UKR
Середа 27 Вересня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

04.02.2022

Оголошення про проведення аукціону з оренди: дворове покриття міського палацу культури «Меліотратор», загальною площею 50,0 кв.м, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., м. Каховка, просп. Європейський, 12

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні279
Вчора504
На цьому тижні1589
Минулого тижня7337
У цьому місяці16407
Минулого місяця16791
За весь період2251122

Про Програму індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2027 роки


З метою забезпечення мешканців Каховської міської територіальної громади комфортними умовами проживання, збільшення обсягів будівництва житла, закріплення молодих спеціалістів у громаді, на виконання рішення XXXVII сесії Херсонської обласної ради VII скликання від 16.10.2020 № 1805 Про програму індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2021-2027 роки, відповідно до Указу Президента України від 27.03.1998 № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», керуючись ст. 41 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Каховської міської ради:

 

ВИРІШИВ:

 

1. Схвалити проект Програми індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Каховській міській територіальній громаді на 2022 – 2027 роки (далі — Програма) , що додається.

2. Фінансовому управлінню (Гончаров О.А.) передбачити кошти у місцевому бюджеті на виконання заходів Програми.

3. Доручити відділу містобудування та архітектури (Джепарова С.Р.) винести на розгляд сесії міської ради відповідний проект Програми.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Рагуліна В.В..

 

 

 

Міський голова                              Віталій Немерець

 

 

 

 

 

СХВАЛЕНО
рішення виконавчого комітету

від ___________ №________

 

ПРОГРАМА
індивідуального житлового будівництва на селі
«Власний дім»

у Каховській міській територіальній громаді
на 2022 – 2027 роки

І. Загальні положення

Програма індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім" у Каховській міській територіальній громаді на 2022 — 2027 роки (далі-Програма) розроблена відповідно до Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 "Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі", постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1997 року № 376 "Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі", від 3 серпня 1998 року № 1211 "Про затвердження Положення фондів підтримки індивідуального будівництва на селі" та від 5 жовтня 1998 року № 1597 "Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі".

Програма є організаційно - економічним документом, що визначає можливість розв’язання однієї з найважливіших і найголовніших проблем громади – забезпечення належними житлово-побутовими умовами населення Каховської міської територіальної громади.

Програма буде реалізовуватися шляхом використання системи стимулювання індивідуального будівництва житла та інженерних мереж у сільській місцевості через надання довгострокових пільгових позик.

Реалізацію Програми здійснює Херсонський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, який на підставі клопотань органів місцевого самоврядування та на умовах співфінансування надає мешканцям сіл, селищ та міст пільгові кредити під 3 відсотки річних з терміном погашення до 20 років молодим сімʼям.

 

ІІ. Мета Програми та основні напрями її реалізації.

Основною метою Програми є поліпшення житлово-побутових умов жителів Каховської міської територіальної громади та забезпечення її доступності для жителів, які потребують поліпшення житлових умов.

Програма спрямована на:

  • реалізацію державної політики у галузі індивідуального житлового будівництва на селі;

  • поліпшення житлових і соціально-побутових умов сільського населення та підвищення рівня інженерного влаштування селища;

  • перерозподіл трудових ресурсів та закріплення кадрів і, особливо, молоді в сільській місцевості;

  • створення нових робочих місць і підвищення рівня зайнятості населення.

Крім цього, реалізація Програми дозволить значно поліпшити демографічну ситуацію в населених пунктах громади та покращить умови життя мешканців.

 

III. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсяги та джерела фінансування. Строки та етапи виконання Програми

Визначені проблеми передбачається розв’язати шляхом створення мешканцям Каховської міської територіальної громади доступних умов до кредитних ресурсів у рамках Програми.

Програма реалізовується з 2022 року по 2027 рік у два етапи, а саме:

І етап – з 2022 року по 2025 рік, II етап – з 2026 року по 2027 рік.

Реалізація Програми здійснюється шляхом надання фінансової підтримки на зворотній основі у вигляді довгострокових пільгових кредитів (3%) Обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі мешканцям населених пунктів громади та безвідсоткових кредитів учасникам АТО/ООС, внутрішньо переміщеним особам і багатодітним сім’ям на умовах відшкодування відсотків на користь Фонду з обласного бюджету протягом перших трьох років та в подальшому за рахунок коштів селищного бюджету Білозерської громади.

Внутрішньо переміщені особи за рахунок кредитних коштів мають право на покриття нотаріальних витрат для оформлення договору іпотеки, що передбачається умовами кредитного договору.

Сума кредиту визначається Фондом виходячи з його наявних кредитних ресурсів та з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі:

400 тис. грн для спорудження нового житлового будинку, а також за рахунок коштів селищного бюджету громади для будівництва, добудови незавершених будівництвом об’єктів, у тому числі шляхом перепрофілювання недобудованих адміністративних будівель під житло;

250 тис. грн для добудови незавершеного будівництвом житла, реконструкції житла, в тому числі з використанням енергозберігаючих матеріалів та обладнання, спорудження за рахунок коштів місцевих бюджетів альтернативних джерел енергії для облаштування житла;

300 тис. грн для придбання житла;

100 тис. грн для спорудження і реконструкції інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій, а також за рахунок коштів селищного бюджету для придбання обладнання, сільськогосподарської техніки, великої рогатої худоби, молодняку великої рогатої худоби, насіння та облаштування садиб для розвитку «зеленого» туризму.

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які проживають в населених пунктах Білозерської територіальної громади, та працюють в особистих селянських господарствах, установах та організаціях, займаються підприємницькою діяльністю, місцезнаходження яких зареєстровано на території області.

Кредити надаються на зворотній основі на підставі клопотань Білозерської селищної ради з терміном погашення до 20 років (молодим або неповним сім’ям – до 30 років), відповідно до регіональних правил надання довгострокових пільгових кредитів.

Граничний вік позичальника не може перевищувати 65 років з урахуванням терміну погашення кредиту.

Каховська міська територіальна громада, як виконавець Програми, забезпечує фінансову участь міського бюджету в її реалізації, здійснює первинний відбір кандидатів на отримання пільгового кредиту за напрямами кредитування, надає практичну допомогу Фонду в роботі з позичальниками щодо своєчасного повернення кредитних коштів.

Кредитування позичальників здійснюється за рахунок коштів Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (державного, обласного бюджетів) та коштів місцевого бюджету Каховської міської територіальної громади, які перераховуються Фонду на умовах співфінансування Програми (загальний та спеціальний фонди).

На реалізацію завдань і заходів Програми, крім бюджетних коштів можливе залучення коштів з інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі власних коштів населення.

Пропозиції Фонду щодо обсягу коштів, необхідних для надання пільгових кредитів, щорічно надаються безпосередньо Каховській міській раді.

Кошти від повернення кредитів позичальниками спрямовуються на виконання заходів Програми.

 

IV. Терміни реалізації та виконавці Програми

Виконання Програми передбачено протягом 2022-2027 років.

Щороку Програма коригується у межах наявних фінансових ресурсів.

Отримувачем бюджетних коштів є Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (державний бюджет, обласний бюджет, місцеві бюджети, кошти інших джерел, незаборонених законодавством).

Відповідним виконавцем Програми є виконавчий комітет Каховської міської ради.

 

 

Начальник відділу

містобудування та архітектури

Каховської міської ради,

головний архітектор міста С.Р. Джепарова

 

                                                                            Додаток

до Програми індивідуального

житлового будівництва на селі

,,Власний дім” у Каховській міській

територіальній громаді

на 2022 — 2027 роки

 

 

Прогнозні обсяги фінансування

Програми індивідуального житлового будівництва на селі

,,Власний дім” у Каховській територіальній громаді

на 2022 — 2027 роки

 

 

 

Показники

Одиниця виміру

Всього за 2022 – 2027 роки

В тому числі по роках

2022

 

2023

2024

2025

2026

2027

Орієнтовні обсяги фінансування Програми за рахунок коштів селищного бюджету

тис. грн.

1200,00

200,00

390

400

400

410

420