UKR
Понеділок 07 Жовтня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


01.10.2024

Департамент захисту довкілля та природних ресурсів
Херсонської обласної державної адміністрації інформує про початок
Процедури громадського обговорення та строки подання пропозицій
та зауважень до Документа державного планування «Регіональний
план управління відходами в Херсонській області до 2034 року»
(ДДП) та звіту про стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

Детальніше

25.07.2024

Заява про визначення обсягу СЕО

Детальніше

11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні372
Вчора835
На цьому тижні372
Минулого тижня6621
У цьому місяці6036
Минулого місяця31359
За весь період2654994

Про затвердження правил утримання собак і котів на території Каховської територіальної громади


Для врегулювання відносин, що виникають у зв’язку з утриманням та захистом від страждань і загибелі собак і котів, у наслідок жорстокого поводження з ними на території Каховської територіальної громади, відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів» № 2807-ІV від 06.09.2005 року, «Про захист тварин від жорстокого поводження» № 3447-IV від 21.02.2006 року, «Про тваринний світ» № 2894-III від 13.12.2001 року, «Про охорону навколишнього природного середовища» № 1264-XII від 25.06.1991 року, "Про ветеринарну медицину" № 2498-XII від 25.06.1992 року, "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" № 4004-XII від 24.02.1994 року, "Про захист населення від інфекційних хвороб" № 1645-III від 06.04.2000 року, міська рада,
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила утримання собак і котів на території Каховської територіальної громади (додається).
2. Відповідальність за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (Руслана Романенко).
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської етики та регламенту (Ольга Радіонова), постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (Олександр Особа) та постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді спорту і туризму (Вегандз Мясникян).

 

Міський голова                     Віталій НЕМЕРЕЦЬ


Затверджено:
Рішення Каховської міської ради
від _________ № ________


ПРАВИЛА утримання собак і котів
на території Каховської територіальної громади

1. Визначення сфери дії Правил та учасників правовідносин у цій сфері.
1.1. Правила утримання собак і котів на території Каховської територіальної громади (далі - Правила) встановлюють вимоги до утримання домашніх тварин для забезпечення гуманного ставлення до них та чистоти і порядку на території міста при їх утриманні, недопущення порушень прав і законних інтересів інших осіб.
1.2. Правила поширюються на підприємства, установи, організації (крім установ Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державного митного комітету України і Міністерства внутрішніх справ України), а також на громадян, що утримують домашніх тварин у місті Каховка.
1.3. Вимоги цих Правил поширюються на осіб, яким ці тварини належать на будь-яких підставах, що не суперечать чинному законодавству.
1.4. Правовою основою цих правил є Закони України: "Про благоустрій населених пунктів", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб", інших нормативно-правових актах та нормативних документах.

2. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил.
2.1. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів у сфері утримання домашніх тварин на території Каховської територіальної громади відповідно до законодавства здійснюється за рахунок їх врахування під час розроблення та реалізації Правил.
2.2. З метою дотримання інтересів вищезазначених суб’єктів, на етапі розроблення Правил, виконавчий комітет оприлюднює проєкт в засобах масової інформації та на інтернет-сайті для отримання зауважень та пропозицій. Обговорення проводиться протягом 30 календарних днів.
2.3. Внесення змін до Правил здійснюється міською радою у встановленому законодавством порядку. Під час внесення змін до Правил зберігаються умови громадського обговорення і розгляду пропозицій та зауважень до них.

3. Права громадян і громадських організацій в сфері поводження з домашніми тваринами.
Громадяни і громадські організації мають право:
- здійснювати громадський контроль за дотриманням вимог цих Правил;
- сприяти державним органам, органам місцевого самоврядування, що здійснюють контроль в сфері поводження з тваринами, у виявленні правопорушень;
- вносити пропозиції у державні органи, органи місцевого самоврядування з питань поводження з домашніми тваринами і брати участь у їхньому розгляді;
- запитувати й одержувати від юридичних осіб, державних органів та органів місцевого самоврядування інформацію про поводження з домашніми тваринами;
- здійснювати навчання і виховання громадян у даній сфері;
- пропагувати гуманне відношення громадян до тварин;
- звертатися в суд з позовами у випадку порушення прав і законних інтересів громадян;
- створювати притулки для домашніх тварин;
- створювати фонди з метою фінансування створення і функціонування притулків для домашніх тварин і з іншими цілями в сфері поводження з тваринами, передбаченими статутами цих фондів.

4. Вимоги до утримання домашніх тварин.
4.1. З метою гарантування належного утримання тварин у квартирі багатоквартирного житлового будинку, у якій проживають один власник (наймач) житлового приміщення і члени його родини, рекомендовано утримання не більше двох собак і одного кота, або трьох котів, або одного собаки і двох котів - загальна кількість три.
4.2. У квартирі багатоквартирного житлового будинку, у якій проживають декілька власників (наймачів) житлового приміщення, рекомендовано утримання не більше однієї тварини (собаки чи кота) на родину кожного власника (наймача) при письмовій згоді всіх повнолітніх громадян, що проживають у даній квартирі.
4.3. В одноквартирному житловому будинку, у якому проживають декілька власників (наймачів) житлового приміщення, на родину кожного власника (наймача) житлового приміщення рекомендовано утримання собак і (чи) котів у кількості, погодженій у письмовому виді з усіма проживаючими в цьому будинку повнолітніми громадянами.
4.4. У житловому приміщенні гуртожитку (кімнаті, блоці) рекомендовано утримання не більш однієї тварини (собаки чи кота) при письмовій згоді спільно проживаючих у даному житловому приміщенні повнолітніх громадян, якщо це не суперечить правилам внутрішнього розпорядку гуртожитку.
4.5. На підприємствах, в установах і організаціях допускається утримання собак для охорони в обладнаних приміщеннях або на прив’язі, довжина якої не менше 20 метрів.
4.6. Умови утримання домашніх тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби.
4.7. Місце утримання домашніх тварин повинно бути оснащене таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем. Висота огорожі вольєрів, майданчиків тощо (при вільному вигулі на ізольованій території) повинна бути не менше 2,5 м, при цьому по периметру такої території повинна бути розміщена інформація попереджуюча про знаходження тварин, які є небезпечними для громадян.
4.8. Не допускається, щоб собаки і коти забруднювали сходові клітини та інші місця загального користування в будинках, дворах і на вулицях. В усіх випадках необхідно прибирати екскременти та інші відходи за тваринами.
4.9. Забороняється відмовлятися від права власності чи іншого майнового права на домашніх тварин шляхом припинення їх утримання (позбуватися тварин) без передачі іншому власнику або умертвінням.

5. Вимоги до реєстрації та перереєстрації домашніх тварин.
5.1. Реєстрація домашніх тварин проводиться з метою:
-єдиного обліку цих тварин в місті;
-для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам; - контролю за чисельністю безпритульних тварин;
- здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог; - забезпечення епізоотичного благополуччя;
- вирішенню проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх тварин.
5.2. Реєстрацію домашніх тварин здійснює Каховська районна державна лікарня ветеринарної медицини або інша установа (ветеринарні клініки), які надають послуги чіпування з внесенням ідентифікаційного номера тварини в Єдиний державний реєстр тварин України. У п’ятиденний термін з моменту реєстрації власник зареєстрованої тварини зобов’язаний прикріпити особистий номерний знак (жетон) до ошийника з номером свого телефона та кличкою тварини. Також власник домашньої тварини ознайомлюється з Правилами.
5.3. Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини.
5.4. Обов’язковій реєстрації підлягають собаки всіх порід з трьохмісячного віку, що належать на правах власності або інших підставах фізичним або юридичним особам і перебувають на території Каховської міської територіальної громади.
5.5. Обов’язковій тимчасовій реєстрації (у 5-ти денний строк) також підлягають собаки, які належать фізичним або юридичним особам, які проживають на території Каховської територіальної громади, але офіційно не зареєстровані, якщо вони перебувають на території громади більше 45 діб.
5.6. Власники собак, породи яких зазначені у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 09 липня 2002 року № 944 «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам», повинні до реєстрації або перереєстрації укласти договір обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам. У разі відсутності вказаного договору страхування реєстрація, перереєстрація собак не проводиться (зміни внесені рішенням від 20.12.2018 року № 1630)
5.7. Власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 30 діб з моменту її відчуження іншою особою.
5.8. Для проведення реєстрації домашньої тварини надається також паспорт власника, ветеринарний документ встановленого зразка на тварину з відміткою про проведення необхідних досліджень та щеплень.
5.9. Перереєстрація домашніх тварин проводиться в разі зміни місця проживання чи реєстрації власника або зміни власника тварини із зазначенням нового власника. Домашні тварин, власники яких не здійснили перереєстрацію, вважаються не зареєстрованими.
5.10. Для проведення перереєстрації домашньої тварини надається паспорт власника і попередньо видане реєстраційне посвідчення на домашню тварину встановленого зразка.
5.11. Власники домашніх тварин сплачують кошти за їх реєстрацію, перереєстрацію, реєстраційне посвідчення та особистий номерний знак відповідно до встановлених тарифів.

6. Вимоги до утримання потенційно небезпечних порід собак.
6.1. Придбання порід собак, які визнано потенційно небезпечними, наведених у додатку, дозволяється лише особам, які досягли 18-річного віку та пройшли спеціальне навчання у кінологічних організаціях.
6.2. Утримання собак потенційно небезпечних порід допускається тільки в одноквартирних житлових будинках і на їх прибудинковій території.

7. Вимоги до вигулу домашніх тварин.
7.1. Вигул собак може здійснюватися в залежності від місця його проведення з застосуванням повідка та намордника, що забезпечують безпеку інших тварин і громадян, або без застосування таких (вільний вигул).
Вигул собак потенційно небезпечних порід без намордника незалежно від місця вигулу забороняється.
7.2. Вигул собак із застосуванням повідка і намордника (за винятком щенят у віці до трьох місяців і декоративних собак ростом у холці до 25 сантиметрів, яких допускається вигулювати на повідку без намордника, про що робиться спеціальна відмітка у реєстраційному свідоцтві), що забезпечують безпеку інших тварин і громадян, може здійснюватися на території міст, селищ, сіл Каховської територіальної громади.
7.3. Вільний вигул собак в межах території міст, селищ, сіл Каховської територіальної громади може здійснюватись на площадках для вигулу собак або лісопарках та на пустирях, при умові забезпечення безпеки інших тварин та громадян.
7.4. За межами територій міст, селищ, сіл Каховської територіальної громади допускається вигул собак в наморднику, за винятком щенят в віці до трьох місяців і декоративних собак ростом в холці до 25 сантиметрів, яких допускається вигулювати без намордника.
7.5.Особа, яка супроводжує домашню тварину, зобов’язана забезпечити:
- безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди;
-безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
- безпеку дорожнього руху при проходженні біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою;
- наявність намордника, повідка (довжиною не більше 1,2 м), що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;
- обов’язкове прибирання екскрементів після тварин;
- відшкодування матеріальних та моральних збитків, що нанесені їхніми тваринами громадянам, у встановленому чинним законодавством порядку.
7.6.Забороняється:
- при супроводженні домашніх тварин залишати їх без нагляду;
- супроводжувати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
- супроводжувати потенційно небезпечних собак, особам, яким не виповнилося 18 років, психічно хворим або фізично неспроможним керувати твариною;
- вигулювати домашніх тварин у непридатних для цього місцях, заводити у приміщення магазинів, об`єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, культури, закладів освіти; на території дитячих, освітніх закладів, установ охорони здоров’я дитячих і спортивних майданчиків;
- виводити за межі помешкання чи садиби собак без наявності повідка та намордника (за винятком щенят у віці до трьох місяців і декоративних собак ростом у холці до 25 сантиметрів, яких допускається вигулювати на повідку без намордника) та жетона з вказаним особистим номерним знаком, телефоном власника собаки;
- нацьковувати собак на громадян та на інших тварин.
7.7.Дозволяється:
- супровід домашніх тварин (крім порід собак, віднесених до потенційно небезпечних згідно з додатком до цих Правил) особою, якій виповнилося 14 років.

8. Ветеринарно-санітарні вимоги.
8.1. Домашні тварини, починаючи з 3-місячного віку повинні щорічно в обов’язковому порядку бути щеплені проти сказу у закладах ветеринарної медицини, або лікарів ветеринарної медицини, діяльність яких відповідно ліцензована.
8.2. Всі власники тварин на вимогу посадових осіб закладів ветеринарної медицини зобов’язані надавати тварин для огляду, діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок.
У разі виникнення підозри на наявність у тварин захворювання власник повинен негайно ізолювати таку тварину і звернутися до ветеринарного лікаря.
Тимчасова ізоляція тварин може проводитись, якщо тварина є небезпечною для оточуючих.
8.3. У випадку укусу або травмування твариною людини, власник або постраждала особа повинні негайно інформувати державні заклади охорони здоров’я і ветеринарної медицини.

9. Вимоги до умертвіння домашніх тварин.
9.1. Умертвіння домашніх тварин допускається:
- для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб:
- за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ.
9.2. Забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задухи, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву та інших больових методів.
9.3. Умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо їх страждання неможливо припинити іншим чином.

10. Вимоги до поховання померлих домашніх тварин.
10.1. Поховання померлих домашніх тварин, здійснюється за рахунок їх власників на місцях поховання, відведених міською радою у встановленому законодавством порядку, з дотриманням санітарно-епідеміологічного та екологічного законодавства.
10.2. Забороняється викидати трупи домашніх тварин у контейнери для збору побутових відходів чи захоронювати їх у не відведених для цього місцях.

11. Вимоги до транспортування тварин.
11.1. При транспортуванні домашніх тварини повинні задовольнятися їх потреби в їжі та воді, а також має бути забезпечений захист від шкідливого для них зовнішнього впливу.
11.2. Транспортування домашніх тварин дозволяється при наявності реєстраційного посвідчення, ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, наявності короткого повідка, намордника.
11.3. Перевезення домашніх тварин у транспорті загального користування здійснюється з дотриманням правил, діючих на даному виді транспорту, при обов’язковому забезпеченні безпеки людей.

12. Здійснення контролю за виконанням Правил.
12.1. Контроль за дотриманням цих Правил на території Каховської територіальної громади громадянами, підприємствами, установами і організаціями в межах своїх повноважень здійснюють міське управління УМВС України в Херсонській області, виконавчий комітет міської ради, власники (балансоутримувачі) багатоквартирних будинків, громадські формування, які забезпечують дотримання безпеки та порядку.
12.2. Громадський контроль у сфері захисту тварин від жорстокого поводження здійснюється громадськими організаціями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.

13. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил.

За порушення цих Правил фізичні та юридичні особи несуть адміністративну відповідальність у відповідності до чинного законодавства.
14. Перелік та повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що здійснюють державне регулювання у сфері утримання домашніх тварин.
14.1. Органи внутрішніх справ (патрульно-постова служба та дільничні інспектори поліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.

14.2. Органи ветеринарної медицини або ветеринарна клініка, яка має відповідну ліцензію, здійснюють реєстрацію домашніх тварин з внесенням даних до Єдиної бази.
14.3. Санітарно-епідеміологічна станція проводить нагляд та прогноз епідемічної ситуації із зооантропозів, забезпечує дотримання єдиних вимог щодо здійснення санітарно-епідеміологічного нагляду, проводить аналіз показників звернень населення за медичною допомогою з приводу укусів людей собаками та котами.
14.4. Органи місцевого самоврядування мають право встановлювати правила утримання собак та котів, розмір місцевого збору з власників за утримання собак, визначати посадових осіб для складання протоколів про адміністративне правопорушення на порушників цих Правил, створювати комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населеному пункті, відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин, створювати притулки для тварин та передбачати в міському бюджеті кошти на їх створення та відшкодування витрат притулкам по утриманню тварин незалежно від форм власності, координують діяльність підпорядкованих підприємств, установ організацій щодо дотримання вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів у цій сфері, визначають територію та забезпечують облаштування належним чином місць та зон для вигулу собак, а також місць для захоронення трупів тварин.
14.5. Громадські організації у сфері захисту тварин від жорстокого поводження беруть участь у проведенні державними органами управління у сфері захисту тварин від жорстокого поводження перевірок виконання підприємствами, установами та організаціями планів і заходів, пов’язаних із захистом тварин від жорстокого поводження; ставлять перед відповідними органами державної влади питання про конфіскацію тварин та відповідальність осіб, які їх утримують, відповідно до чинного законодавства; у разі виявлення фактів жорстокого поводження з тваринами подають до суду позови про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про захист тварин від жорстокого поводження, в тому числі здоров’ю громадян.


Додаток
до Правил утримання собак і котів у Каховській територіальній громаді

Перелік порід собак, визнаних як потенційно небезпечні

1. Акіта - іну.
2. Американський бульдог.
3. Американський стафордширський тер’єр.
4. Англійський мастиф.
5. Аргентинський дог.
6. Бельгійська вівчарка.
7. Бернський зенненхунд.
8. Бордоський дог.
9. Бразильська філа.
10. Бульмастиф.
11. Бультер’єр.
12. Доберман.
13. Кавказька вівчарка.
14. Кане корсо.
15. Мастіно неаполетано.
16. Московська сторожова.
17. Німецька вівчарка.
18. Німецький дог.
19. Перо де преса канаріо.
20. Південноруська вівчарка.
21. Пітбультер’єр.
22. Різеншнауцер.
23. Родезійський ріджбек.
24. Ротвейлер.
25. Середньоазіатська вівчарка.
26. Тосаіну.
27. Чорний тер’єр.
28. Німецький боксер.
29. Фокстер’єр.
30. Ягдтер’єр німецький.
31. Метиси вищезазначених порід з явними фенотипічними ознаками.