UKR
Понеділок 22 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні721
Вчора843
На цьому тижні721
Минулого тижня6070
У цьому місяці19651
Минулого місяця22206
За весь період451328
30.05.17

Щодо обчислення страхового стажу при визначенні права на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком


Надаємо роз’яснення щодо обчислення страхового стажу при визначенні права на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп відповідного страхового стажу, передбаченого частиною 2 статті 33 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон), за їх вибором можливо призначити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчислену відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
В статті 24 зазначено періоди, з яких складається страховий стаж.
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до статті 11 Закону, до періодів, протягом яких особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, і які включаються до страхового стажу, належить, зокрема, період отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; період догляду за інвалідом I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства; період проходження строкової військової службу у Збройних Силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також службу в Національній поліції.
Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Страховий стаж обчислюється в місяцях.
Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Отже, вказані вище періоди зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком.
Додатково повідомляємо, що відповідно до частини 2 статті 45 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", у разі коли вимоги частини другої статті 33 цього Закону виконані після призначення пенсії по інвалідності, пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня настання такого права, якщо звернення за призначенням пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого права. Якщо з дня настання права на пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком минуло більше трьох місяців, то пенсія призначається з дати звернення.