UKR
Субота 02 Грудня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.02.2022

 

До уваги
фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

14.02.2022

Оголошення щодо конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу):

Детальніше

14.02.2022

До уваги фермерів та бджолярів громади!

Детальніше

10.02.2022

24 лютого 2022 року о 9:00 годині, у приміщенні Каховської міської ради (ІІІ поверх - зал засідань) відбудеться пленарне засідання двадцять шостої сесії Каховської міської ради VІІІ скликання.

Детальніше

04.02.2022

Оголошення про проведення аукціону з оренди: дворове покриття міського палацу культури «Меліотратор», загальною площею 50,0 кв.м, що знаходиться за адресою: Херсонська обл., м. Каховка, просп. Європейський, 12

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні115
Вчора1043
На цьому тижні3966
Минулого тижня5729
У цьому місяці1158
Минулого місяця18620
За весь період2287259

Про міську програму щодо забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян Каховської міської територіальної громади автомобільним транспортом загального користування на 2022 - 2025 роки


З метою недопущення зростання соціальної напруги в місті, пов’язаної з відсутністю компенсацій пільгового проїзду з державного бюджету, та надання соціальних гарантій окремим категоріям громадян на пільгове перевезення автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у 2022 - 2025 роках, керуючись підпунктом «г» пункту 3 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України, пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», сесія міської ради

 

В И Р І Ш ИЛА:

 

1. Затвердити міську програма щодо забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян Каховської міської територіальної громади автомобільним транспортом загального користування на 2022 - 2025 роки (додається).

2. Фінансовому управлінню (О.Гончаров) забезпечити фінансування міської програми щодо забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян Каховської міської територіальної громади автомобільним транспортом загального користування на 2022 - 2025 роки.

3. Інформацію про хід виконання даної Програми заслуховути у лютому щороку.

4. Відповідальність за виконання рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (В.Рагулін).

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань культури, освіти, молоді, спорту та охорони здоров’я (В. Мясникян) .

 

 

Міський голова                    Віталій Немерець

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення сесії міської ради

 

від_____________№_________

 

 

 

 

МІСЬКА ПРОГРАМА

 

щодо забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян Каховської міської територіальної громади автомобільним транспортом загального користування

на 2022 - 2025 роки

 

 

І. Паспорт міської програми

щодо забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян Каховської міської територіальної громади автомобільним транспортом загального користування

на 2022 - 2025 роки (далі – Програма)

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Виконавчий комітет Каховської міської ради

2.

Розробник Програми

Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради

3.

Співрозробники Програми

Фінансове управління Каховської міської ради

4.

Відповідальний виконавець Програми

Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради, фінансове управління Каховської міської ради

5.

Учасники Програми

Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради, фінансове управління Каховської міської ради, перевізник, який надає послуги з перевезення пільгових категорій громадян автомобільним транспортом на міських маршрутах

6.

Термін реалізації Програми

2022- 2025 роки

7.

Обсяг фінансових ресурсів для реалізації програми, всього,

у тому числі за роками:

 

8000,0 тис. грн, з них:

2022 рік – 2000,0 тис.грн

2023 рік – 2000,0 тис.грн

2024 рік – 2000,0 тис.грн

2025 рік – 2000,0 тис.грн

8.

Джерела фінансування програми

Кошти бюджету Каховської міської територіальної громади

 

 

 

ІІ. Загальні положення

 

Міська програма щодо забезпечення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян Каховської міської територіальної громади автомобільним транспортом загального користування на 2022 - 2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до статей Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 8 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», підпункту «ѓ» пункту 3 частини першої статті 91 Бюджетного Кодексу України, пункту 7 статей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пункту 4 статті 14 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», частини 6 пункту 4 статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», статті 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» (Далі – Порядок КМУ № 197).

 

ІІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 № 1789-VІІІ у статті 102 Бюджетного кодексу України було виключено норму щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм пільгового перевезення. Тому компенсаційні витрати за пільгове перевезення громадян перекладено на місцеві бюджети.

Відповідно до підпункту «ѓ» пункту 3 частини першої статті 91 Бюджетного Кодексу України передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватись з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремим категоріям громадян.

Затвердження Програми дасть змогу фінансово забезпечити реалізацію прав окремих категорій пасажирів – мешканців Каховської міської територіальної громади.

 

ІV. Мета та завдання Програми

 

Метою Програми є:

- забезпечення реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд транспортом на міських маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної  громади;

- соціальний захист прав громадян, наданих їм законодавством України.

Завдання Програми:

- здійснення компенсаційних виплат перевізнику, який здійснює пільгові перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної громади.

 

V. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Каховської міської територіальної громади в межах видатків, затверджених рішенням міської ради на відповідний рік, виходячи з реальних фінансових можливостей (додаток 1).

 

VI. Напрями діяльності, заходи Програми та очікувані кінцеві результати виконання Програми

 

1. Основними заходами Програми є (додаток 2):

1) відшкодування витрат за надані послуги по перевезенню пільгових категорій громадян на міських маршрутах автомобільним транспортом загального користування у Каховській міській територіальній громаді.

2. Механізм реалізації Програми передбачений Порядком компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян міським автомобільним транспортом загального користування, що не виходять за межі території Каховської міської територіальної  громади (додаток 3).

3. Очікуваними результатами виконання Програми є:

1) посилення соціального захисту та покращення матеріального становища окремих категорій пільговиків;

2) забезпечення пільгового перевезення 11 тисяч громадян Каховської міської територіальної громади міським автомобільним транспортом загального користування на 2022 – 2025 роки.

 

VІI . Координація та контроль за виконанням Програми

 

Виконання Програми здійснюється шляхом реалізації заходів виконавцями, зазначеними у цій Програмі.

Безпосередній контроль за виконанням заходів Програми здійснює постійна комісія міської ради з питань культури, освіти, молоді, спорту, соціального захисту населення та охорони здоров’я. Учасники Програми здійснюють аналіз стану реалізації програми і надають інформацію про її виконання управлінню праці та соціального захисту населення Каховської міської ради щороку до 01 січня, з наступного за звітним.

Відповідальний виконавець Програми готує та надає інформацію про виконання Програми щороку до 10 січня, наступного за звітним, на сесію Каховської міської ради.

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради Володимир РАГУЛІН

 

 

 

Додаток 1

до Програми

 

 

 

 

Ресурсне забезпечення Програми

фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян у міському автомобільному транспорті загального користування в межах Каховської міської територіальної громади затверджується рішенням Каховської міської ради

на 2022 – 2025 роки

 

 

тис.грн

Обсяг коштів, що пропонується залучити на

виконання Програми

 

Етапи виконання

Усього витрат на виконання програми

Обсяг ресурсів

усього,

у тому числі

2022 рік

2023

рік

2024

рік

2025

рік

 

Міський бюджет Каховської міської територіальної громади

2 000,0

2 000,0

2 000,0

2 000,0

8 000,0

 

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                      Володимир РАГУЛІН

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Додаток 2

до Програми

 

Напрями діяльності, заходи Програми та очікуваний результат

 

Назва напряму діяльності

Перелік заходів

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовані обсяги фінансування, тис.грн

Очікуваний результат

 

 

Усього

2022

рік

2023

рік

2024

рік

2025

рік

1

Забезпечення окремих категорій громадян Каховської міської територіальної громади пільговим перевезенням у міському автомобільному транспорті

Відшкодування витрат за надані послуги по перевезенню пільгових категорій громадян на міських маршрутах автомобільним транспортом загального користування у Каховській міській територіальній громаді

Щомісяця

Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради

Міський бюджет/

бюджет Каховсь кої міської територіальної громади

8000,0

2000,0

2000,0

2000,0

2000,0

Соціальний захист окремих категорій громадян шляхом надання пільг на проїзд окремих категорій громадян міським автомобільним транспортом

 

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради Володимир РАГУЛІН

 

Додаток 3

до Програми

 

 

ПОРЯДОК

компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським автомобільним транспортом загального користування в Каховській міській територіальній громаді

 

1. Порядок компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян в Каховській міській територіальній громаді (далі – Порядок) розроблено з метою забезпечення перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом загального користування та визначення механізму виплати компенсаційних виплат за пільгові перевезення пасажирів (далі – компенсаційні виплати).

2. Законодавчою та нормативною основою Порядку є Закони України «Про автомобільний транспорт», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетний кодекс України, рішення Каховської міської ради та інші законодавчі і нормативні акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

3. Цей Порядок поширюється виключно для мешканців Каховської міської територіальної громади.

4. За цим Порядком здійснюються виключно компенсаційні виплати перевізнику, який надає послуги з пільгового перевезення громадян міським автомобільним транспортом загального користування в Каховській міській територіальній громаді (далі – Перевізник) відповідно до переліку (додаток 1).

5. Перевізник здійснює перевезення пільгових категорій громадян на підставі посвідчень, що надають їм право пільгового перевезення.

6. Компенсаційні виплати за пільгове перевезення здійснюється на підставі укладеного договору: між перевізником та виконавчим комітетом Каховської міської ради (відповідно до проведеного конкурсу згідно з Законом України «Про автомобільний транспорт») із перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування.

7. Обсяги коштів з бюджету Каховської міської територіальної громади на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян у автомобільному транспорті затверджуються рішенням сесії Каховської міської ради.

8. Загальна сума коштів, що перераховується перевізнику на підставі діючих нормативно-правових актів, не може бути вищою від суми кошторисних призначень, передбаченої в бюджеті Каховської міської територіальної громади.

9. Перевізник до 25 числа щомісяця надає до управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради звіт про перевезення пасажирів автомобільним траспортом на міських маршрутах та рахунок для проведення оплати, виходячи із кошторису на відповідний рік (місяць) (додаток 2).

10. З 25 числа щомісячно управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради надає заявку на фінансування з бюджету Каховської міської територіальної громади фінансовому управлінню Каховської міської ради.

11. Відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на автомобільному транспорті загального користування здійснюється відповідальним виконавцем Програми пропорційно до сум компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян згідно з розрахунками, поданими перевізником у межах планових бюджетних призначень на відповідний рік.

12. До 05 числа наступного місяця за звітний період Перевізник на підставі розрахунків підписує з управлінням праці та соціального захисту населення Каховської міської ради двосторонні акти звіряння розрахунків за надані послуги з перевезення. Компенсаційні виплати на пільговий проїзд здійснюються шляхом перерахування коштів з реєстраційного рахунку управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради на рахунки перевізника.

13. Відшкодування перевізнику збитків за перевезення громадян, що мають пільги при користуванні пасажирським транспортом, здійснюється за умов надходження коштів.

14. Перевізник несе повну відповідальність за надання пільг на проїзд окремих категорій громадян, які мають право на безкоштовне перевезення міським автомобільним транспортом загального користування, за достовірність поданих розрахунків.

15. Спори, що виникають між перевізником та управлінням праці та соціального захисту населення Каховської міської ради, вирішуються шляхом переговорів, у випадках недосягнення згоди – спори вирішуються згідно з чинним законодавством України.

16. Контроль за наданням послуг та розрахунком компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюється комісією з представників управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради та фінансового управління Каховської міської ради, здійснюється два рази на рік або у разі потреби.

 

 

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради Володимир РАГУЛІН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Порядку компенсаційних виплат за

пільговий проїзд окремих категорій

громадян міським автомобільним

транспортом загального користування

в Каховській міській територіальній

громаді

 

Перелік пільгових категорій

для відшкодування вартості пільгового проїзду

міським автомобільним транспортом загального користування

в Каховській міській територіальній громаді

 

1. Учасники бойових дій (статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-XII, підставою є посвідчення «Учасник бойових дій»).

2. Особи з інвалідністю внаслідок війни 1 групи та супроводжуючи їх особи (статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-XII, підставою є посвідчення «Інвалід війни 1 групи», для супроводжуючих осіб – по факту, але не більш ніж 1 особи).

3. Особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ або ІІІ груп (статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-XII, підставою є посвідчення «Інвалід війни ІІ або ІІІ групи.

4. Ветерани військової служби (статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 року № 203/98-ВР, підставою є посвідчення «Ветеран військової служби»).

5. Ветерани органів внутрішніх справ (статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 року № 203/98-ВР, підставою є посвідчення «Ветеран органів внутрішніх справ»).

6. Ветерани Національної поліції (статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 року № 203/98-ВР, підставою є посвідчення «Ветеран Національної поліції»).

7. Ветерани служби цивільного захисту (статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 року № 203/98-ВР, підставою є посвідчення «Ветеран служби цивільного захисту»).

8. Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби (статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 року № 203/98-ВР, підставою є посвідчення «Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби»).

9. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 (стаття 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року № 796-XII, підставою є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії Чорнобильської АЄС та громадянина, захворювання яких пов’язане з наслідками Чорнобильської катастрофи, (категорія 1)»).

10. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2 (стаття 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року № 796 - XII, підставою є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2)»).

11. Діти з багатодітної сім’ї (статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року № 2402-III, підставою є посвідчення «Дитина з багатодітної сім’ї»).

12. Особи з інвалідністю загального захворювання I або ІІ групи (стаття 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 року № 875-XII, підставою є: пенсійне посвідчення або медичні довідки МСЕК, де зазначено групу інвалідності).

13. Супроводжуючи особи осіб з інвалідністю загального захворювання I групи (стаття 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991року № 875-XII, підставою для супроводжуючих осіб – по факту, але не більш ніж 1 особи).

14. Діти з інвалідністю до 18 років, та особи, які супроводжують дітей з інвалідністю (стаття 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991року № 875-XII, підставою є: пенсійне посвідчення або медичні довідки МСЕК, де зазначено інвалідність дитини, для супроводжуючих осіб – по факту, але не більш ніж 1 особи).

15. Реабілітовані особи (стаття 6 Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» від 17 квітня 1991року № 962-XII, підставою є посвідчення «Реабілітована особа»).

16. Батьки загиблих військовослужбовців (стаття 14 Закону України Про соціальний та правовий захист військовослужбовців, та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XII, підставою є посвідчення «Батьки загиблого військовослужбовця»).

17. Особи з інвалідністю внаслідок військової служби (стаття 14 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців, та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XII, підставою є посвідчення «Особи з інвалідністю внаслідок військової служби»).

18. Пенсіонери за віком (Постанова Кабінету Міністрів України «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» від 17.05.1993 року №354, підставою є пенсійне посвідчення, де зазначено «пенсія за віком»).

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до Порядку компенсаційних виплат за

пільговий проїзд окремих категорій

громадян міським автомобільним

транспортом загального користування

в Каховській міській територіальній

громаді

 

Затверджено

_______________________________

 

 

Звіт

про перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міському маршруті № _______ за _____________ 20__ року

 

Дата

Кількість автобусів та виконаних рейсів

Тариф на перевезення пасажирів

Перевезено пільгових категорій пасажирів, чол.

Сума витрат відповідно до кошторисних призначень на перевезення пільгових категорій пасажирів, грн

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

8.

 

 

 

 

..

 

 

 

 

Всього автобусоднів та виконаних рейсів

 

 

 

 

Перевізник ________________________ _______________

(прізвище, ім’я)