРАЄВ Микола Георгійович(19.06.1964) - Почесний громадянин міста, Народний депутат України. Трудову діяльність розпочав у 1987 році старшим інженером технагляду відділу капітального будівництва агропромислового садівничого комплексу “Краса Херсонщини”, у 1991-1994 роках працював у виконавчому комітеті Каховської міської Ради народних депутатів, обіймав посаду голови комітету у справах молоді. Був обраний депутатом Каховської міської Ради народних депутатів 1 скликання (1990-1994 роки). У 1992 році організував у Каховці щорічне проведення Міжнародного фестивалю “Таврійські Ігри”. Засновник та Почесний президент компанії «Таврійські Ігри», яка є організатором міжнародних фестивалів «Таврійські Ігри» (1992-2008) та благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські Ігри» (з 1998). З червня 2000 року – член Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, з 2002 року Народний депутат України 4-го, 5-го, 6-го та 7-го скликань. Микола Георгійович є Заслуженим діячем мистецтв України (1997 рік), нагороджений орденом Миколи Чудотворця за визначний вклад у примноження добра на землі, лауреат загальнонаціональної програми “Людина року-98”, має відзнаку Всеукраїнської акції “Лідер народної довіри” у номінації “Лідер масштабних культурних проектів”.

 

 ВАКУЛИЧ Олена Леонідівна(08.07.1966 – 13.06.2009) – Почесний громадянин міста, депутат Каховської міської ради, заступник міського голови, нагороджена нагрудним знаком «Василя Сухомлинського». Розпочала свою педагогічну діяльність вчителем історії ЗОШ № 1. У 1995 році заснувала першу в місті приватну школу і доклала всіх зусиль, щоб у 2000 році було відкрито першу в місті гімназію, яка неодноразово була лауреатом конкурсу «100 кращих шкіл України», а з 2010 року носить її ім’я. Ініціювала створення першої в місті громадської організації «ДіЛО», була учасницею міжнародних проектів департаменту США в Україні «Громадські зв’язки», Міністерства освіти Польщі «Діалог». У 2006 році їй було запропоновано посаду заступника міського голови, а відтак – простір для широкої діяльності. За безпосередньої участі Олени Вакулич побачили світ путівник по Каховці та календарі, зроблені з любов`ю до рідного міста, перша та друга книги про Каховку. Завдяки їй в місті були започатковані фестиваль випускників «Весна надії» та байкерський фестиваль «Тачанка», розпочато роботу по відновленню музейної експозиції у Каховському історичному музеї, пожвавився молодіжний рух міста. Олена Леонідівна була не просто сучасним керівником, а й справжнім взірцем активної громадянської позиції, сприяла створенню нового обличчя освіти і культури міста відповідно до вимог часу та суспільства.

 

 МИКИТИН Ярослав Іванович (22.10.1943) - голова правління ПАТ “Каховський завод електрозварювального устаткування”. 40 років свого життя він присвятив «КЗЕСО», пройшовши всі ланки виробничої діяльності. Сьогодні завод - це підприємство, що виробляє сучасне високотехнологічне зварювальне устаткування, яке експлуатується більш ніж у 100 країнах світу. Ярослав Микитин відзначений різноманітними державними та професійними нагородами, а у 2004 році «…за визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України, виробництво конкурентоспроможної на світовому ринку електрозварювальної техніки, багаторічну сумлінну працю…» Ярославу Івановичу Микитину присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави. Ярослав Микитин протягом довгих років постійно бере участь у громадському житті як депутат обласної та міської рад. Завдяки його підтримці отримують допомогу медичні установи, заклади освіти, ветерани, пенсіонери, молодь. Почесний громадянин міста Каховка.

 

 СЕРГЕЄВА Надія Іванівна (24.11.1948) — Почесний громадянин міста. 32 роки керівник народного ансамблю танцю «Надія» міського Палацу культури «Меліоратор» відділу культури і туризму Каховської міської ради. У 1996 році за вагомий особистий внесок у примноження національних духовних надбань, високий професіоналізм та збереження і розвиток духовних надбань Херсонщини Сергеєвій Н.І. було присвоєно звання Заслужений працівник культури України. ЇЇ танцювальні колективи “Надія” та “Радість” є одними з кращих колективів у Херсонській області. За її активним творчим сприянням у місті проводяться: Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторських хореографічних творів “Верховинця степова криниця”, відкритий конкурс хореографічних колективів ім.Т.Ерліх “Весняний розмай”. Надія Іванівна режисер-постановник масштабних іміджевих культурно-мистецьких заходів міста. Народний ансамбль танцю “Надія” під керівництвом Н.І.Сергеєвої є постійним учасником фестивалю національних культур “Таврійська родина”, мистецьких фестивалів в Туреччині, Словаччині, обласних фестивалів-конкурсів “Таврійське перевесло”, “Слов`янське коло”, “Чорноморські ігри”, “Джерело талантів” та інших. З 2011 року активні учасники культурних програм Міжнародного туристичного форуму, а у 2013 році володарі Гран-Прі обласного фестивалю дитячої творчості “Таврійська хвиля”. Надію Іванівну - як фахівця і режисера-постановника добре знають не тільки в місті Каховка, Херсонській області, а й далеко за межами України. Креативність, невичерпна енергія вражають провідних хореографів. Свої вміння і навички вона залюбки передає учням і сьогодні вони знані хореографи-педагоги в Україні.