UKR
Неділя 08 Вересня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


25.07.2024

Заява про визначення обсягу СЕО

Детальніше

11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні791
Вчора947
На цьому тижні6794
Минулого тижня12407
У цьому місяці7699
Минулого місяця42492
За весь період2625298

Про виконання міської “Програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини в Херсонській області на період до 2021 року” у 2019 році та затвердження Розділу ХІІІ в новій редакції


Заслухавши інформацію начальника відділу у справах дітей Назарової О.С. про виконання у 2019 році міської “Програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини в Херсонській області на період до 2021 року”, затвердженої рішенням сесії міської ради №386/23 від 26.01.2012 року та подовженою до 2021 року рішенням сесії міської ради №39 від 09.02.2016 року, керуючись ст. 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконком міської ради

В И Р І Ш И В:

1. Інформацію про виконання у 2019 році міської “Програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини в Херсонській області на період до 2021 року”, взяти до відома (додаток 1).

2. Розділ ХІІІ “Фінансування програми” затвердити на 2020 рік в новій редакції (додаток 2).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Потоскуєва О.В.


Міський голова                              А.А. Дяченко


Додаток 1

до рішення виконкому

_______ № _______

Інформація

про виконання у 2019 році міської «Програми щодо реалізації Конвенції ООН

про права дитини в Херсонській області на період до 2021 року”


Відповідно до рішення Каховської міської ради від 26.01.2012 р. № 386/23 затверджено міську “Програму щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини у Херсонській області на період до 2016 року”, яка подовжена до 2021 року рішенням сесії міської ради №39 від 09.02.2016 року.


І. Охорона здоров’я та формування здорового способу життя дітей


Відділ у справах дітей постійно проводить роботу спільно з Комунальним некомерційним підприємством “Каховська центральна районна лікарня” і Комунальним некомерційним підприємством “Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської районної ради” та тримає на контролі питання щодо забезпечення належних умов для проживання та розвитку дітей. В разі виявлення дитини, якій не забезпечується належний догляд з боку батьків, медичні працівники повідомляють відділ у справах дітей та МЦСССДМ для вжиття відповідних заходів. В 2019 році 6 таких дітей були виявлено, з батьками проведено профілактичну роботу стосовно ухиляння від виконання батьківських обов’язків та підняття батьківського потенціалу.

З метою підвищення якості та збільшення обсягу медичних послуг лікарі-педіатри працюють згідно сучасних локальних стандартів (протоколів) медичної допомоги дітям на основі принципів науково-доказової медицини затверджених наказами МОЗ України. 100% дитячого населення мають доступ до медичних послуг. Забезпечення відповідними послугами відбувається не зважаючи на не підписані з лікарями декларації. Охоплено патронажним наглядом 100% новонароджених і дітей раннього віку.

Відповідно до чинного законодавства двічі на рік 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також їх опікуни/піклувальники пройшли безкоштовний медичний огляд.

За рахунок коштів міського бюджету в пришкільних таборах відпочило 746 дітей, 70 дітей пільгових категорій оздоровились в дитячому таборі “Крилатий”, “Таврія” (м. Скадовськ).


ІІ. Протидія ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії


Протягом 2019 року міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каховської міської ради проведено низку заходів, під час яких здійснювалась робота, направлена на профілактику розповсюдження ВІЛ-інфекції та СНІДу в місті.

В навчальних закладах міста для учнівської молоді, а саме для учнів Каховського професійного ліцею сфери послуг проведено семінар на тему: «Збереження репродуктивного здоров’я. Профілактика ВІЛ/СНІД». Метою заходу є профілактика наркоманії, тютюнопаління, зловживання алкоголем.

До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу проведена вулична акція з розповсюдження інформаційних матеріалів, всього заходом було охоплено 30 осіб в тому числі і учнівська молодь. До Всесвітнього дня контрацепції проведено вуличну акцію серед учнів 10-11 класів ЗОШ № 5 з розповсюдження інформаційних матеріалів та проведення індивідуальних консультацій. Охоплено 18 осіб.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом для учнів Каховського професійного ліцею сфери послуг був проведений семінар на тему «Профілактика ВІЛ/СНІД», заходом охоплено 11 осіб.

Міський ЦСССДМ в Каховському міськрайонному центрі зайнятості для осіб, що перебувають на обліку, як безробітні, був проведений семінар на тему «Збереження репродуктивного здоров’я», заходом охоплено 13 осіб. Протягом 2019 року Каховським МЦСССДМ проводились заходи для батьків, а саме: 5 семінарів на тему «Форми сімейного виховання. Патронатні сім’ї в Україні. Наставництво», в заходах прийняли участь 87 осіб.

Протягом 2019 року для учнів Каховського професійного ліцею сфери послуг був проведений семінар на тему «Туберкульоз – знай, стережись, не бійся», заходом охоплено 35 осіб. Також, проведено семінар на тему: «Збереження репродуктивного здоров’я. Профілактика ВІЛ/СНІД». Метою заходу є профілактика наркоманії, тютюнопаління, зловживання алкоголем.

В навчальних закладах міста систематично проводяться заходи, направлені на попередження немедичного вживання наркотиків серед дітей та молоді. Запроваджено механізм взаємоінформування між Каховським ВП ГУНП в Херсонській області, Каховським міськрайонним відділом органу пробації, управлінням освіти про дітей, які не навчаються, скоїли злочини, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, бродяжництво, жебракування.

В міських школах проводяться різноманітні профілактичні заходи, які спрямовані на формування у дітей та молоді безпечної поведінки та стійких знань щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції. У всіх навчальних закладах проведені заходи до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом: тренінги “Міфи і правда про ВІЛ” (ЗОШ №1), “Толерантне ставлення до людей, інфікованих ВІЛ” ( ЗОШ №5), “Толерантність в нашому житті” (ЗОШ №6), лекції “Що таке СНІД?”( ЗОШ №1), “Переможемо СНІД разом” (СЗОШ №2 ) та ін.

Щомісячно в навчальних закладах міста проводяться Дні правових знань, під час яких спеціалісти МЦСССДМ надають дітям інформацію щодо профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції. Серед учнів розповсюджується поліграфічна продукція (календарі, закладки, плакати), виготовлена за рахунок коштів міського бюджету, на теми здорового способу життя та попередження негативних явищ, як наркоманія та алкоголізм. Інформація на дану тематику розміщається на шпальтах міських газет та в мережі Facebook.

ІІІ. Культурний і духовний розвиток дитини


У Каховській школі мистецтв відділу культури Каховської міської ради щороку у травні проводяться Дні відкритих дверей з метою залучення учнівської молоді до навчання. Протягом 2019 року продовжена робота по виявленню та підтримці творчої, обдарованої молоді - 29 учнів стали випускниками КШМ у 2018/2019 навчальному році в мистецьких жанрах.

У 2019/2020 навчальному році збережено сталий контингент учнів КШМ - 300 чоловік. Учні навчаються у 5 відділах: фортепіанному, духових інструментів, народних інструментів та теорії музики, струнно-вокальному та художньому. На виконання частини шостої статті 10, статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту», статтей 3, 4 Закону України «Про культуру», частини 4 статті 61 Закону України «Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.1997 року № 260 «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей». На підставі рішення виконавчого комітету Каховської міської ради Херсонської області № 201 від 10.09.2019 року та наказу по Каховській школі мистецтв № 42 від 10.09.2019 року “Про встановлення пільг по оплаті за навчання учнів КШМ на 2019/2020 навчальний рік” на базі Каховської школи мистецтв отримують пільги по оплаті за навчання 68 (шістдесят вісім) дітей, з них:

Діти із багатодітних сімей – 60 чол.

Діти із малозабезпечених сімей – 2 чол.

Діти інваліди – 1 чол.

Діти воїнів АТО – 4 чол.

Діти вимушених переселенців – 1 чол.

Діти облікових категорій були постійними учасниками культурно-мистецьких і просвітницьких заходів організованих та проведених відділом культури на базі закладів культури.

У 2019 році забезпечено якісну роботу міської універсальної бібліотеки - структурного підрозділу відділу культури Каховської міської ради. Організовано роботу дитячого відділу міської універсальної бібліотеки.

Також у 2019 році міська універсальна бібліотека налічує дітей віком до 15 років - 687 чол., від 15 до 17 років - 77 чол., 18-21 рік - 187 чол. На кінець звітного року загальний фонд бібліотеки складає 43 429 примірників. Передплата періодичних видань на сучасному етапі є однією з найважливіших ділянок діяльності бібліотеки, саме тому цьому питанню приділяється особлива увага. Проведена передплата періодичних видань на 2019 рік: 47 прим.на суму 16 170,68 грн.

Забезпечено проведення інформаційних, виховних та просвітницьких заходів. Продовжилася активна співпраця з учбовими та позашкільними закладами. Складено програми спільних заходів у школах, дитячих садочках, мета яких - формування майбутнього читача, збереження традицій родинного читання. Мандрівки  по бібліотеці, міні- огляди кращих дитячих творів, майстер-класи «В книжечку на згадку – зробимо закладку», рандеву з книгою «Книжка відкривається – мандрівка починається», книжкові виставки були зорієнтовані на малюків  середньої  групи. Традиційно проводились бібліотечні заходи разом з шкільними бібліотекарями, зокрема, міський тур конкурсу на звання кращого читача року «Лідер читання-2019».

Міська універсальна бібліотека тісно співпрацювала з установами культури: МПК «Меліоратор»,історично - краєзнавчим музеєм, Школою мистецтв, Центром дитячої творчості, брала участь у проведенні ними різноманітних заходів. У 2019 році продовжено роботу з встановлення партнерства з установами, організаціями і закладами. Продовжилася співпраця з факультетом соціально-побутової адаптації міського територіального центру. Протягом 2019 року в бібліотеці продовжили свою діяльність курси комп’ютерної грамотності «Університету третього віку».


ІV. Захист прав дітей різних категорій

Соціальне забезпечення та підтримка сімей з дітьми


Каховським МУПСЗН забезпечено своєчасне фінансування державних соціальних допомог на дітей, в тому числі на тих, що перебувають під опікою/піклуванням в прийомній сім’ї та в родині патронатного вихователя.

Протягом 2019 року в управлінні праці та соціального захисту населення отримували державну допомогу:

- 159 малозабезпечених сімей;

- 351 одиноких матерів;

- 50 опікунські сім’ї та 2 родини патронатних вихователів.

На території міста функціонує Дитячий будинок iнтернатного типу «Радiсть» Херсонської обласної ради, де перебувають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. Станом на 01.01.2020 р. в закладі перебуває 14 дітей зазначених категорій. Вихованці забезпечуються матеріально-технічними ресурсами, обладнанням, товарами культурно-побутового та спортивного призначення, господарського вжитку, а також продуктами харчування згідно з встановленими нормами за рахунок коштів обласного бюджету.

Розроблені і виконуються заходи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в інтернатних закладах області до сімейних форм виховання.

Протягом 2019 року Каховським МЦСССДМ проводились заходи для батьків, а саме: 5 семінарів на тему «Форми сімейного виховання. Патронатні сім’ї в Україні. Наставництво».

Згідно планів роботи соціально-психологічних служб управління освіти в міських школах проводяться лекції для батьків на теми: “Кожна дитина - особистість”, “Виховання дитини - наша спільна задача”.

За рахунок коштів міського бюджету виготовлений та встановлений біл-борд до “Дня сім’ї, Дня матері” та “Дня захисту дітей”.

Розпорядженням міського голови № 272 від 17.12.2018 року, затверджений міський “План дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в м. Каховка на 2018 – 2026 роки”.

Станом на 31.12.2019 року діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на обліку відділу у справах дітей влаштовані до сімейних форм виховання.


V. Запобігання соціальному сирітству,

подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей


На 31.12.2019 року на обліку у відділі у справах дітей перебуває 66 дітей, із них 22 дитини-сироти та 44 дітей, позбавлених батьківського піклування:

- 59 - під опікою/піклуванням

- 7 дітей – у прийомних сім’ях та ДБСТ в інших населених пунктах;

В 2019 році надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 13 дітям, встановлено опіку над 13 дітьми, 2 дітей - усиновлено.

На території міста функціонує 2 патронатні родини в яких виховується 4 дитини. Міським ЦСССДМ забезпечується соціальне супроводження родин та дітей.

Відповідно до графіку відвідування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за місцем проживання, які виховуються в сім’ях опікунів (піклувальників), перевірено умови проживання 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою; 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які переїхали з інших територій. Порушень прав таких дітей не виявлено. Стосовно кожної дитини підготовлено висновок про стан її утримання, навчання та виховання, порушення прав дітей не зафіксовано. Відділом у справах дітей ведеться облік дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі постраждали від насилля. Протягом 2019 року на обліку перебувало 27 дітей, з них станом на 31.12.2019 р на обліку залишилось 26, на обліку відсутні діти, які постраждали від насилля.

Протягом звітного року під соціальним супроводом були 82 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах і в яких виховуються 117 дітей. 14 сімей, в них 25 дітей були охопленні соціальним супроводом. Всього за звітний період було надано 1305 соціальних послуг. Центром постійно проводиться роз’яснювальна робота серед сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах направлена на запобіганню домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми.

Також МЦСССДМ охопив соціальними послугами 3 сім’ї, в них 3 дитини, які постраждали від фізичного насильства. З них 1 сім’я, в ній 1 дитина перебувала під соціальним супроводом і була знята з супроводу з позитивним результатом. Дітей потерпілих від сексуальної експлуатації виявлено не було.

З березня 2018 року в місті Каховка функціонують 2 патронатні родини, що забезпечують потребу у тимчасовому влаштуванні дітей, які проживають у родині, що опинилась у складних життєвих обставинах або залишилися без батьківського піклування. За час їх роботи послугами патронату були охоплені 11 дітей, з них 4 перебувають під патронатом на даний час.


VI. Соціальний захист дітей-сиріт

та дітей, позбавлених батьківського піклування


З метою контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей, що перебувають під опікою/піклуванням двічі на рік 100% здійснюється обстеження умов проживання зазначених дітей та інвентаризація житла, право власності або право користування яким мають діти.

Проводиться соціально спрямована рекламна та роз’яснювальна робота з метою формування у населення культури усиновлення дітей, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. В міській газеті та мережі Facebook розміщена стаття про основні принципи усиновлення дитини. Також виготовленні та розміщені в різних закладах міста плакати з метою популяризації різних форм сімейного влаштування дітей, що залишилися без батьківського піклування, де зазначені контакти відділу для відповідних звернень.

На першочерговому квартирному обліку перебуває 3 дітей, позбавлених батьківського піклування (поставленні на облік в 2019 р.), та 16 особа з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. В 2019 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету придбано 4 квартири у власність особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з накладанням заборони на продаж на 10 років.

З числа дітей, що перебувають на обліку відділу у справах дітей жодна дитина не перебуває в інтернатному закладі.


VII. Захист дітей-інвалідів


З 2018 року при управлінні освіти функціонує інклюзивно-ресурсний центр, спеціалісти якого за запитом батьків проводять психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надають консультації батькам про особливості взаємодії з дітьми з даними нозологіями, розвиток у дітей ситуації успіху. Систематично проводяться семінари з метою просвіти педагогічних працівників освітніх закладів по роботі з дітьми з психофізичними особливостями. В школах міста відкриті інклюзивні класи. Діти, які мають особливі освітні потреби, отримують корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги в Каховському міському інклюзивно-ресурсному центрі. Батьки, яким потрібна психологічна допомога відвідують терапевтичні групи психологічної підтримки раз на тиждень.

На даний час до інклюзивної форми навчання на базі закладів загальної середньої освіти залучено 20 дітей.

При ІРЦ організовано корекційно-розвивальні заняття та логопедичні групи у закладах дошкільної освіти.

Управлінням освіти Каховської міської ради створені інклюзивні групи в ЗДО. Батьки, яким потрібна психологічна підтримка відвідують терапевтичні групи раз на тиждень. В 2019 році відкрито інклюзивний клас на базі ЗЗСО №6. На даний час до виховання в інклюзивних групах ЗДО залучено 17 дітей.

32 дитини отримують корекційні послуги. Спеціалістами ІРЦ систематично проводяться семінари, конференції для просвіти педагогічних працівників освітніх закладів по роботі з дітьми з психофізичними особливостями.

Станом на 01.01.2019 р ЗОШ № 5 та ДНЗ № 3 «Веселка» оснащені пандусом. Дана робота ведеться враховуючи технічні особливості будівель навчальних закладів.

Протягом 2019 року 28 дітей з інвалідністю, які проживають в сім’ях були направленні до Каховського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Дитина зазначеної категорії отримала реабілітаційні послуги у Херсонському обласному центрі реабілітації. В санаторії “Скадовськ” (м. Скадовськ) та таборі «Крилатий» Скадовського району за кошти міського бюджету оздоровлено 15 дітей з інвалідністю (в тому числі 2 дитини з синдромом Дауна).

Каховським МУПСЗН забезпечується своєчасне призначення допомоги дітям-інвалідам відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу інвалідам та дітям-інвалідам”. На обліку в управління перебувають 126 дітей-інвалідів. Заборгованість по виплатам відсутня.

Каховським МУПСЗН постійно розміщувалась інформація у засобах масової інформації м. Каховки щодо можливостей отримання послуг з професійної реабілітації дітей з інвалідністю у відповідних навчальних закладах України.

Для підвищення якості медичної допомоги, що надається дітям-інвалідам КНП Каховський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Каховської районної ради забезпечує дітей санаторно-курортним лікуванням у місцевих дитячих та профільних республіканських санаторіях - у 2019 році оздоровлено 15 дітей-інвалідів. Забезпечується своєчасне коригування індивідуальних програм реабілітації дітей-інвалідів - в 2019 році оформлено та переоформлено 51 ІПР.

За рахунок коштів міського бюджету в грудні звітного року підготовлено привітання та надано подарунки для дітей з обмеженими фізичними можливостями, вихованців реабілітаційного центру м. Каховка.


VIII. Боротьба з використанням дитячої праці


Протягом 2019 року Каховським міськрайцентром зайнятості для учнівської молоді та випускників шкіл, ПТУ та ВНЗ м. Каховка було проведено ряд заходів, а саме:

- 97 профорієнтаційних заходів (взяли участь 2603 чол., з них випускників 1514 чол.) з метою свідомого та правильного вибору професії для учнів загальноосвітніх шкіл

Для 139 учнів Каховської ЗОШ № 4 в вересні 2019 року були проведені професіографічні екскурсії на швейне підприємство «Скандітекс», ткацьке ательє «Вандра Радс», в пожежну частину, в Каховський відділ поліції, в Управління головного Каховського магістрального каналу, в Каховський міськрайонний центр зайнятості.

11.04.2019 р. в рамках проекту «Профікемп» 10 учнів Каховської гімназії-учасники проекту - взяли участь в заході «Презентація навчального закладу», де мали можливість ознайомитись з презентаціями учбових закладів м. Нова Каховка.

13.11.2019 р. для учнів - сиріт дитячого будинку «Радість» було проведено 2 профорієнтаційних заняття (15 учнів) з метою ознайомлення з потребами регіонального ринку праці, з професіями, які користуються попитом, надають можливість працевлаштування, з послугами служби зайнятості школярам, а також тестування з метою виявлення професійної спрямованості.

20.11.2019 року 210 учнів старших класів загальноосвітніх шкіл м. Каховка взяли участь в масовому профорієнтаційному заході «Презентація професії поліцейський».

Мета його – розширення уявлень молоді про світ професій, формування позитивного іміджу професії «поліцейський» та популяризація її серед молоді.



Протягом 2019 року 238 учнів загальноосвітніх шкіл м. Каховка пройшли тестування з метою виявлення професійної спрямованості.

Спеціалісти Каховського міськрайцентру зайнятості проводять психологічне тестування та консультування з метою виявлення професійної спрямованості та свідомого вибору професії.


IX. Профілактика торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації,

інших форм жорстокого поводження з ними


Відділом у справах дітей, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням освіти та відділом у справах молоді та спорту, Каховським КНП “Каховська ЦРЛ” та Каховським ВП ГУНП в Херсонській області, забезпечується своєчасне виявлення, медичне обстеження, облік, проведення соціального інспектування та соціального супроводу дітей, відносно яких вчинено насильство в сім’ї або існує загроза його вчинення.

Протягом року на обліку відділу у справах дітей перебувало 3 дітей, які постраждали від фізичного насилля. Випадків психологічного та сексуального насилля щодо дітей не зафіксовано. МЦСССДМ охопив соціальними послугами 3 сім’ї, в них 3 дитини, які постраждали від фізичного насильства. З них 1 сім’я, в ній 1 дитина перебувала під соціальним супроводом і була знята з супроводу з позитивним результатом. Дітей потерпілих від сексуальної експлуатації виявлено не було.

Проводиться профілактична та роз’яснювальна робота з батьками, особами, що їх замінюють, та іншими членами сім’ї у родинах, де існує реальна загроза вчинення насильства відносно дітей. До планів роботи спеціалістів соціально-психологічної служби внесені виступи для батьківської громади щодо недопущення насильства в родині та відповідальність за насильство відносно дітей. В міських навчальних закладах проводяться лекції для батьків на теми: “Обов’язки та відповідальність батьків за виховання дитини”, “Захистимо дітей від біди”. Міським центром соціальних служб був проведений семінар для дорослих на базі Каховського МРЦЗ “Виховання без сліз”.

Щомісяця в школах міста проводяться Дні права, під час яких з дітьми проводиться просвітницька, роз’яснювальна робота для запобігання випадків насилля над ними, а також подолання його наслідків.

В рамках проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насилля” відділом у справах дітей спільно з МЦСССДМ проведені заходи для учнів міських шкіл: День права “Ні!насиллю у віртуальному просторі” в гімназії , відеолекторії для учнів ЗОШ №1 та ЗОШ №5 на тему “Булінг в школі. Перший крок до подолання”, відео-лекторій “Життя без образ” для вихованців дитячого будинку інтернатного типу “Радість”, лекція для студенток Каховського професійного ліцею сфери послуг на тему “Попередження насилля щодо жінок та дівчат” та флеш-моб за їх участю під гаслом “Ні! насиллю до жінок та дівчат!”. В грудні 2019 року проведено координаційну раду у справах дітей де розглядалось питання, щодо “Попередження насилля щодо дітей в сім’ї та дитячому середовищі” за участю представників УПСЗН, відділу освіти, відділу у справах дітей, МЦСССДМ та соціальних педагогів міста. Протягом 2019 року МЦСССДМ постійно проводилась роз’яснювальна робота серед сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах направлена на запобіганню домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми.

За ініціативою відділу у справах дітей за рахунок коштів міського бюджету була виготовлена поліграфічна продукція (плакати, календарики, буклети) на тему “Стоп-насилля”, “Зупинимо булінг разом” яка протягом 2019 року розповсюджувалася в навчальних закладах міста. В зазначених матеріалах надається інформація про установи, що надають допомогу дітям постраждалим від насилля, про Національну дитячу “гарячу лінію” ГО “Ла Страда-Україна”.


X. Профілактика вчинення правопорушень неповнолітніми.

Захист прав дітей, які вчинили правопорушення


За ініціативою відділу у справах дітей щомісяця в навчальних закладах міста проводяться „Дні права”, в яких задіяні також представники відділу поліції, управління юстиції, міськрайонного відділу пробації. Дані працівники надають інформацію дітям про кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх, проводять лекції з метою профілактики вчинення дітьми злочинів та правопорушень.

Інспекторами Каховського ВП ГУНП в Херсонській області, управління освіти та відділу у справах дітей постійно проводиться індивідуально-профілактична робота з окремим дітьми для профілактики правопорушень, захисту суспільної моралі та здорового способу життя серед дітей.

З метою попередження бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед неповнолітніх проведено рейдів “Діти вулиці”, “Підліток”, “Вокзал”, “Ринок”. Проводяться спільні профілактичні вечірні рейди за участю представників відділу у справах дітей, соціальних педагогів міських шкіл, представників відділу поліції, МГО “Щит” у святкові дні по місцям масового відпочинку Каховчан.

В рамках виконання даної програми у 2019 році для дітей груп ризику (з проблемною поведінкою, постраждалі від насилля, умовно-засуджені) проведені заходи націлені на підняття самосвідомості дитини, виховання відповідального ставлення до своєї поведінки, залучення до культурної та історичної спадщини, популярізації змістовного відпочинку та здорового способу життя. Діти зазначених категорій приймали участь в екскурсіях до біосферного заповідника “Асканія Нова”, історико-розважального комплексу “Зелені Хутори Таврії” (м. Гола Пристань), “Подорож до світу тварин” (екскурсія до Миколаївського зоопарку), с. Червоний Маяк, “Я Святий Миколай!” (відвідування Херсонського ТРЦ “Фабрика”)

Інспекторами ювенальної превенції постійно за місцем мешкання відвідуються особи, що перебувають на обліку в Каховському ВП ГУПН. З неповнолітніми проводяться профілактичні бесіди щодо недопущення повторного вчинення ними злочинів та правопорушень, невживання ними алкогольних напоїв та наркотичних речовин, з’ясовуються умови проживання та чинники, що можуть негативно на них впливати. Виявляються батьки, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вчиняють насильство в сім’ї, залишають дітей без догляду, та вживаються відповідні заходи. Працівниками поліції складено 59 адміністративних протоколів за ст. 184 (ухиляння від виконання батьківських обов’язків).

Відділом у справах дітей спільно з МЦСССДМ постійно проводяться обстеження умов проживання сімей, що перебувають в СЖО або є ризик потрапляння. Протягом 2019 року здійснено 345 обстежень, в разі виявлення негативних ситуацій вживаються відповідні дії.

З метою недопущення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам працівниками відділу поліції проводиться робота щодо виявлення таких порушень, у відношенні винних осіб складено 2 адміністративних протоколи за ч.2 ст. 156 КупАП. Співробітниками Каховського ВП ГУНП станом на 31.12.2019 р. складено 8 адмінпротоколів (за ст. 173, 51, 178 ч.1, 175-1 ч.1, ст. 173-2 ч.1 КупАП).

Станом на 31.12.2019 р. на обліку в Каховському ВП ГУНП перебуває 2 неповнолітніх мешканці міста, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Протягом року на обліку Каховського міськрайонного органу пробації не перебувало умовно-засуджених неповнолітніх осіб, але продовжувалась робота з метою недопущення вчинення повторних злочинів, адаптації до повноцінного життя у суспільстві.


XI. Участь дітей у житті суспільства

У рамках молодіжних заходів міської щорічної акції “Молодь при владі” у міськвиконкомі відбулось традиційне знайомство членів учнівського міського парламенту старшокласників та екскурсія-знайомство з роботою структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради. Проведена зустріч практикантів з міським головою. Головною темою зустрічі було питання про проходження влітку 2019 року практики міського парламенту старшокласників в органах місцевого самоврядування.

Під час літніх канікул 5 учнів - члени міського учнівського парламенту пройшли практику на базі 2 відділів та одного управління міськвиконкому, під час якої ознайомились з роботою відділів міської ради, брали участь в організації молодіжних, культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, а також в підготовці проектів рішень сесії міської ради, виконкому та розпоряджень міського голови, готували матеріали та брали участь в засіданнях міської Ради з питань молодіжної політики, в засіданнях комісії з питань прав дитини тощо. В листопаді була проведена підсумкова конференція.

В рамках виконання даної програми та за рахунок коштів міського бюджету відділом у справах дітей проведена низка заходів для дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а саме: екскурсії до біосферного заповідника “Асканія Нова” та “Мастеровита Україна” (екскурсія до комплексу “Зелені Хутори”), “Подорож до світу тварин” (екскурсія до Миколаївського зоопарку), “Я Святий Миколай” (відвідування Херсонського ТРЦ “Фабрика”), святкові заходи з нагоди Дня знань та Дня Святого Миколая. До 1 вересня 25 дітям із сімей СЖО надавалась допомога у вигляді шкільного приладдя. Напередодні новорічних свят 80 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і діти, які проживають у родинах, що опинились у складних життєвих обставинах отримали солодкі подарунки.

Сім’ям та дітям облікових категорій постійно надається речова та канцелярська допомога. Представники відділу у справах дітей відвідують святкові заході у дитячому будинку “Радість” з привітаннями та подарунками для вихованців.


XII. Інформаційно-просвітницька діяльність,

співпраця з громадськими організаціями, ЗМІ


На шпальтах місцевої газети, на офіційному сайті міста та на сторінці Каховської міської ради у мережі Facebook постійно розміщуються статті з питань забезпечення захисту прав і свобод дітей, про роботу з дітьми та різноманітні заходи для них.

За ініціативою відділу у справах дітей за рахунок коштів міського бюджету виготовлені білборди та поліграфічна продукція (плакати, флаєри) на теми відповідального ставлення до виконання батьківських обов’язків, популяризації сімейних форм виховання дітей та національного усиновлення, впровадження патронату над дітьми. В 2019 році на зазначені теми розповсюджувались серед населення флаєри, календарі та плакати.

З метою активізації діяльності в роботі з дітьми, захисту прав і свобод дітей, попередження насильства в сім’ї, відділи виконкому міської ради активно співпрацюють з Каховським БФ “Лепта” та ін.


ХІІІ. “Фінансування програми”


Згідно з міського бюджету на 2019 рік на фінансування Плану культурно-масових заходів даної програми було передбачено 75000 тис. грн., які використані в повному обсязі. За рахунок зазначених коштів проведено 14 заходів для дітей облікових категорій (8 екскурсії, 6 масових заходів), якими були охоплені 650 дітей. Були виготовлені і встановлені на вулицях міста 2 білборди з питань захисту прав дітей.


Начальник відділу у справах дітей                                    О.С. Назарова




Додаток 2

до рішення виконкому

_______ № ________


ХІІІ. Фінансування програми

План культурно-масових заходів з обсягами фінансових ресурсів

на 2020 рік


з/п

Планування заходів на 2020 рік

(для дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах )

Місце та час проведення


Фінансування,

орієнтовні вартості послуг та товарів (грн)

1

Екскурсія по м. Каховка “Пізнавай рідне місто”, УГКМК (Управління Головного Каховського магістрального каналу), смт. Любимівка, Каховського району, ПрАТ «Чумак» м. Каховка, квітень

3000:

3000 послуги перевезення, учасників – 30

2

До Дня сім’ї та Дня матері, “Сімейній уікенд”, екскурсія до заповідника “Асканія Нова” смт. Асканія Нова, травень

6000послуги перевезення, послуги харчування - 3900

учасників – 30

3

До Дня захисту дітей — розважальна програма на базі кінноспортивного клубу “Grand Prix”, с. Великі Саги Олешківського району, червень

6000 - послуги перевезення,

учасників – 30

4

До Дня батька - спортивно-розважальний захід (конкурси, ігри, солодкі подарунки)

м. Таврійськ база “Славутич”, червень

6000:

2000 грн - перевезення дітей,

4000 грн на призи, солодощі ( на 1 особу - 200 грн)

учасників – 20

5

До Дня молоді “Вивчай Україну” (екскурсія до м. Миколаїв), червень


10000 -

перевезення дітей

учасників – 45

6

Масовий захід - «Ура!Канікули!» - відвідування кінотеатру, парку аттракционів м. Нова Каховка, липень

2500 - послуги перевезення дітей

учасників – 30

7

До Дня прапора та Дня незалежності, екскурсія до Свято-Григор’ївського Бізюкового монастиря, с. Червоний Маяк, Бериславського району, серпень

4000 - послуги перевезення дітей

учасників – 30

8

До 1 вересня - “Подорож до Простоквашино” (екскурсія до заводу “Данон”), м. Херсон, вересень


6000 - послуги

перевезення дітей учасників – 30

9

Привітання дітей облікових категорій (сжо) зі святом першого дзвоника, надання канцелярських виробів, вересень

10000 - 20 подарунків по 500 грн.

10

Конкурс дитячої творчості до Дня міста, вересень


7500 -

9 подарунків по 500 грн, 30 подарунків по 100 грн.

11

До Дня усиновителя (відвідування сімей, які усиновили дітей, за місцем проживання вручення подарунків), вересень

3000 -

10 подарунків по 300 грн

12

До Дня Захисника України та Дня козацтва - екскурсія до комплексу “Зелені Хутори” м. Гола Пристань, жовтень


9900:

6000 - послуги перевезення,

3900- послуги харчування,

учасників – 30

13

До Дня людей з обмеженими фізичними можливостями — відвідування Реабілітаційного центру м. Каховка, листопад

6000:

подарунки по 200 грн

кількість учасників – 30 дітей

14

До Дня Святого Миколая (концертно-розважальна програма, солодощі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, діти, які проживають у родині патронатного вихователя, відвідування дитячого будинку “Радість”)

За окремим планом, грудень

20000:

подарунки вартістю 300 грн для дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (80 осіб)

15

До Нового року - “Новорічна ялинка” (відвідування Херсонського обласного драматичного театру, ТРЦ «Фабрика») м. Херсон, грудень

7000-

послуги перевезення, учасників-30

16

Акція “Милосердя” - допомога дітям облікових категорій, серпень - грудень

6600

17

Виготовлення поліграфічної продукції, білбордів

протягом року

10000


Всього

123500


Начальник відділу у справах дітей                                     О.С. Назарова