UKR
Субота 05 Жовтня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


01.10.2024

Департамент захисту довкілля та природних ресурсів
Херсонської обласної державної адміністрації інформує про початок
Процедури громадського обговорення та строки подання пропозицій
та зауважень до Документа державного планування «Регіональний
план управління відходами в Херсонській області до 2034 року»
(ДДП) та звіту про стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

Детальніше

25.07.2024

Заява про визначення обсягу СЕО

Детальніше

11.03.2024

На виконання Закону України від 21.03.2023 № 3005-IX «Про засудження та
заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації
топонімії» та доручення начальника Херсонської обласної військової
адміністрації № 22 від 07 березня 2024 року перейменуванню підлягають
вулиці та провулки на території Каховської міської територіальної громади, а
саме: 42 вулиці та 4 провулки у м. Каховці; 8 вулиць у старостинських
округах громади.

Детальніше

16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні382
Вчора1224
На цьому тижні5268
Минулого тижня8184
У цьому місяці4311
Минулого місяця31359
За весь період2653269

Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Каховки(оновлено)


З метою забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку міста та залучення замовників до пайової участі у створенні і розвитку інфраструктури міста, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», керуючись ст. 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 02.12.2019 № 286 “Про показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити в оновленій редакції Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Каховки (додається)

2. Відділу містобудування та архітектури міської ради (Джепарова С.Р.) забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті міської ради в 10-денний термін з дня його прийняття.

3. Вважати такими, що втратили чинність рішення сесії міської ради від 31.10.2013 р. № 872/46 «Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі інфраструктури м. Каховки” та рішення сесії міської ради від 25.06.2015 р. № 1391/75 ,, Про внесення змін до рішення сесії Каховської міської ради від 31.10.2013 р. № 872/46 «Про Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі інфраструктури м. Каховки” .

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, земельних відносин, приватизації та використання майна територіальної громади міста (Гончарова Т.С.).


Міський голова                                 А.А. Дяченко


Затверджено

рішенням сесії міської ради

____________ №_________


Порядок
залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі

у розвитку інфраструктури м. Каховки

(оновлена редакція)


  1. Загальні положення


1.1. Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Каховки (далі – Порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», Бюджетного кодексу України.

Порядок встановлює умови участі замовників у розвиток інфраструктури м. Каховки, визначає коло суб’єктів, які залучаються до пайової участі, перелік об’єктів, при будівництві яких забудовник зобов’язаний взяти пайову участь у розвитку інфраструктури міста.

Порядок діє на території м. Каховки стосовно суб’єктів підприємницької діяльності, організацій і підприємств усіх форм власності.


1.2. Терміни, застосовані в даному Порядку:

Замовник – фізична або юридична особа, яка має у власності або у користуванні земельну ділянку (чи декілька земельних ділянок) у м. Каховці, має намір щодо забудови відповідної території і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Пайова участь – розрахована згідно з вимогами цього Положення сума коштів, яка підлягає сплаті замовниками до міського бюджету для участі у фінансуванні будівництва і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Інженерна, транспортна та соціальна інфраструктура – комплекс інженерних, транспортних споруд і комунікацій, а також об’єктів соціального та культурно-побутового обслуговування населення, призначених для забезпечення стійкого розвитку та функціонування населеного пункту.

Інженерні мережі — внутрішні та зовнішні: внутрішньо — майданчикові (від межі земельної ділянки до об’єкта будівництва) та поза — майданчикові (від місця підключення і до межі земельної ділянки) мережі і споруди на цих мережах, що забезпечують життєдіяльність об’єкта будівництва.

Реконструкція — перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об’єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення,внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників(кількість продукції,потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг.

Будівництво – нове будівництво або добудова незавершеного будівництва, а також реконструкція, розширення, добудова, реставрація і капітальний ремонт об’єктів, їх технічне переоснащення.

Об’єкт будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або їх частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Проектна документація - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об’єктів будівництва.

Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва об’єкта – розроблена відповідно до ДСТУ Б Д 1.1-1.2013 «Правила визначення вартості будівництва» частина проектно-кошторисної документації, що визначає загальну кошторисну вартість будівництва усіх об’єктів, передбачених проектом, включаючи кошторисну вартість будівельних і монтажних робіт, витрати на придбання устаткування, меблів та інвентарю, а також інші витрати.

Основні техніко-економічні показники об’єкта – найменування об’єкта відповідно до затвердженого проекту на будівництво; код об’єкта до п’ятого знаку згідно з державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000; загальна площа об’єкта; загальна кошторисна вартість будівництва об’єкта.

1.3. Залучення до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Каховки є обов’язковим для всіх замовників, які мають намір здійснити нове будівництво, добудову та надбудову, реконструкцію, технічне переоснащення та реставрацію (далі будівництво) існуючих будівель (споруд) житлово-громадського та виробничого призначення (крім тимчасових закладів торгівлі та сфери послуг), які підлягають прийняттю в експлуатацію в установленому чинним законодавством порядку.


1.4. Дія цього Порядку поширюється на всіх замовників, незалежно від їх форм власності, крім тих, що зазначені у пункті 1.5 цього Порядку.


1.5. До пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:


1) об’єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

2) будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;

3) будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;

4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

5) об’єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів;

6) об’єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури;

7) об’єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;

8) об’єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, за рахунок коштів інвесторів;

9) об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів енергетики, зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу);

10) об’єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків;

11) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель сільськогосподарського призначення;

12) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель і споруд підприємств харчової промисловості;

13) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до силосів для зерна та складських майданчиків (для зберігання сільськогосподарської продукції);

14) об’єктів, що споруджуються на виконання договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійного договору.

1.6. Для підтвердження приналежності об’єкта будівництва до зазначених у пункті 1.5 цього Положення видів будівель замовник надає підтверджуючі документи, в яких зазначений код будівлі відповідно до Державного класифікатора будівель і споруд України ДК 018-2000 на рівні її підкласу (до п’ятого знаку), за яким будівля класифікується в системі статистичних спостережень.


1.7. Пайова участь замовника у розвитку інфраструктури міста полягає у перерахуванні замовником до прийняття об’єкта в експлуатацію до спеціального фонду міського бюджету коштів на підставі договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Каховки (далі – договір).

Порядок залучення пайової участі

2.1. Замовник, який має намір здійснити будівництво об’єкта на земельній ділянці на території м. Каховки для отримання вимог по пайовій участі зобов’язаний звернутися з заявою до міського голови.

2.2. До заяви необхідно додати:

- копію документа, що дає право на виконання будівельних робіт (повідомлення про початок виконання будівельних робіт або дозвіл на виконання будівельних робіт);

- зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва об’єкта містобудування, визначений згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;

- копії правовстановлюючих документів замовника:

а) для юридичних осіб:

- комплект копій установчих документів, засвідчених печаткою та підписом уповноваженого представника замовника;

- копію виписки з ЄДРПОУ;

- копію паспорта уповноваженого представника замовника;

- копію рішення про надання уповноваженій особі замовника повноважень на підписання договорів, засвідчену печаткою та підписом уповноваженого представника замовника (якщо особа діє не на підставі Статуту замовника або іншого документа);

б) для фізичних осіб-підприємців:

- копію виписки з ЄДРПОУ;

- копію паспорта замовника та довідки про присвоєння ІПН;

в) для фізичних осіб:

- копію паспорта замовника та довідки про присвоєння ІПН.


При відсутності зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва об’єкта містобудування, до заяви додається довідка за підписами генерального проектувальника та замовника про основні техніко-економічні показники об’єкта.


2.3. Замовник та генеральний проектувальник несуть відповідальність за достовірність наданої інформації щодо загальної кошторисної вартості об’єкта будівництва та основних техніко-економічних показників об’єкта.


2.4. У разі зміни замовника розмір пайової участі зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним Договору про пайову участь.


2.5. Фінансове управління Каховської міської ради здійснює облік надходження коштів по укладених Договорах; веде облік невикористаних коштів замовників; перераховує кошти головним розпорядникам коштів згідно із затвердженим сесією міської ради Переліком об’єктів; готує річний звіт про використання коштів.


2.6. Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Каховка з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України.

Розрахунок розміру пайової участі


3.1. Розрахунок розміру пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Каховка (далі — Розрахунок) здійснює відділ містобудування та архітектури Каховської міської не пізніше десяти робочих днів з дня реєстрації заяви замовника про укладення Договору про пайову участь та подання документів, зазначених в п. 2.2 цього Порядку.


3.2. Розмір пайової участі становить:


для нежитлових будівель та споруд — 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;

для житлових будинків — 2 відсотки вартості будівництва об’єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування;


3.3. Розрахунок виконується на основі загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта (ЗКВ), визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій (в разі наявності кошторисного розрахунку вартості об’єкта).


3.4. Вихідні дані про показник ЗКВ надає замовник. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об´єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами ЗКВ розраховується за формулою:


3.4.1. При спорудженні житла:

ЗКВ1 = S*Bбж,

де S – загальна площа об’єкта, яка визначається на основі техніко- економічних показників з проектної документації, м2;

Bбж опосередкована вартість 1м 2 загальної площі спорудження житла в Херсонській області, затверджена наказом Міністерства розвитку громад та територій України на дату Розрахунку, грн./м2;

(показник опосередкованої вартості спорудження житла по Херсонській області (розраховані станом на 01.10.19) становить- 11 439 грн. за кв.м.)


3.4.2. При спорудженні нежитлового будівництва:

ЗКВ2 = S*Bбн,

де S – загальна площа об’єкта, яка визначається на основі техніко-

економічних показників з проектної документації , м2;

Bбн - опосередкована вартість 1кв.м. загальної площі спорудження об’єктів нежитлового будівництва (становить 13727 грн. за кв.м.).


3.5.Величина пайової участі у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури (ПВ) визначається за формулою:


3.5.1. При наявності проектно-кошторисної документації на об’єкт будівництва:

- для об’єктів житлового будівництва:


ПВ=ВВ 1 * ЗКВ - ЗКВм


- для нежитлових будівель та споруд:


ПВ=ВВ2 * ЗКВ - ЗКВм


3.5.2. При визначенні вартості будівництва на основі нормативів для одиниці створеної потужності:


- для об’єктів житлового будівництва:


ПВ=ВВ 1 * ЗКВ1


- для нежитлових будівель та споруд:


ПВ=ВВ2 * ЗКВ2


де ПВ – розмір пайової участі у грошовому вимірі з точністю до цілих, грн.;

ВВ1 – розмір відсотку ( 2% ) для житлових будинків для визначення пайової участі замовника на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»;

ВВ2 – розмір відсотку ( 4% ) для нежитлових будівель та споруд для визначення пайової участі замовника на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»;

ЗКВм кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об’єктів інженерної інфраструктури відповідно до проектно-кошторисної документації (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу), у разі якщо технічними умовами передбачається необхідність їх будівництва поза межами його земельної ділянки, а такі інженерні мережі та/або об’єкти передаються у комунальну власність.


4.6. Якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об’єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об’єкти передаються у комунальну власність.


4.7. У разі якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об’єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) перевищує розмір пайової участі (ПВ<0), Каховська міська рада приймає рішення про відшкодування замовнику різниці між здійсненими витратами та розміром пайової участі.

Договір про пайову участь


4.1. Договір про пайову участь між виконавчим комітетом Каховської міської ради та замовником (додаток 1 до цього Порядку) укладається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня реєстрації заяви замовника про його укладення.


4.2. Істотними умовами Договору про пайову участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста є:

1) розмір пайової участі;

2) строк сплати пайової участі;

3) відповідальність сторін.


4.3. Невиконання та/або неналежне виконання замовником зобов’язань щодо пайової участі є підставою для відмови замовнику в присвоєнні об’єкту будівництва поштової адреси.


4.4. При збільшенні загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта замовник зобов’язаний звернутися із заявою про укладення додаткового договору, який є невід’ємною частиною Договору про пайову участь, де зазначається уточнена сума пайового внеску та укласти додатковий договір.


4.5. Якщо проектною документацією передбачено пускові комплекси (черги), за відповідним зверненням замовника договір про пайову участь може укладатися на кожний пусковий комплекс (чергу) окремо, при умові надання кошторисного розрахунку вартості будівництва об’єкта на кожний пусковий комплекс (чергу), визначеного згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.


4.6. Розмір пайової участі, визначений договором про пайову участь, підлягає коригуванню після надання замовником документів про визначення у встановленому порядку загальної кошторисної вартості об’єкта та даних технічної інвентаризації завершеного будівництвом/реконструкцією об’єкта, що приймається в експлуатацію. Замовник зобов’язаний надати відповідні документи для проведення остаточних розрахунків та сплати замовником пайової участі в повному обсязі згідно з даними, зазначеними у цих документах, не пізніше ніж за 15 (п’ятнадцять) робочих днів до дати введення в експлуатацію. При зменшенні в процесі проектування та будівництва техніко-економічних показників об’єкта (в тому числі при невідповідності фактичних техніко-економічних показників даним затвердженого проекту) сплачені кошти за пайову участь замовнику не повертаються, крім випадків, передбачених статтею 601 Цивільного кодексу України.


5. Порядок та терміни сплати


5.1. Пайовий внесок вноситься у грошовій безготівковій формі та сплачується в повній сумі єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається Договором про пайову участь, шляхом їх перерахування на рахунок спеціального фонду міського бюджету.


5.2. Фінансове управління Каховської міської ради видає замовнику (на його вимогу) довідку про повну сплату коштів по Договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Каховка для пред’явлення її відповідним органам.


6. Прикінцеві положення


6.1. Спори, пов’язані з пайовою участю у розвитку інфраструктури міста вирішуються комісією з питань залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Каховки. У випадку не досягнення згоди — у судовому порядку.


6.2. Об’єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів пайової участі є комунальною власністю територіальної громади м. Каховка.


6.3. Укладені до набуття чинності цього Порядку Договори про пайову участь діють до повного виконання сторонами взятих на себе зобов’язань, якщо їх зміст не суперечить чинному законодавству України.


6.4. Зобов’язання щодо пайової участі можуть за клопотанням замовника, та погодженням виконавчого комітету Каховської міської ради передаватись інвестору будівництва за його (інвестора) згодою. У такому разі Договір про пайову участь укладає інвестор будівництва, до якого переходять усі права та обов’язки, визначені Договором про пайову участь та цим Порядком.



Додаток 1

до Порядку залучення, розрахунку розміру

і використання коштів пайової участі у

розвитку інфраструктури м. Каховки


П Р И М І Р Н И Й Д О Г О В І Р

про пайову участь замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Каховки


м. Каховка «___» ______________ 20 р.


Каховська міська рада, в особі міського голови __________________

__________________________________________________________________,

(прізвище, ім’я, по батькові)

що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Статуту територіальної громади міста Каховки, з одного боку, та _______________

______________________________________________________________________, (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи із зазначенням посади ,прізвища, імені, по батькові посадової особи, уповноваженої на укладання договору)

далі іменований «Замовник», з другого боку, уклали цей Договір про таке:


І. Предмет Договору


1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов’язується прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури м. Каховки та перерахувати до спеціального фонду міського бюджету м. Каховки на рахунок, відкритий в Управлінні Державної казначейської служби України в Херсонській області, грошові кошти в розмірі__________________________________________________________________,

(сума прописом)

визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Каховки згідно з додатком, що є невід’ємною частиною цього Договору.

Єдиним платежем в сумі _____________грн. до «____»________20___р.

Частинами _______% в сумі __________грн. до «___» ________20___р,

_______% в сумі __________грн. до «___» ________20___р,

_______% в сумі __________грн. до «___» ________20___р.

_______% в сумі ___________ грн. до «___» __________20___р,

_______% в сумі __________грн. до «___» ________20___р,

_______% в сумі __________грн. до «___» ________20___р.


2. Грошові кошти за цим Договором перераховуються Замовником за такими реквізитами: рахунок № ___________________, код _________, МФО ____________, ККД ___________, банк одержувача: __________________________.


3. При перерахуванні коштів Замовник повинен указати у платіжному документі у рядку призначення платежу: «Пайова участь у розвитку інфраструктури м. Каховки».

4. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Замовника, можуть використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м. Каховки.

II. Зобов’язання Сторін


Замовник зобов’язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у пункті 1 розділу І цього Договору, згідно з графіком оплати , що є невід’ємною частиною цього Договору.

2. Якщо після укладення цього Договору технічними умовами буде передбачена необхідність будівництва Замовником інженерних мереж або об’єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки, розмір
пайової участі в розвитку інфраструктури населеного пункту м. Каховки має бути зменшено на суму їх кошторисної вартості, про що Сторони мають укласти відповідну додаткову угоду.

Якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об’єктів інженерної інфраструктури перевищить розмір пайової участі Замовника, визначений цим Договором на момент його укладення, Замовник звільняється від сплати пайової участі, а міська рада має відшкодувати Замовнику різницю між здійсненими останнім витратами та розміром пайової участі в розвитку інфраструктури м. Каховки.

3. Інженерні мережі та/або об’єкти, побудовані Замовником поза межами його земельної ділянки, на вартість яких зменшено розмір пайової участі Замовника в розвитку інфраструктури населеного пункту м. Каховки, передаються ним у комунальну власність територіальної громади м. Каховки.

4. Відшкодування вартості мереж та/або об’єктів, визначених у пунктах 2-3 розділу II цього Договору, має бути здійснено, а надміру сплачені грошові кошти повернено Замовнику у визначений законом строк на підставі відповідного рішення міської ради після передачі Замовником цих інженерних мереж та/або об’єктів у комунальну власність територіальної громади м. Каховки.


III. Особливі умови

1. 3 моменту зарахування на рахунок цільового фонду міста Каховки коштів, передбачених цим Договором, Замовник передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами міській раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м.Каховки.

2. Об’єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, внесених Замовником як пайова участь у розвитку інфраструктури м. Каховки за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади м. Каховки.


IV. Відповідальність Сторін

1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов’язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором, міська рада за поданням відділу контролю за використанням комунального майна та землі міської ради здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів.

2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури м. Каховки Замовник сплачує пеню в розмірі 0,1 % від загальної суми пайової участі, визначеної пунктом 1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов’язання.


V. Форс-мажор

1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов’язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, втручання з боку органів влади, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередньо впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відтерміновується пропорційно часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.

2. Наявність та період дії форс-мажорних обставин має бути підтверджено Торгово-промисловою палатою за місцем знаходження Сторони, яка заявляє про настання таких обставин.

VI. Строк дії договору

1. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов’язань.


VII. Інші умови

1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід’ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

3. У разі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно до територіальної підсудності та підвідомчості справи.


4. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з приписами чинного законодавства України.

5. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору нечинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання Договору нечинним у цілому.

6. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий - у міській раді.

7. До Договору додаються:

- загальний кошторис вартості будівництва;


VI. Адреси та реквізити Сторін


Каховська міська рада:

Замовник:



Міський голова __________ (___________)

(підпис) (прізвище і ініціали)

М.П



Замовник ___________ (____________)

(підпис) (прізвище і ініціали)

М.П