UKR
Середа 22 Травня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні210
Вчора1088
На цьому тижні2419
Минулого тижня7610
У цьому місяці22675
Минулого місяця31097
За весь період2497527
03.11.21

ПРОТОКОЛ №6 засідання Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради 1.10.2021


Присутні члени Громадської ради - 6 осіб, список додається.

Відсутні - 2 з поважних причин (Дяченко О.І., Муравицький О.М.)

Засідання проводилося у залі засідань виконкому (ІІІ поверх).

Засідання розпочалося о 15.30 годині, закінчилося о 16.50 годині.

Секретар Громадської ради Бойко Н.І., головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю Каховської міської ради

Засідання відкрила Терентьєва І.В., голова Громадської ради.


Запрошені:

     Соколенко В.В. - начальник відділу комунального майна та землі Каховської міської ради;

     Панченко Л.М. - інженер державного підприємства “Каховське лісове господарство”;

     Галушко В.В. - лісник державного підприємства “Каховське лісове господарство”;

     Мамроцька І.М. - дендролог, інженер лісового господарства (працювала в Кримському природному заповіднику);

     Бурзієва О.В. - інженер лісового господарства (працювала в Кримському природному заповіднику).

Присутні:

     Шелестов В.В. - керівник ТОВ “Агротеко”


Про затвердження Порядку денного


СЛУХАЛИ: Терентьєву І.В., яка запропонувала затвердити порядок денний засідання Громадської ради, який був завчасно розміщений на сайті міської ради, роздрукований і розданий присутнім членам Громадської ради.


ВИРІШИЛИ: запропонований порядок денний прийняти за основу.

ГОЛОСУВАЛИ: “за” - 6. Одноголосно. Рішення прийнято.

Порядок денний додається.


1. Про надання дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення піску на території Малокаховського старостату Каховської міської територіальної громади.


СЛУХАЛИ: Соколенка В.В. який повідомив, що до виконавчого комітету Каховської міської ради надійшов лист з Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) (відповідно до п.9 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2011 №615) з приводу розгляду на найближчий сесії питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення піску Малокаховської ділянки, що знходиться у Каховському районі Херсонської області на території Каховської міської територіальної громади (відповідно до постанови Верховної ради України від 17.07.2020 №807-ІХ “Про утворення та ліквідацію районів”).

     Пунктом 8 Порядку передбачено, що для отримання дозволу без проведення аукціону заявник подає органові з питань надання дозволу заяву разом з документами, зазначеними у додатку 1 до Порядку.

     Відповідно до ст. 10 Кодексу України про надра погодження надання надр у користування з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин місцевого значення належить до відання сільських, селищних, міських та районних рад на їх території у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

     До листа було додано - заява на отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення акціону ТОВ «КАХОВКА БУДРЕСУРС», виписка з ЄДР про реєстрацію ТОВ «КАХОВКА БУДРЕСУРС», пояснювальна записка з обгрунтуванням необхідності проведення геологорозвідувальних робіт, каталог географічних координат кутових точок. Всі документи за підписом Директора «КАХОВКА БУДРЕСУРС» В.Л.Дмитренко.


ВИСТУПИЛИ: Скляр Ю.О. зауважив, що хотілося б дізнатися позиція міської ради з даного питання та які це матеме наслідки і які інтереси для територіальної громади взагалі (економічні, соціальні).

Гнатовський Г.В. доповнив, що у зверненні йдеться мова про геологічне вивчення піску Малокаховської ділянки, мається на увазі - з подальшим видобудуванням в промисловому обсязі. І це все має відбутися у безпосередній близкості зелених зон м. Каховка та с. Малокаховка, яке є улюбленим місцем відпочинку нашої громади і взагалі це природний скарб. Хочеться запитати про принципову позицію міської ради, доцільність для нашої громади такого видобутку у тому числі соціальне та екологічне значення. Які будуть наслідки?

Галушко В.В. поцікавився чи планується (якщо все ж таки буде надано дозвіл) укріплення берегової лінії. На теперішній час берегова лінія руйнується на 1,5 - 2 метри за рік.

Соколенко В.В., відповів, що питання нагальне і повинно було бути включене до попередньої сесії (30.09.2021), але з технічних причин цього не сталося, але вже розглянуте на депутатській земельній комісії напередодні засідання сесії Каховської міської ради. Планується вкючення вказаного питання на наступну сесію 28.10.2021. Вже підготовлено проект рішення - відмовити у наданні погодження ТОВ «КАХОВКА БУДРЕСУРС» спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону з метою геологічного вивчення піску Малокаховської ділянки, що знаходиться у Каховському районі Херсонської області (на землях водного фонду Каховського водосховища). Також наголосив, що по поданому документу є ряд зауважень, а саме: чому надання дозволу без проведення аукціону? Чому саме ці координати, коли було проведено геологічну розвідку і яким органом? Готується проміжний лист - відповідь у якому будуть вказані ці зауваження та дату розгляду вказаного питання. Також згідно чинного законодавства вказана інформація повинна була бути опублікована на офіційному сайті Держгеонадра.

     Позиція Каховської міської ради - категоричне ні.

Шелестов В.В. зауважив, що згідно чинного законодавства для отримання спеціального дозволу потрібне погодження з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, а його немає. Повинен також бути проект на підставі досліджень. А якщо буде надано спецдозвіл в самому контексті вже закладене не тільки геологічне вивчення, а і видобудування.

Гнатовський Г.В. додав, що на теперішній час йде мова про водяну гладь, а в подальшому? Напроти вказаної ділянки знаходиться сосновий бір, який підпадає під заповідний державний фонд, їм опікується ДП “Каховське лісове господарство”.

Панченко Л.М. відповіла, що ніякого погодження до ДП “Каховське лісове господарство” не надходило.

Скляр Ю.О. наголосив, що не зрозуміло, що буде з навколишнім середовищем і взагалі, що це дасть громаді загалом.

Мамроцька І.М., що при цьому буде порушена екосистема природної фауни. Дуже багато різноманітних птахів гніздяться саме на березі.

Бурзієва О.В. доповнила, що є навіть червонокнижні птахи які гніздяться саме біля водосховища і якщо буде видобуток піску можна втратити ланцюжок екосистеми.


ВИРІШИЛИ: рекомендувати Каховській міській раді на найближчій сесії розглянути вказане питання та відмовити у наданні погодження ТОВ «КАХОВКА БУДРЕСУРС» спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення піску Малокаховської ділянки, а також запросити у ТОВ «КАХОВКА БУДРЕСУРС» більш конкретної інформації з вказаного питання.

ГОЛОСУВАЛИ: “за” - 6. Одноголосно. Рішення прийнято.


2. Про ситуацію з вирубкою лісу на території Каховської територіальної громади та її можливі наслідки.

СЛУХАЛИ: Панченко Л.М. яка розповіла, що на даний час Новокаховське лісництво підпорядковане державному підприємству “Каховське лісове господарство”. Останнім часом в соцмережі зʼявилися публікації про безпідставну вирубку лісу. Ми можемо надати усі відповідні документи які погоджені та затверджені з приводу лісого господарства, в тому числі і про заплановану вирубку лісу. (Документи було надано для ознайомлення членам Громадської ради). На даний час проводиться рубка - проріджування. Проріджування ставлять своєю метою регулювання взаємовідносин між деревами, відбір кращих із них і створення для них таких умов, при яких формується гінкий повнодеревний стовбур з очищенням від сучків на достатню висоту. Головне ж забезпечити потрібну густоту стояння дерев, при якій крони займатимуть 1/3 - 1/4 висоти дерева, а це забезпечить нормальний хід фотосинтезу, інших фізіологічних процесів. Вурубку затверджує спеціалізована комісія, яка робить обхід. Обовʼязково робиться відповідний запис про планові вирубки у реєстраційній книзі.


ВИСТУПИЛИ: Мамроцька І.М., зазначила, що ліси які є при руслах річок та водоймищ є лісами першої групи і мають державне охоронне значення, в звяʼзку з чим безпідставна рубка неможлива. При особистому обході лісу зʼясувала, що була проведена вирубка пошкоджених дерев (підмите коріння, пошкоджені шкідниками та грибком) та проріджування. Порушень не виявлено. Все зроблено згідно чинного законодавства і на кожному зрубленому дереві стоїть відповідне тавро.


ВИРІШИЛИ: інформацію прийняти до відома.

ГОЛОСУВАЛИ: “за” - 6. Одноголосно. Рішення прийнято.


3. Про план роботи Громадської ради на ІV квартал 2021 року.

СЛУХАЛИ: Терентьєву І.А., яка запропонувала затвердити план роботи громадської ради на ІУ квартал 2021 року, який був завчасно роздрукований і розданий присутнім членам Громадської ради.


ВИРІШИЛИ: запропонований план роботи прийняти за основу.

ГОЛОСУВАЛИ: “за” - 6. Одноголосно. Рішення прийнято.

Порядок денний додається.


5. Різне.Голова Громадської ради при

виконкомі Каховської міської ради    І.В.Терентьєва


Секретар Громадської ради при

виконкомі Каховської міської ради    Н.І.Бойко