З метою забезпечення участі співвласників квартир (квартиронаймачів) у співфінансуванні капітального ремонту ліфтів, що проводяться у багатоквартирних житлових будинках м. Каховка, які знаходяться на балансі (в управлінні) ОСББ, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Порядку участі в організації та фінансуванні ремонту приватизованих житлових будинків їх колишніх власників», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992р. № 572, «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 17.05.2005р. № 76, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про дольову участь співвласників у капітальному ремонті ліфтів багатоквартирних житлових будинків м. Каховка (додається).
2. Рішення сесії Каховської міської ради №253/15 від 05.07.2016 року "Про Положення про дольову участь співвласників квартир (квартиронаймачів) у капітальному ремонті (реконструкції, модернізації) багатоквартирних житлових будинків м. Каховка" та № 655/36 від 25.05.2017 року "Про Положення про дольову участь співвласників квартир (квартиронаймачів) у капітальному ремонті багатоквартирних житлових будинків м. Каховка" з усіма змінами і додатками скасовуються.
3. Відповідальність за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради .
4. Контроль за виконанням цього рішення доручити комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту, комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури та благоустрою, комісії з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку інвестицій, міжнародного співробітництва та підприємництва.
Міський голова Віталій НЕМЕРЕЦЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
____________ № ________
ПОЛОЖЕННЯ
про дольову участь співвласників у капітальному ремонті ліфтів
багатоквартирних житлових будинків м. Каховка
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про дольову участь співвласників у капітальному ремонті ліфтів багатоквартирних житлових будинків м. Каховка (надалі - Положення) розроблено з метою забезпечення участі співвласників приміщень, квартир або кімнат у співфінансуванні капітального ремонту ліфтів що проводяться у багатоквартирних житлових будинках ОСББ м. Каховка.
Міська рада, як представник колишнього власника багатоквартирного будинку, після створення ОСББ, бере участь в організації та фінансуванні капітального ремонту ліфтів будинку згідно термінів експлуатації, а саме: капітальному ремонті ліфтів (4 роки).
1.2. Терміни, які застосовуються у Положенні мають наступні значення:
- виконавець - суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо) та/або виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій;
- власник (власники) - фізична особа, юридична особа, територіальна громада міста або держава яким належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, квартирою або кімнатою у житловому багатоквартирному будинку, зареєстроване в установленому законом порядку, а також квартиронаймач;
- співвласник багатоквартирного будинку - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку;
- дольова участь - внесення власниками визначеної суми коштів на спів фінансування капітального ремонту, що проводиться у багатоквартирному житловому будинку;
- капітальний ремонт - комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників, із заміною або відновленням несучих, або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкту та його техніко-економічних показників;
- квартиронаймач - особа, яка проживає у неприватизованій квартирі та яка відповідно до законодавства є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир;
- субпідрядник - суб’єкт господарювання, з яким виконавцем укладено договір на здійснення послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд;
- титульний список - поіменний список житлових будинків, що вносяться в плани ремонтно-будівельних робіт;
- уповноважений представник власника - фізична або юридична особа, яка представляє на зборах інтереси власника і повноваження якої підтверджені довіреністю, засвідченою печаткою та підписом власника або балансоутримувача;
- управитель - особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд і забезпечує належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.
Інші терміни вживаються у значеннях, визначених законодавством України.
ІІ. ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ ТИТУЛЬНИХ СПИСКІВ
2.1. Включення багатоквартирних житлових будинків ОСББ м. Каховка у титульні списки на капітальний ремонт ліфтів здійснюється розпорядником бюджетних коштів на підставі подання балансоутримувача/управителя, заяв мешканців, приписів органів державної влади та місцевого самоврядування після обстеження комісією, створеною ОСББ за участю представників виконавчого комітету та представником депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту.
2.2. Титульні списки формуються у три етапи:
- 1-й етап - визначення переліку всіх об’єктів житлового фонду за їх видами, які потребують капітального ремонту у поточному бюджетному році;
- 2-й етап - проведення обстеження об’єктів згідно переліку, складання дефектних актів, підготовка фотопідтвердженнь, визначення тих об’єктів, які потребують першочергового проведення робіт відповідно до затверджених бюджетних призначень;
- 3-й етап - погодження титульних списків комісією з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту комісією з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку інвестицій, міжнародного співробітництва та підприємництва. Після погодження депутатськими комісіями титульні списки затверджуються міським головою.
2.3. Форма титульних списків повинна включати:
- адресу об’єкту;
- інформацію про проектну потужність робіт в натуральних одиницях;
- інформацію про кошторисну вартість робіт, в тому числі за рахунок коштів міського бюджету та коштів мешканців.
Сума коштів, які виділяються з міського бюджету на капітальний ремонт ліфтів багатоквартирного житлового будинку.
2.4. Титульні списки повинні бути затверджені не пізніше ніж через 45 днів після прийняття міською радою обсягів фінансування ОСББ на поточний період.
2.5. В разі виключення з титульного списку об’єкта, до нього вносяться зміни в порядку, визначеному п. 2.2 даного Положення протягом 10-ти днів з моменту виключення.
ІІІ. ПОРЯДОК РЕАЛІЗАЦІЇ ДОЛЬОВОЇ УЧАСТІ
3.1. Затверджені титульні списки є підставою для проведення зборів співвласників з приводу умов проведення капітального ремонту ліфтів у їхньому будинку.
3.2. На збори запрошуються співвласники всіх квартир та нежитлових приміщень будинку.
3.3. Організатором проведення зборів із співвласниками виступає ОСББ. Про місце, час та мету проведення правління інформує співвласників шляхом розклеювання оголошень на інформаційних стендах у під’їздах та/або біля будинків не пізніше, як за 14 днів до дати їх проведення.
3.4. На збори запрошуються:
- представники розпорядника бюджетних коштів;
- представники виконавця та субпідрядника, якщо такий субпідрядник вже визначений на час проведення зборів;
- депутати міської ради;
- інші зацікавлені особи.
3.5. Збори оголошуються відкритими, якщо на них присутні не менше трьох співвласників або уповноважених представників співвласників, що були запрошені. Веде збори їх організатор.
3.6. На зборах співвласникам доводиться наступна інформація:
- мета проведення зборів;
- обґрунтування робіт, які розпорядник бюджетних коштів планує провести у їхньому будинку за співфінансування з міського бюджету (характеристика робіт, об’єми, кошторисна вартість, очікуваний ефект тощо);
- вимоги цього Положення та необхідність дольової участі співвласників у співфінансуванні таких робіт;
- суму коштів, яку кожен співвласник повинен буде сплатити.
3.7. За підсумками зборів складається Протокол намірів про згоду співвласників на проведення у їхньому будинку капітального ремонту ліфтів та сплату визначеної суму коштів на співфінансування таких робіт (якщо учасники зборів простою більшістю голосів приймають позитивне рішення), або Ухвала про відмову співвласників від проведення у їхньому будинку капітального ремонту ліфтів, якщо учасники зборів простою більшістю голосів приймають негативне рішення.
3.8. У Протоколі намірів чітко прописуються умови (фінансові, технічні, організаційні) проведення робіт, зазначаються виконавець та субпідрядник.
3.9. Протокол намірів є підставою для збору виконавцем підписів співвласників про згоду на проведення у їхньому будинку капітального ремонту та зобов’язання сплатити визначену суму коштів на співфінансування таких робіт із зазначенням:
- адреси будинку;
- № квартири;
- ПІБ співвласника чи його уповноваженого представника;
- підпису.
3.10. Капітальний ремонт ліфтів може бути проведено виключно за згоди (наявності підписів) не менш як дві третини загальної кількості всіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів.
Відсутність згоди (підписів) дає підставу для виключення об’єкту із титульного списку.
3.11. Збори співвласників квартир, збір підписів про згоду на проведення у їхньому будинку капітального ремонту ліфтів та зобов’язання сплатити визначену суму коштів на співфінансування таких робіт повинні бути здійснені не пізніше ніж за 45 днів після затвердження титульного списку. Після спливу цього терміну збори та підписи співвласників про згоду проводяться у разі включення у титульні списки нових об’єктів.
3.12. При зміні бюджетних призначень на капітальний ремонт ліфтів, вносяться зміни у титульні списки і проводяться заходи згідно пунктів 3.1 - 3.9 цього Положення протягом місяця з дати затвердження нових титульних списків.
У разі зменшення бюджетних призначень - за згодою співвласників роботи проводяться першочергово у наступному бюджетному році. В разі відмови - не проводяться.
ІV. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ КОШТІВ
4.1. Згода співвласників на проведення у їхньому будинку капітального ремонту ліфтів та зобов’язання сплатити визначену суму коштів на співфінансування таких робіт є підставою для укладення договору дольової участі на проведення капітального ремонту ліфтів між власниками, виконавцем та розпорядником бюджетних коштів.
4.2. Істотними умовами такого договору є:
- сума коштів, які співвласник повинен внести;
- дата до якої повинні бути внесені кошти на рахунок виконавця;
- характеристика робіт та терміни їх виконання;
- відповідальність сторін за невиконання, або неналежне виконання своїх зобов’язань.
4.3. Згідно договору, співвласники вносять на рахунок, відкритий виконавцем кошти на співфінансування капітального ремонту ліфтів у їхньому будинку протягом 30 календарних днів з моменту укладення договору. Фінансування робіт розпорядником коштів здійснюється тільки після оплати співвласниками дольової участі у повному обсязі та надання копії платіжного доручення розпоряднику коштів.
4.4. У разі несплати або несвоєчасної сплати співвласниками визначеної суми коштів згідно договору, вони несуть відповідальність згідно умов договору та чинного законодавства України та об’єкт виключається із титульного списку. Фінансування робіт з капітального ремонту ліфтів багатоквартирних житлових будинків здійснюється тільки після внесення визначеної суми співфінансування в повному обсязі.
4.5. В разі невиконання капітального ремонту ліфтів та/або виключення із титульного списку в поточному році ОСББ має право повторно звернутись до міської ради через рік
4.6. Дольова участь співвласників на капітальний ремонт ліфтів, - 50% від вартості, заявленій у кошторисі.
V. ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД ТА ПРИЙМАННЯ РОБІТ
5.1. Технічний нагляд за капітальним ремонтом ліфтів житлового фонду здійснюють розпорядник бюджетних коштів та/або балансоутримувач/управитель. Технічний нагляд здійснюють кваліфіковані спеціалісти, залучені ОСББ.
5.2. Приймання робіт здійснюється на підставі акту приймання-здавання виконаних підрядних будівельних робіт, який підписують субпідрядник, розпорядник бюджетних коштів та виконавець.
5.3. У разі неякісного виконання робіт, субпідрядник несе відповідальність згідно договору підряду між ним та виконавцем, та чинного законодавства України.
5.4. На роботи обов’язково надається гарантійний термін, який визначається залежно від виду робіт.
5.5. Спори, які виникають між співвласниками, розпорядником бюджетних коштів, виконавцем та субпідрядником вирішуються в порядку, визначеному чинним законодавством України.