UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні710
Вчора843
На цьому тижні710
Минулого тижня6070
У цьому місяці19640
Минулого місяця22206
За весь період451317
12.04.17

Щодо врахування при обчисленні пенсії за віком періоду роботи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі


Я вийшов на пенсію у 2015 році. Для обчислення пенсії враховано заробіток за 60 місяців з 1984 по 1989 рр., в тому числі 2 роки (1985 -1986) - робота в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі. У цей період для обчислення пенсії враховано лише посадовий оклад, без урахування районного коефіцієнта та північних надбавок. Чому?
Згідно із ст. 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон 1058), для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 р. становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 р. незалежно від перерв.
Для підтвердження заробітної плати до 1 липня 2000 року, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року.
Пунктом 2 статті 41 Закону 1058, визначено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), зокрема, отримувані особою до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), (до 01.07.1998) - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Обчислення розміру пенсії із заробітної плати з урахуванням районних коефіцієнтів проводиться за періоди роботи до 01.01.1992 р.
Якщо у довідці про заробітну плату, з урахуванням якої визначено розмір Вашої пенсії, заробіток за 1985 -1986 роки зазначено без урахування районного коефіцієнту та північної надбавки, то у разі надання довідки про заробітну плату за зазначений період з зазначенням вказаних доплат, і відповідної заяви, буде проведено перерахунок пенсії, але коефіцієнт заробітної плати за ці місяці не може перевищувати 5,6.
При цьому перерахунок пенсії буде проведено у відповідності з ст. 45 Закону 1058, враховуючи дату надання заяви на перерахунок пенсії. У разі якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами буде подано до 15 числа включно, перерахунок пенсії буде проведено з 1 числа місяця, в якому надано заяву, якщо заяву буде подано після 15 числа - пенсію перерахують з першого числа наступного місяця.