UKR
Середа 22 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні207
Вчора1088
На цьому тижні2416
Минулого тижня7610
У цьому місяці22672
Минулого місяця31097
За весь період2497524
27.03.19

ПРОТОКОЛ засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради 21.03.2019


КАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

21.03.2019 р            м. Каховка

 

ПРОТОКОЛ
засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради

 

Присутні члени Громадської ради - 16 осіб, список додається.
Відсутні - Біжан М.М., Волков В.В., Гончаров С.С., Капустіна Н.О., Ковтун Р.Г., Малашина О.А., Пашинський В.В., Пенізов А.П., Салтикова І.Ю.
Засідання проводилося у великому залі засідань виконкому (ІІІ поверх).
Засідання розпочалося о 15.00 годині, закінчилося о 16 годині 30 хвилин.
Засідання відкрив - Назарук О.І., заступник голови Громадської ради.

Запрошені:
Скрипніченко А.В. - начальник управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради.
Кантова Т.В. - головний спеціаліст відділу містобудування та архітектури Каховської міської ради.
Кудрич А.М. - голова громадського об’єднання учасників АТО "СКІФ".

Про затвердження Порядку денного
СЛУХАЛИ: Назарука О.І., який запропонував затвердити порядок денний засідання Громадської ради, що був завчасно розміщений на сайті міської ради, роздрукований і розданий присутнім членам Громадської ради.

ВИСТУПИЛА: Паршикова Т.А., яка запропонувала включити до розгляду на засіданні наступні питання:
1. Підтримати і рекомендувати депутатам міської ради виділення коштів для реалізації міської програми стерилізації безпритульних собак.
2. Обговорення стану медицини в місті Каховці.

ВИРІШИЛИ: включити запропоновані Паршикової Т.А. питання до порядку денного засідання громадської ради та прийняти його за основу.

ГОЛОСУВАЛИ: за -16, проти - 0, утримались - 0
Рішення прийнято.
Порядок денний додається.

1. Питання про вихід зі складу Громадської ради Скін Наталії Іванівни у зв’язку з набуттям повноважень депутата, згідно рішення 64 сесії міської ради від 29.11.2018 р. про заміщення депутата Каховської міської ради.

СЛУХАЛИ: Назарука О.І. який доповів що у зв’язку з набуттям повноважень депутата, згідно рішення 64 сесії міської ради від 29.11.2018 р. та за вимогою пункту 11 діючого Положення про Громадську раду необхідно вивести із складу членів громадської ради Скін Наталію Іванівну.
Та запропонував Скін Н.І. надати кандидата до членів Громадської ради з представників громадської організації Каховське міське товариство воїнів-інтернаціоналістів з відповідними документами: заяву, характеристику та рішення правління.

ВИСТУПИЛА: Скін Н.І, яка погодилася запропонувати кандидата до членів Громадської ради з представників громадської організації яку вона представляє.

ВИРІШИЛИ: Прийняти до відома інформацію та виключити зі складу Громадської ради Скін Наталію Іванівну з подальшою заміною її на іншого члена громадської організації Каховське міське товариство воїнів-інтернаціоналістів на наступному засіданні громадської ради.

ГОЛОСУВАЛИ: за -16, проти - 0, утримались - 0
Рішення прийнято.

2. Питання щодо безпечності будівництва комплексу ТОВ "ТерраТарса Україна"
на території м. Каховка (звернення Яковенка С.М.)

СЛУХАЛИ: Назарука О.І. який доповів, що 27 вересня 2018 року члени громадської ради - Салтикова І.Ю., Назарук О.І. та Біжан М.М. відвідали підприємство ТерраТарса Україна, яке знаходиться в промисловій частині міста Каховки.
Керівництво підприємства провели екскурсію під час якої членам громадської ради було надано вичерпну інформацію про роботу підприємства. Також зазначив, що лабораторія і всі приміщення з хімічними речовинами знаходяться в безпечних умовах.

ВИСТУПИЛА: Паршикова Т.А., яка запитала чи є в радіусі 1 км. від підприємства фермерські поля чи будинки в яких мешкають люди?

ВИСТУПИВ: Малашин В.П. зауважив, що в зазначеному радіусі від підприємства знаходиться будинок де мешкають сім’ї пожежних.

ВИСТУПИЛА: Паршикова Т.А. додала, що у разі халатності працівників підприємства чи аварійної ситуації на ньому можливе спричинення шкоди для цих сімей та запропонувала проголосувати за те, що подібні підприємства не повинні працювати на території Каховки.

ВИСТУПИВ: Кабаченко О.А. запитав, чи враховували думку каховчан при будівництві підприємства та те, що очисні споруди для цього підприємства не працюють.

СЛУХАЛИ: Назарука О.І. який пояснив що підприємство знаходиться в промисловій зоні міста.

ВИСТУПИВ: Батурін О.І., який запропонував звернутися до екологів для визначення безпечності роботи підприємства ТерраТарса Україна в місті Каховка.

ВИРІШИЛИ: громадська рада не підтримує діяльність подібних підприємств на території міста Каховки.
ГОЛОСУВАЛИ: за - 8, проти - 0, утримались - 3
Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ: звернутися до міського голови з питанням проведення екологічної експертизи для встановлення ступеня забруднення навколишнього середовища при роботі підприємства ТерраТарса Україна.
ГОЛОСУВАЛИ: за - 13, проти - 0, утримались - 0
Рішення прийнято.

3. Питання щодо соціального захисту сімей учасників бойових дій ООС (АТО)
(звернення Назарука О.І.)

СЛУХАЛИ: Скрипніченко А.В. який пояснив, що дійсно існує проблема в тому, що учасникам бойових дій з числа учасників ООС (АТО) які проходять військову службу за контрактом та у зв’язку з тимчасовим не проживанням за адресою реєстрації припиняється виплата пільг за користування житлово-комунальними послугами. З цього питання управління вже неодноразово зверталось до обласного департаменту соціального захисту населення, та отримали роз’яснення, що такі особи повинні отримувати пільги за місцем свого перебування, проживання, або вони мають право звернутись до управління соціального захисту по місцю проходження своєї служби, та отримувати пільги від військової частини щоб не було подвоєння і нецільового використання коштів.

ВИСТУПИВ: Кабаченко О.А., який запитав, чи цікавились тим як подібні ситуації вирішуються в інших областях України.

СЛУХАЛИ: Скрипніченко А.В., який відповів, що тричі робили запити до міністерства соціальної політики з приводу вирішення питання. З цього приводу в законі виник правовий колапс і на даний час, щоб учасник бойових дій ООС (АТО) якому припинено виплату пільг, почав отримувати її знову йому необхідно вирішувати це питання в судовому порядку.

ВИСТУПИВ: Батурін О.І., який запитав про те, чи законно робити запит до міської ради для передбачення коштів в міському бюджеті на виплату пільг.

ВИСПУПИВ: Назарук О.І., який зазначив, що організація "Кордон" звернулася до Каховської районної адміністрації, вони розробили програму і вирішили компенсувати пільги у 50 відсотковому розмірі на час врегулювання питання на законодавчому рівні.
Запропонував підтримати звернення до міського голови та виконавчої ради передбачити кошти на отримання пільг.

ВИСТУПИВ: Фірюлін О.В., який доповнив, що йому відома успішна практика вирішення подібних питань в західній Україні. Коли обласні адміністрації брали на себе питання стосовно забезпечення пільгами учасника бойових дій і його сім’ї.

ВИСТУПИЛА: Паршикова Т.А., яка запропонувала звернутися до обласної державної адміністрації з приводу передбачення коштів в обласному бюджеті для виплати пільг учасникам бойових дій ООС (АТО) та їх сімей.

ВИРІШИЛИ: Підтримати звернення громадської ради до міського голови Дяченка А. А. та секретаря міської ради Гончарової І. А. стосовно підтримки учасників бойових дій ООС (АТО) і їх сімей та передбачити кошти в міському бюджеті на пільги за користування житлово-комунальними послугами в межах норм споживання.

ГОЛОСУВАЛИ: за - 10, проти - 0, утримався - 2 .
Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ: Підтримати звернення громадської ради до народного депутата України Сергія Хланя з проханням винести на розгляд Верховної Ради України проект змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в абзаці 2 пункту 22 статті 12.

ГОЛОСУВАЛИ: за - 11, проти - 0, утримався - 1.
Рішення прийнято.

ВИРІШИЛИ: підтримати звернення до обласної державної адміністрації з приводу передбачення коштів в обласному бюджеті для виплати пільг учасникам бойових дій ООС (АТО) та їх сімей.

ГОЛОСУВАЛИ: за - 11, проти - 0, утримався - 1.
Рішення прийнято.

4. Питання щодо встановлення меморіалу учасникам АТО
на території міста Каховка

СЛУХАЛИ: Кудрич А.М., який виступив з ініціативою встановлення в Каховці меморіалу учасникам АТО, з метою патріотичного налаштування міста та створення місця вшанування пам’яті воїнів АТО, героїв Небесної сотні. Також Кудрич А.М. демонстрував фото такого меморіалу в м. Києві, як ідею для меморіалу в Каховці.
Зазначив, що бажане місце встановлення меморіалу - площа біля школи мистецтв, поряд з меморіалом було б добре встановити лавочки, безкоштовний wi-fi, щоб на цьому місці збиралася молодь, спілкувалися та відпочивали. Зазначив, що розмір меморіалу буде близько 9 метрів.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І., який зазначив, що для міста Каховки меморіал буде гарним символом українізації.

ВИСТУПИЛА: Кантова Т.В., яка пояснила, що це питання винесено на розгляд містобудівної ради виконавчого комітету.
Архітектор запропонувала три місця для встановлення меморіалу учасникам АТО в Каховці.
Перше - площа біля РБК, яка зараз проходить процес реконструкції, додатково будуть проводитися громадські слухання, щоб почути думку каховчан, що вони бажають бачити на цьому місці, зазначила Кантова Т.В.
Друге - V черга житлового масиву Свєтлово для якої в перспективі буде розроблятися проект, що передбачає будівництво будинків, паркову зону.
Третє - в зеленій зоні між КНС та територією оглядового майданчика колишніх "Таврійських ігор".

ВИСТУПИЛА: Мінська О. В., яка запропонувала розробити проект меморіалу для Каховки, відмінний від Київського.

ВИСТУПИЛА: Кантова Т.В., яка зазначила, що існує процедура, що передбачає звернення громадської організації до фахівців, які мають спеціальний сертифікати скульптора про виконання таких робіт, та зауважила, що всі пропозиції будуть розглядатися на містобудівній раді.

ВИСТУПИЛА: Радіонова О.С., яка зазначила що меморіал розміром 9 метрів це не мала архітектурна пам’ятка, тому потрібна процедура громадських обговорень.

ВИСТУПИВ: Кабаченко О.А., який зауважив, що також важливо виховувати культуру поведінки молоді стосовно бережливого ставлення до подібних пам’ятників, меморіалів, тощо.

ВИРІШИЛИ: підтримати ініціативу ГО "СКІФ" щодо встановлення у місті Каховка меморіалу учасникам АТО та приймати участь в громадських обговореннях з приводу місця встановлення меморіалу.

ГОЛОСУВАЛИ: За - 13, проти - 0, утримались - 0
Рішення прийнято.

5. Питання щодо підтримки і рекомендації депутатам Каховської міської ради, щодо виділення коштів для реалізації міської програми стерилізації безпритульних собак (заява Паршикової Т.А.)

СЛУХАЛИ: Паршикову Т.А., яка звернулася до громадської ради з проханням підтримати звернення до депутатів щодо виділення коштів на міську програму стерилізації безпритульних тварин. Зауважила, що є необхідність реалізації програми, щоб популяція безпритульних тварин не зростала в місті.
Паршикова Т.А. пояснила, що стерилізація однієї собаки коштує близько 1, 5 тис грн. Ця сума включає операцію та догляд за твариною в післяопераційний період.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І., який запитав, хто займається цією програмою.

ВИСТУПИЛА: Паршикова Т.А., зазначила, що Тернавський О.В., який має ветеринарну освіту та громадську організацію, яка успішно реалізовувала дану програму в минулому році, також добре співпрацює з волонтерами.
ВИРІШИЛИ: підтримати звернення Паршикової Т.А. та рекомендувати депутатам Каховської міської ради, виділити кошти для реалізації міської програми стерилізації безпритульних собак

ГОЛОСУВАЛИ: За - 12, проти - 0, утримались - 1
Рішення прийнято.

6. Питання щодо обговорення стану медицини в місті Каховка
(заява Паршикової Т.А.)

СЛУХАЛИ: Паршикову Т.А., яка зауважила що ЦРЛ та ЦПМСД належать районній раді і половина пацієнтів цих установ - жителі міста Каховки. Також, що фінансування з міського бюджету комунальних послуг районної лікарні є порушенням закону. Оплата цих послуг повинна фінансуватися за рахунок державного бюджету, як додаткова субвенція.
Паршикова Т.А., зауважила те, що є необхідність в створенні міської програми з медицини, в яку може входити - придбання обладнання та медикаментів, ремонт відділень лікарні, додаткові винагороди для молодих лікарів, пільгова оренда приміщень для сімейних лікарів які створили ФОП, таким чином вирішити проблему в місті з нестачею сімейних лікарів.
Зазначила те, що каховчани не повинні залишитися без лікарні у випадку, якщо районна рада прийме рішення про її закриття, або укладе договір з медичним закладом в іншому місті.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І., який зазначив, що районна адміністрація прикладає багато зусиль, щоб лікарняний округ знаходився саме в Каховці.

ВИСТУПИВ: Кабаченко О.А., який запропонував запросити на засідання громадської ради представників міської ради, спеціалістів, який надасть роз’яснення з приводу даного питання.

ВИСТУПИЛА: Радіонова О.С., яка зазначила, те що необхідно створити робочу групу, що вивчить стратегію розвитку міста, району та області з питання розвитку медицини, а потім буде пропонувати розробити програму.

ВИСТУПИЛА: Мігас О.Г., яка зазначила, що кожного року за зверненням районної адміністрації місто виділяє з міського бюджету кошти і перераховує субвенцію на обслуговування каховчан у районній лікарні.

ВИСТУПИЛА: Паршикова Т.А., яка наголосила про необхідність створення міської медичної програми, або самостійної, або спільно з районною радою і проханням підтримати звернення до міської ради з цього питання.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І., який запропонував поєднати пропозиції та проголосувати за підтримку, щодо розробки стратегії та створення міської програми з медицини та звернутися за роз’ясненнями до спеціаліста, який має відношення до розвитку медичного напрямку в Каховці.

ВИРІШИЛИ: підтримати звернення до міського голови, щодо надання роз’яснень про розробку стратегії та програми з розвитку медичної галузі в місті Каховка.

ГОЛОСУВАЛИ: За - 12, проти - 0, утримались - 0
Рішення прийнято.


Повна відео версія засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради від 21.03.2019 р. знаходиться у секретаря Громадської ради.


Заступник голови Громадської ради при
виконкомі Каховської міської ради                                О.І. Назарук

Секретар Громадської ради при
виконкомі Каховської міської ради                                Ю.А. Балюль