UKR
П'ятниця 23 Березня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


22.03.2018

Проект інвестиційної програми КВУ "Каховський водоканал"

Детальніше

12.03.2018

Центр надання адміністративних послуг Каховської міської ради повідомляє

Детальніше

06.03.2018

15 березня 2018 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

05.03.2018

Інформація про результати проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади міста

Детальніше

02.03.2018

Шановні власники гаражів, розташованих у дворах багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків у місті Каховці!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні229
Вчора308
На цьому тижні1575
Минулого тижня2482
У цьому місяці6554
Минулого місяця8000
За весь період306393
10.04.15

Право на призначення пенсії в разі втрати годувальника


Хто вважається непрацездатними членами сім”ї, яким призначається пенсія в разі втрати годувальника?
Відповідь.За статтею 36 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” непрацездатними членами сім”ї вважаються:
-чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами, або досягли пенсійного віку, передбаченого ст.26 цього Закону;
-діти ( в тому числі ті, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші від цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;
- чоловік (дружина), а за їхньої відсутності-один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років.
Діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах ( у тому числі в період між завершенням навчання в одному із навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) мають право на таку пенсію до закінчення навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти- до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
        До членів сім”ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, належать особи, якщо вони:
були на повному утриманні померлого годувальника;
одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним й основним джерелом засобів існування.
     Члени сім”ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним й основним джерелом засобів існування, але які й самі одержували пенсію, мають право (на їхнє бажання) перейти на пенсію в разі втрати годувальника
    При цьому дітям пенсія в разі втрати годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
      
Чи має право 20-річна дитина, яка навчається на заочному відділенні ВНЗ, на пенсію в разі втрати годувальника за померлого батька?
         Відповідь. Право на пенсію в разі втрати годувальника призначається дітям померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші від цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
        Діти, які навчаються  за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення ними навчальних закладів, але не більше ніж до досягнення 23 років.
        Тобто, враховуючи те, що дитина навчається за заочною формою навчання, права на пенсію вона не має.
 
    Який документ слід подати для підтвердження факту перебування на утриманні померлого годувальника?
   Відповідь: Як документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім”ї, приймаються довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій з місця проживання (реєстрації) або довідки органів місцевого самоврядування про перебування на утрианні чи про спільне проживання з годувальником. За неможливості подати такі документи факт перебування на утриманні встановлюється в судовому порядку.

        Інвалід з дитинства (з 10-річного віку) був усиновлений у вісім років. У 2014 році батько помер. Чи має він право на пенсію в разі втрати годувальника?
        Відповідь. Так, усиновлені діти мають право на пенсію в разі втрати годувальника нарівні з рідними дітьми. Оскільки дитина-інвалід з 10-річного віку була визнана і є інвалідом з дитинства, то має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника. Однак слід документально підтвердити, що її батько мав потрібний страховий стаж (від одного до 15 років- залежно від того, в якому віці він помер).
             Одночасно з пенсією в разі втрати годувальника такому інвалідові  може бути призначено державну соціальну допомогу як інваліду з дитинства. Така допомога призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання.


                                                                                          Галина Потапенко
                                               заступник начальника управління Пенсійного      фонду України в     м.Каховці та Каховському районі Херсонської області