UKR
Понеділок 15 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

18.09.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

18.09.2018

25 вересня 2018 року о 15.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні559
Вчора741
На цьому тижні559
Минулого тижня6462
У цьому місяці13419
Минулого місяця22206
За весь період445096
13.06.17

Щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України


 

У зоні проведення АТО загинув мій брат, який проходив військову службу за контрактом. Батько помер у 1974 році, мама – пенсіонерка (1928 р. н.). Я визнана інвалідом до 18-річного віку. Чи маю я право на призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за загиблого брата?

Статтею 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено право на призначення пенсії в разі втрати годувальника непрацездатних членів сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні.

Непрацездатними членами сім’ї згідно із п. «а» статті 30 зазначеного Закону є, зокрема, сестри, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому право на пенсію в разі втрати годувальника сестрам надається в тих випадках, якщо в них немає працездатних батьків.

Зважаючи на те, що згідно із витягом із акта огляду МСЕК Ви визнані інвалідом з дитинства до досягнення 18-річного віку, а також на те, що Ваш батько помер 14.03.1974, а мати є пенсіонеркою, Ви маєте право на призначення пенсії в разі втрати годувальника за брата відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

 

 

Щодо дострокового виходу на пенсію матері дитини - інваліда

 

Я – 1960 року народження, маю дитину-інваліда. Дитину було визнано інвалідом з дитинства в 17 років. Дитина – психічно хвора, з 8 років навчалась в допоміжній школі-інтернаті для дітей-інвалідів. Після закінчення школи, ніде не навчалась і не працювала. Весь час живе зі мною. Зараз дитині 34 роки. Вона потребує постійного стороннього догляду. У неї ІІ група інвалідності, вона інвалід з дитинства безтерміново, я є її опікуном.  Мені – 56 років. Стаж роботи – 40 років. Чи можу я піти на пенсію зараз?

Право на призначення дострокової пенсії за віком надано матерям інвалідів з дитинства, після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому враховується факт виховання дитини-інваліда до 6-річного віку.

Документом, який підтверджує, що дитина була визнана інвалідом з дитинства до 6-річного віку, є виписка з акта огляду в МСЕК, медичний висновок закладу охорони здоров’я, посвідчення одержувача допомоги, довідка органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі, якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що дитина мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.

Враховуючи вищезазначене, у разі надання підтверджуючих документів щодо визнання Вашої дитини інвалідом до 6-річного віку, Ви маєте право на призначення дострокової пенсії за віком.