UKR
Середа 22 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні145
Вчора1088
На цьому тижні2354
Минулого тижня7610
У цьому місяці22610
Минулого місяця31097
За весь період2497462
14.05.19

ПРОТОКОЛ засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради 07.05.2019


КАХОВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ


07.05.2019 р                         м. Каховка


ПРОТОКОЛ

засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради


Присутні члени Громадської ради — 16 осіб, список додається.
Відсутні — Біжан М.М., Гончаров С.С., Ковтун Р.Г., Малашина О.А., Пашинський В.В., Салтикова І.Ю., Філенко М.І., Фірюлін О.В.

Засідання проводилося у великому залі засідань виконкому (ІІІ поверх).

Засідання розпочалося о 15.05 годині, закінчилося о 16 годині 50 хвилин.

Засідання відкрив – Назарук О.І., заступник голови Громадської ради.

Запрошені:

Кожемякін О.В. - перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Гончарова І.А. - секретар Каховської міської ради.

Перемежко А.В. - начальник відділу економіки, комунального майна та землі Каховської міської ради.

Блощинський Д. - голова правління ФСІ “З країни в країну”.

Дубський О. - керівник проекту ФСІ “З країни в країну”.


Про затвердження Порядку денного

СЛУХАЛИ: Назарука О.І., який запропонував внести зміни до порядку денного засідання Громадської ради, що був завчасно розміщений на сайті міської ради, роздрукований і розданий присутнім членам Громадської ради.

А саме: виключити питання “Про встановлення 10 відсоткової квоти для учасників бойових дій ООС (АТО) на придбання житла в БК “Молодіжний житловий комплекс” через відсутність доповідача. Включити питання “Про підтримку проекту рішення сесії Каховської міської ради “Про проведення незалежного аудиту комунальних підприємств Каховської міської ради” (заява Малашина В.П. від 07.05.19 р.) та запропонував затвердити порядок денний засідання Громадської ради 07.05.2019 р.

ВИРІШИЛИ: внести зміни до порядку денного засідання Громадської ради запропоновані Назаруком О.І. та прийняти його за основу.

ГОЛОСУВАЛИ: за —16, проти — 0, утримались - 0
Рішення прийнято.
Порядок денний додається.

1. Питання про затвердження персонального складу Громадської ради

СЛУХАЛИ: Назарука О.І. який зачитав заяву Салтикової І.А. про те, що у зв’язку з декретною відпусткою вона просить вивести її зі складу Громадської ради. Пропозиції щодо кандидата до складу Громадської ради замість Салтикової І.А. від ГО “Каховська ініціатива” - не надходили.

Також зачитав заяву Скін Н.І. про те, що кандидат до членів Громадської ради з від ГО “Каховське міське товариство воїнів-інтернаціоналістів” - відсутній.

Зауважив, що на даний час чисельність Громадської ради складає 23 чол.

ВИСТУПИВ: Кабаченко О.А., який звернув увагу на те, що багато членів Громадської ради не приходять на її засідання, а згідно Положення про Громадську раду пункт 11 за систематичної відсутності на засіданнях, без поважних причин (більше ніж 2 рази підряд) його членство припиняється.

ВИСТУПИВ: Пенізов А.П., який пояснив, що через свій графік роботи не може бути присутнім на всіх засіданнях, але його заступник міг би бути присутнім та представляти організацію на засіданнях.

СЛУХАЛИ: Назарука О.І. який зауважив що згідно Положення про Громадську раду пункт 6.4 членство в Громадській раді є індивідуальним. Представник від організації може бути присутнім на засідання, але без права дорадчого голосу. А у разі вашої відсутності на засіданні потрібно написати і зареєструвати заяву та попередити про це завчасно. Або подати заяву від вашої організації з копією рішення правління та характеристикою на заміну члена до Громадської ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти до відома інформацію та затвердити персональний склад Громадської ради у кількості 23 чоловік.

ГОЛОСУВАЛИ: за —16, проти — 0, утримались - 0
Рішення прийнято.

СЛУХАЛИ: Назарука О.І. який зазначив що також є відкритим питання про обрання голови Громадської ради та запропонував її членам у разі свого бажання висунути свою кандидатуру, або запропонувати іншу.

ВИСТУПИЛИ: Паршикова Т.А., та Капустіна Н.О. які заявили про своє бажання стати головою Громадської ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти до відома інформацію та вибори голови Громадської ради провести на наступному засіданні.

ГОЛОСУВАЛИ: за —15, проти — 1, утримались - 0
Рішення прийнято.

2. Питання щодо розроблених проектів рішень сесії міської ради виконавчого комітету Каховської міської ради “Про місцеві податки та збори” та “Про встановлення ставок орендної плати за використання земельних ділянок комунальної власності на території м. Каховка”.

СЛУХАЛИ: Перемежко А.В. - начальника відділу економіки, комунального майна та землі який повідомив присутнім, що на території міста діють ставки орендної плати, які були прийняті та встановленні у 2008 році, згідно чинного законодавства, також у зв’язку з розробленням нової форми у функціональному призначенні земельних ділянок виконкомом було прийнято рішення викласти ставки відповідно до функціонального призначення земельних ділянок та виду їх використання.

Наприклад пропонується збільшення ставки орендної плати за землю енергетики з 3% до 12%, за землю під СТО, автомийками, авто та газозаправочними станціями з 5% до 12%.

Зміни торкнуться єдиного податку, який пропонують збільшити з 8% до 14% і податку на нерухоме майно та на землю розміром — 1%.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І., який запитав на кого буде поширюватися сплата цього податку?

СЛУХАЛИ: Перемежко А.В. який пояснив що податок повинні будуть сплачувати фізичні особи-підприємці, які знаходяться на другій групі системи оподаткування.

ВИСТУПИЛИ: Кабаченко О.А. та Волков В.В., які запитали про причини зміни розміру податків. Та зауважили, що у разі збільшення розміру податку підприємці будуть змушені закривати свою діяльність, або переїжджати в інші міста де розмір податку менший.

СЛУХАЛИ: Перемежко А.В., який пояснив, що з наступного року місто може опинитися у кризовій ситуації, існують загрози недоотримання коштів до бюджету міста близько 7,5 млн грн акцизного податку.

ВИСТУПИВ: Пенізов А.П., який звернув увагу та запропонував проаналізувати питання сплати податку за оренду землі великими підприємствами міста Каховка.

ВИСТУПИЛА: Гончарова І.А. - секретар Каховської міської ради, яка зауважила, що в місті працює постійно діюча комісія, яка веде контроль за збитками від несплати даних зборів. Також вона зазначила, що існує проблема з ділянками, які, через ситуацію, що склалася у 90-ті роки, були викуплені за безцінь і по теперішній час фактично не використовуються.
Стосовно, податку на землю і нерухомість зауважила, що встановлення податку простимулює власників ділянок вести господарську діяльність, або ж продати її тим, хто хоче займатися бізнесом.

ВИСТУПИЛА: Капустіна Н.О., яка зауважила, що відповідно аналізу стосовно платників єдиного податку за 5 останніх років їх кількість зменшилася на чверть.

Встановлення податку не рятує підприємців малого та середнього бізнесу від банкрутства.
У разі підняття ставок з 8% до 14% підприємці повинні будуть підняти ціни, або взагалі закрити свій бізнес. Також зазначила, що владі потрібно навпаки зменшувати податки, але посилити контроль за тим, щоб їх сплачували усі.

Запропонувала голосувати за те, щоб не підтримувати підняття ставок та залишити їх розмір без змін.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І. зауважив, що підприємці повинні сплачувати податки, це — є стратегією розвитку. Між владою та бізнесом потрібно створити здоровий діалог, а не думати тільки про свої інтереси.

Запропонував голосувати за те, щоб інформацію прийняти до відома.

ВИРІШИЛИ: Не підтримувати підняття ставок та залишити їх розмір без змін.

ГОЛОСУВАЛИ: за — 9, проти — 1, утримались — 4
Рішення прийнято.


3. Питання “Про підтримку проекту рішення сесії Каховської міської ради “Про проведення незалежного аудиту комунальних підприємств Каховської міської ради”


СЛУХАЛИ: Малашина В.П., який зауважив, що з 03.05.2019 року на офіційному сайті Каховської міської ради є проект рішення “Про проведення незалежного аудиту комунальних підприємств Каховської міської ради” та просить Громадську раду підтримати дану ініціативу та направити відповідне звернення до міського голови, секретаря міської ради і депутатського корпусу.

ВИСТУПИВ: Назарук О.І., який запитав, які підприємства підлягатимуть перевірці.

СЛУХАЛИ: Малашина В.П., який повідомив, що згідно проекту рішення перевірці підлягатимуть: КП “Комунально-транспортне підприємство”, КП “Каховська Керуюча компанія”, КП “Житловик-Свєтлово”, КВУ “Каховський водоканал”, КП ТМ “Каховтеплокомуненерго”, КП “Котельщик”.

ВИСТУПИВ: Батурін О.І., який зауважив, що ми не зможемо вплинути на депутатів, щодо прийняття відповідного рішення. Сама Громадська рада може ініціювати проведення подібних перевірок не чекаючи, що це за нас зроблять депутати.

ВИСТУПИЛА: Гончарова І.А., яка пояснила, що проект стосовно перевірок комунальних підприємств міста Каховки підготовлений нею. У разі позитивного рішення детутатського корпусу, буде направлено відповідне звернення до Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, потім буде складено графік цих перевірок. На це потрібен певний час.
Також порекомендувала членам Громадської ради звернутися до депутатів з проханням підтримати даний проект рішення.

ВИРІШИЛИ: підтримати проект рішення “Про проведення незалежного аудиту комунальних підприємств Каховської міської ради” та направити відповідне звернення до міського голови, секретаря міської ради і депутатського корпусу.

ГОЛОСУВАЛИ: за — 16, проти — 0, утримались — 0
Рішення прийнято.


4. Питання стосовно проведення у місті Каховка фестивалю “З країни в країну” - свідомі дії свідомих людей.


СЛУХАЛИ: Блощинського Д. - голову правління ФСІ “З країни в країну” розповів присутнім про унікальність фестивалю і те, що організація цього заходу пропонує механізми інтеграції включення громади на різних рівнях створення певного спільного продукту.

В рамках заходу планують проводити майстер-класи народних ремесел, демо-зони новітніх здобутків України, відкриті бібліотеки, дитячі та юнацькі ігри, фото та відео покази, цікаві лекторії, а також яскраві концерти. Цей фестиваль крім того, що повинен відкривати та показувати всім яка чудова Україна ще має створити спільноти в кожній громаді тих людей, які спроможні робити нові проекти, тобто зібрати групу активістів, які дбають про своє місто, 7 чоловік — представників влади, бізнесу та громади.

Ці люди пройдуть навчання, для ознайомлення з теорією, практикою та досвідом попередніх років, проектним менеджментом, франдрайзінгом та комунікацією, для того, щоб інтегрувати представників міста у масштабні активності. Загалом до проведення фестивалю планується залучити більше 100 волонтерів.

ВИСТУПИЛА: Радіонова О.С., яка запитала, як цим активістам пройти з культурної до креативної індустрії.

СЛУХАЛИ: Блощинського Д., який пояснив, що бажаючим активістам будуть надані умови для навчання, потім вони повинні створити свою концепцію бачення на основі тієї проблематики, яка є в вашому місті, того що вони зможуть втілити під час фестивалю в Каховці.

ВИСТУПИЛА: Капустіна Н.О., яка запитала на які кошти існує “ФСІ З країни в Україну”.

СЛУХАЛИ: Блощинського Д., який відповів, що більша частина це — проектна діяльність та гранти, а також особисті внески керівників та партнерів організації.

ВИСТУПИЛА: Радіонова О.С. та Батурін О.І. які запитали як долучитися до команди активістів та останній термін для цього.

СЛУХАЛИ: Блощинського Д., який відповів, що долучитися до команди активістів можна заповнивши анкету у вигляді гугл-форми, яка буде поширена на сторінці Facebook Каховської міської ради. Бажано заповнити та надіслати анкету до 11 травня 2019 року.

ВИРІШИЛИ: підтримати проведення у Каховці фестивалю “З країни в країну”.

ГОЛОСУВАЛИ: за — 16, проти — 0, утримались — 0

Рішення прийнято.

Повна відео версія засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради від 07.05.2019 р. знаходиться у секретаря Громадської ради.


Заступник голови Громадської ради при

виконкомі Каховської міської ради                         О.І. Назарук


Секретар Громадської ради при

виконкомі Каховської міської ради                         Ю.А. Балюль