UKR
Середа 22 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні258
Вчора1088
На цьому тижні2467
Минулого тижня7610
У цьому місяці22723
Минулого місяця31097
За весь період2497575
24.06.20

ПРОТОКОЛ засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради від 19.06.2020


КАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

19.06.2020                                                                                    м. Каховка


ПРОТОКОЛ
засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради

 

Присутні члени Громадської ради - 12 осіб, список додається. Відсутні - 7 осіб.
Засідання проводилося у великому залі засідань виконкому (ІІІ поверх).
Засідання розпочалося о 14.00 годині, закінчилося о 16 годині 30 хвилин.
Засідання відкрила Радіонова О.С., голова Громадської ради.

Запрошені:
Гончарова І.А. - депутат Каховської міської ради;
Демченко О.В. - журналіст газети "Каховська зоря";
Ліфінцева І.К. - дружина загиблого в АТО О.Ліфінцева;
Липник О.В. - заступник начальника Каховського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації" в Херсонській області;
Мінаєва С.М. - начальник Каховського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації" в Херсонській області;
Мігас О.Г. - начальник відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Каховської міської ради;
Мовчан А.Ю. - секретар Каховської міської ради;
Скрипниченко А.В. - начальник управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради;
Туланова Х.Ю. - головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Каховської міської ради

Про затвердження Порядку денного

СЛУХАЛИ: Радіонову О.С., яка запропонувала затвердити порядок денний засідання Громадської ради, який був завчасно розміщений на сайті міської ради, роздрукований і розданий присутнім членам Громадської ради.
ВИРІШИЛИ: запропонований порядок денний прийняти за основу.
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -12. Одноголосно. Рішення прийнято.
Порядок денний додається.


1. Про зняття виплат сімʼям загиблих в АТО в рамках міської "Програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сімʼї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020-2024 рр.".
СЛУХАЛИ: Скрипниченко А.В., який доповів, що з жовтня 2015 року по березень 2020 року надавалась щомісячна адресна грошова допомога (4 тис.грн.) в рамках програми. З квітня 2020 року виплати припинені на підставі змін до міського бюджету, які приймаються рішенням сесії Каховської міської ради.
Ліфінцеву І.К., яка розповіла про досвід інших міст у підтримці сімей, загиблих в АТО, а також зауважила, що у м. Нова Каховка, Таврійськ і Херсон подібні виплати не зняли (до того ж, їх сума - 5 тис.грн.).
ВИСТУПИЛИ: Малашин В.П., який зауважив, що 4 тис грн. на 3 сімʼї - це 144 тис.грн. на рік, і це невелика для бюджету міста сума.
Фірюлін О.В., який запитав щодо можливостей дітям загиблих в АТО оздоровитися.
Скрипниченко А.В. запевнив, що діти учасників АТО (загиблих в АТО) підпадають під пільгове оздоровлення. Діти можуть бути направлені до ДОТ з 6 років.
Мовчан А.Ю., який пояснив, що за рішенням області, оздоровлення цього року у ДОТ не передбачене. А кошти, про які йде мова, перерозподілені на програму боротьби з коронавірусом.
Біжан М.М., який поцікавився бюджетом на оздоровлення (600 тис. на рік), а також вніс пропозицію щодо поновлення виділення коштів сімʼям загиблих в АТО в рамках "Програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з інвалідністю, підтримки сімʼї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на 2020-2024 рр." в сумі 5 тис. грн.
ГОЛОСУВАЛИ за пропозицію Біжана М.М.: "за" -11, "утримались" - 1. Рішення прийнято.
Назарук О.І. запропонував подати звернення від Громадської ради щодо поновлення виплат сімʼям загиблих в АТО до міського голови, секретарю Каховської міської ради, до управління у справах ветеранів ХОДА (з проханням розглянути можливість виділення коштів з обласного бюджету)
ВИРІШИЛИ: подати звернення до міського голови, секретарю Каховської міської ради, до управління у справах ветеранів ХОДА
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -11, "утримались" - 1. Рішення прийнято.


2. Аспекти роботи та проблеми філії Державної установи «Центр пробації» у м. Каховка
СЛУХАЛИ: Мінаєву С.М., яка висвітлила аспекти роботу Центру та труднощі, з якими стикаються працівники Центру. Зауважила, що згідно вимог Програм пробації, Кодексу законів про працю та санітарних норм, для цього необхідно 4 кімнати, загальна площа яких складатиме не менше 70 м.кв.
ВИСТУПИЛИ: Біжан М.М., який запитав, чи звертався Центр до Міністерства юстиції щодо виділення додаткових коштів на фінансування оренди приміщення для роботи Центру, враховуючи підвищення орендної плати.
Мінаєва С.М. пояснила, що вони зверталися до обласного Центру, а обласний Центр, відповідно, до Мінюсту. Але на цей рік додаткові кошти не закладені в Держбюджеті.
Фірюлін О.В., який зауважив, що у разі небажання вирішувати питання надання відповідного приміщення для роботи Центру, він буде звертатися до Президента капеланства з проханням втрутитись у ситуацію.
Цибуля Н.В. запропонувала звернутися від імені Громадської ради до депутатів Каховської міської ради та міського голови з проханням вирішення даного питання.
ВИРІШИЛИ: подати звернення до міського голови, депутатів Каховської міської ради надання відповідного приміщення для роботи Центру у колишньому готелі "Таврія".
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -11, "утримались" - 1. Рішення прийнято.


3. Про звернення щодо заборони відновлення постачання до окупованого РФ Кримського півостріву дніпровської води Північно-Кримського каналу
СЛУХАЛИ: Батуріна О.І., який запропонував підтримати звернення представників громадськості Херсонщини з питання не можливості відновлення постачання до окупованого Російською Федерацією Кримського півострова дніпровської води з Північно-Кримського каналу і направити це звернення до Президента України, Верховної ради, Кабінету міністрів.
ВИРІШИЛИ: подати звернення від імені Громадської ради до Президента України, Верховної ради, Кабінету міністрів (текст додається).
ГОЛОСУВАЛИ: "за" - 11, "проти" - 1. Рішення прийнято.


4. Про звернення до депутатів Каховської районної ради щодо можливостей передачі КНП "Каховська ЦРЛ" на баланс міста Каховка
СЛУХАЛИ: Гончарову І.А., депутата Каховської міської ради, яка проінформувала присутніх про те, що на її запит до Каховської районної ради щодо намірів передати КНП "Каховська ЦРЛ" та подальшої долі приміщень лікарні, голова райради надала відповідь, що вони отримали запит від Зеленопідської ОТГ (відповідно є проект рішення про передачу лікарні в Зелений Під). Депутатами міськради було подано запит включити міськраду до співзасновників, але, з юридичної точки зору, це неможливо (КНП "Каховська ЦРЛ" - унітарне підприємство). До того ж, територіальна громада Каховки не є співвласником майна району, то ж не може претендувати на нього без згоди усіх громад району. Однозначної позиції сільських голів щодо передачі КНП "Каховська ЦРЛ" Зеленопідській громаді немає. Власні кошти Зеленопідська ОТГ не вкладає в лікарню. Місто вкладає кошти - місто має право брати участь у вирішенні питань підприємства. Питання керівника не підіймається.
ВИСТУПИЛИ: Капустіна Н.О., яка зауважила, що у разі створення єдиної Каховської ОТГ, ми мали би право претендувати на будь-які приміщення, які були в райраді. Зараз до нас увійдуть і громади району, а саме: Малокаховська, Коробківська, Роздольненська та Чорноморівська. Але, на думку Капустіної Н.О., у Зеленопідської ОТГ наразі більше прав.
Гончарова І.А. зауважила, що проводились зібрання у Малокаховці та в Коробках. Малокаховка та Коробки не приймали відповідних рішень.
Батурін О.І., який зауважив, що у рішеннях мова йде про вторинну ланку (ЦРЛ), а що буде з первинною (поліклініка)?
Гончарова І.А. повідомила, що їй не відомі будь-які перемовини або проект рішень стосовно передання первинної ланки.
Мовчан А.Ю., який запевнив, що буде ініціювати розгляд депутатами питання передання і первинної і вторинної ланок до Каховки (Каховської ОТГ).
Радіонова О.С., яка запропонувала звернутися до депутатів районної та міської рад з проханням передати зі спільної власності територіальних громад Каховського району у комунальну власність до однієї з громад, які увійдуть до майбутньої Каховської ОТГ (Малокаховка, Коробки, Роздольне і Чорноморівка), а не до Зеленоподської територіальної громади, цілісного майнового комплексу КНП "Каховська центральна районна лікарня Каховської районної ради" та КНП "Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги".
ВИРІШИЛИ: подати звернення до депутатів районної та міської рад проханням передати зі спільної власності територіальних громад Каховського району у комунальну власність до однієї з громад, які увійдуть до майбутньої Каховської ОТГ (Малокаховка, Коробки, Роздольне і Чорноморівка), а не до Зеленоподської територіальної громади, цілісного майнового комплексу КНП "Каховська центральна районна лікарня Каховської районної ради" та КНП "Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги".
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -11, "утримались" - 1. Рішення прийнято.

Біжан М.М. та Мошенський О.О. покинули засідання ради.
Залишилось 10 членів ради. Кворум є.

5. Постать Д.М.Куликовського в історії Каховки.
СЛУХАЛИ: Базилевич В.І., яка розповіла присутнім про те, яку роль зіграв Д.М.Куликовській у заснуванні та розвитку Каховки, а також зауважила, що пропозиція голови наглядової ради І.В.Бжезицького щодо встановлення памʼятника цій історичний постаті викладена на шпальтах газети "Каховська зоря" від 18.06.2020, а фінансування витрат, повʼязаних з памʼятником, здійснюватиметься за рахунок благодійних внесків.
ВИСТУПИЛИ: Волков В.В., який запропонував місцем встановлення памʼятника обрати не Набережну міста, а вулицю Велику Куликовську, та звернутися з цією пропозицією до міського голови А.Дяченка та ініціатора спорудження памʼятника І.Бжезицького.
ВИРІШИЛИ: звернутися до міського голови А.Дяченка та ініціатора спорудження памʼятника І.Бжезицького з пропозицією розглянути можливість розміщення майбутнього памʼятника Д.М.Куликовському по центральній вулиці міста, яка носить його імʼя - вул. Велика Куликовська (історична та сучасна назва).
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -6, "утрималось" - 2, "проти" - 2. Рішення прийнято.


6. Про звернення до Міського голови щодо вжиття заходів, спрямованих на повернення КПТМ "Каховтеплокомуненерго" втрат, на суму 422.70 тис. гривень, понесених в результаті порушень посадовими особами чинного законодавства за період з 01.01.2018 р. по 31.06.2019 р. та виявлених у результаті ревізії Управлінням Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
СЛУХАЛИ: Малашина В.П., який доповів що на підставі звернення громадян міста Каховка та Херсонської обласної державної адміністрації, було проведено планову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в Комунальному підприємстві теплових мереж «Каховтеплокомуненерго» за період з 01.01.2018 року по 30.06.2019 року. За результатами планової виїзної ревізії складено акт від 23.08.2019 року № 15-21-05/13/5. Ревізією встановлено порушення чинного законодавства, які призвели до втрат, на загальну суму 422,70 тис. гривень. Малашин В.П. виступив з ініціативою подати звернення до міського голови щодо вжиття заходів для відшкодування зазначених збитків.
ВИСТУПИЛИ: Цибуля Н.В. та Капустіна Н.О., які зауважили, що не міський голова має усувати недоліки, а уповноважений орган (якщо йде розслідування).
ВИРІШИЛИ: звернутися до міського голови А.Дяченка щодо вжиття заходів для відшкодування зазначених збитків.
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -5, "утрималось" - 4, "проти" - 1. Рішення прийнято.


7. Різне
ВИСТУПИЛИ:

1. Радіонова О.С., яка запропонувала звернення до міського голови з пропозицією ініціювати громадські обговорення та до депутатів з проханням не приймати будь-яких дій (враховуючи і виділення коштів) стосовно стели на ж/м Свєтлово до проведення громадських слухань, або розглядати можливість реконструкції вже існуючої стели.
ВИРІШИЛИ: направити звернення до міського голови А.Дяченка та до Каховської міської ради.
ГОЛОСУВАЛИ: "за" -9, "утрималось" - 1. Рішення прийнято.

2. Батурін О.І., який попросив розʼяснити ситуацію навколо реорганізації позашкільних закладів освіти Каховської міської ради шляхом припинення юридичних осіб в результаті злиття у комунальний заклад Центр позашкільної освіти Каховської міської ради.
Радіонова О.С. пояснила, що на офіційному сайті територіальної громади міста оприлюднено проект рішення сесії «Про реорганізацію позашкільних закладів освіти Каховської міської ради шляхом припинення юридичних осіб в результаті злиття у комунальний заклад Центр позашкільної освіти Каховської міської ради». Під час зустрічі начальниці управління освіти Олександри Аркуши з директорами позашкільних закладів, вона в усній формі запевнила, що усі приміщення залишатимуться за закладами, а "злиття" відбувається з метою оптимізації управлінської та господарської діяльності. В той же час, у проекті рішення відсутній штатний розпис, не допрацьований статут, немає адреси Центру. Особливо турбують питання функціонування "живих куточків" СЮН та можливого переміщення тварин, адже це потягне за собою значні витрати (400-450 тис.грн.). До того ж, такі дії порушують статтю 9 Закону України "Про позашкільну освіту" в частині 2, а саме: «збереження та розвиток мережі державних та комунальних закладів позашкільної освіти без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, передачі приміщень, обладнання, техніки в оренду, концесію, відчуження (продажу) землі, майна».
ВИРІШИЛИ: направити звернення від Громадської ради щодо недопущення реорганізації позашкільних закладів освіти Каховської міської ради до Міністерства освіти України та Освітнього омбудсмена.
ГОЛОСУВАЛИ: "за" - 7, "1" - проти, "2" - утрималось. Рішення прийнято.

Повна аудіо версія засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради від 19.06.2020 знаходиться у секретаря Громадської ради.

 

Голова Громадської ради при
виконкомі Каховської міської ради                             О.С.Радіонова

 

Секретар Громадської ради при

виконкомі Каховської міської ради                             В.І.Базилевич