UKR
Вівторок 05 Грудня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

04.02.2022

Оголошення про проведення аукціону з оренди: дворове покриття міського палацу культури «Меліотратор», загальною площею 50,0 кв.м, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., м. Каховка, просп. Європейський, 12

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні225
Вчора1386
На цьому тижні1611
Минулого тижня5069
У цьому місяці3872
Минулого місяця18620
За весь період2289973

Про затвердження Положення про порядок використання шкільних автобусів


Керуючись статтями 29, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 5 статті 13, частини 2 статті 56 та частини 2 статті 66 Закону України «Про освіту», частини 1 та частини 5 статті 8 Закону України «Про повну загальну середню освіту», частини 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», частини 6 статті 10 Закону України « Про позашкільну освіту», Законами України «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», постановою Кабінету міністрів України від 18 січня 2016 року № 15 «Деякі питання врегулювання міжбюджетних відносин», Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176, та з метою впорядкування та врегулювання питання організації перевезень до місць навчання та в зворотному напрямку учнів, дітей, педагогічних та інших працівників закладів дошкільної, загальної середньої позашкільної освіти освіти, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про порядок використання шкільних автобусів (додається).
2. Управлінню освіти Каховської міської ради (Оксана КРУКОВСЬКА) забезпечити дотримання вимог даного Положення при використанні шкільних автобусів.
3. Відповідальність за виконання даного рішення покласти на першого заступника міського голови Галину ГОНДАРЕВУ.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (Олександр ОСОБА).


Міський голова                        Віталій НЕМЕРЕЦЬ


Додаток
до рішення сесії міської ради
від _____________ № ______

 

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ
 


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. Це Положення визначає порядок використання шкільних автобусів, отриманих у рамках реалізації Програми «Шкільний автобус», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 31 та придбаних за  кошти міського бюджету, для  організації регулярних і нерегулярних безоплатних перевезень здобувачів освіти, дітей дошкільного віку, вихованців закладів позашкільної освіти та педагогічних і інших  працівників закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти, підпорядкованих управлінню освіти  Каховської міської ради.
1.2. Положення розроблено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільний транспорт» та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.
1.3. Організація перевезень дітей шкільними автобусами здійснюється у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України із забезпечення безпеки дорожнього руху, перевезень пасажирів автобусами.
1.4. Шкільні автобуси є спеціальними транспортними засобами для регулярних перевезень, що здійснюються за встановленим маршрутом і розкладом, з посадкою і висадкою дітей дошкільного та шкільного віку і педагогів на передбачених маршрутом зупинках до місць навчання/роботи  та в зворотному напрямку за умови відсутності навчального закладу відповідного ступеню за місцем проживання дитини або його розташування на відстані пішохідної доступності  3 км і більше, а також для забезпечення екскурсійного обслуговування учнівської молоді, здійснення нерегулярних перевезень здобувачів освіти та педагогів до місць проведення позакласних і позашкільних, районних, зональних та обласних виховних, культурно-масових заходів і спортивних змагань; забезпечення участі учасників освітнього процесу в нарадах, семінарах, конференціях, інших заходах районного й обласного рівнів; організації підвезення учасників зовнішнього оцінювання з числа випускників закладів освіти до пунктів тестування та в зворотному напрямку.
1.5. Використання шкільних автобусів для здійснення нерегулярних перевезень затверджується наказом  начальника  управління освіти  та забезпечується необхідною документацією (маршрутний  лист, наказ по установі, яка використовує автобус, список осіб, які перевозяться) у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України.
1.6. Використання шкільних автобусів для потреб непередбачених цим Положенням, можливе тільки з дозволу та за письмовим розпорядженням міського голови.
1.7. Схеми маршрутів, графік руху шкільних автобусів розробляються закладами освіти і затверджуються начальником управління освіти.
1.8. Порядок організації перевезення груп дітей визначається Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та іншими нормативно-правовими актами.
1.10. Фінансування організації перевезень шкільними автобусами  здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, визначених у кошторисі видатків управління освіти Каховської міської ради на ці цілі та з інших джерел, не заборонених законодавством.
1.11. Контроль за забезпеченням перевезень шкільними автобусами  здійснює управління освіти Каховської міської ради.
 
ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
КАХОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
2.1. Здійснює аналіз забезпеченості закладів освіти автобусами за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
2.2. Організовує моніторинг потреби у забезпеченні закладів освіти автобусами на підставі проведених заходів із оптимізації освітньої мережі та необхідності заміни автобусів, які не відповідають технічним вимогам та вичерпали встановлений нормативами термін експлуатації.
2.3. Здійснює контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей, учнів, вихованців, педагогічних і інших працівників закладів освіти шкільними автобусами.
2.4. Забезпечує щорічне навчання водіїв шкільних автобусів з питань безпеки дорожнього руху в обсязі технічного мінімуму.
2.5. Забезпечує страхування транспорту та ведення необхідної документації.
2.6. Здійснює контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей, педагогів та інших працівників закладу шкільним автобусом.
2.7. Організовує контроль за дотриманням маршруту та графіку руху шкільних автобусів.
2.8. Здійснює інші повноваження та забезпечує дотримання вимог, передбачених діючими нормативно-правовими актами.
 
ІІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ, ЩО ОРГАНІЗОВУЮТЬ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ТА ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ, ВИХОВАНЦІВ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ, ДОШКІЛЬНОЇ ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Керівник закладу освіти:
3.1. Здійснює контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей і педагогів шкільними автобусами.
3.2. Призначає наказом по закладу відповідального за організацію перевезень і супроводжуючих з числа працівників закладу, організовує їх своєчасний інструктаж та навчання.
3.3. Інформує батьків дітей або осіб, що їх замінюють, про умови організації перевезень, ознайомлює з маршрутом та графіком руху шкільних автобусів.
3.4. Затверджує наказом по закладу списки здобувачів освіти, які перевозяться із зазначенням пунктів посадки і висадки, часу, відстані між населеними пунктами.
3.5. Забезпечує наявність документації:
• наказу про призначення відповідального за організацію перевезення здобувачів освіти та супроводжуючого;
• наказу про затвердження списків здобувачів освіти, педпрацівників, які перевозяться;
• наказу про затвердження інструкцій з організації безпечного перевезення здобувачів освіти та педпрацівників;
• інструкції для супроводжуючого по наданню першої медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді;
• інструкції для супроводжуючих при організації безпечного перевезення здобувачів освіти шкільними автобусами;
• інструкції для здобувачів освіти щодо дотримання ними вимог техніки безпеки під час руху автобусів (мікроавтобуса) за маршрутом.
3.6 Здійснює інші повноваження і забезпечує дотримання вимог, передбачених діючими нормативно-правовими актами.
 
ІV. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ВИМОГ БЕЗПЕКИ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
ДІТЕЙ, УЧНІВ, ВИХОВАНЦІВ, ПЕДАГОГІЧНИХ І ІНШИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ  ТА ЗА ЦІЛЬОВИМ ВИКОРИСТАННЯМ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ

4.1 Контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень шкільними автобусами здійснюється управлінням освіти Каховської міської ради.
4.2 Представники територіальних органів Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху контролюють маршрути руху шкільних автобусів.