UKR
П'ятниця 20 Вересня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


19.09.2019

Оголошується конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки комунального майна територіальної громади міста:
- нежитлова будівля за адресою: м. Каховка, вул. Набережна, 9/36 з метою приватизації.
Інформація про об’єкт оцінки - нежитлове приміщення, вбудоване в багатоквартирний житловий будинок на першому поверсі з видом на Каховське водосховище, загальною площею 83,9 кв.м.

Детальніше

11.09.2019

Державна установа «Фонд енергоефективності» інформує , що з 03 вересня 2019 року вводиться в дію Програма підримки енергомодерації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», затверджена рішенням Наглядової ради від 16 серпня 2019 року.

Детальніше

11.09.2019

Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області повідомляє

Детальніше

30.08.2019

Відомості про об’єкт оцінки:
- земельна ділянка площею площею 0,0243 га, за адресою: м. Каховка, вул. Олеся Гончара, 12/1. Земельна ділянка призначена для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Землі житлової та громадської забудови Каховської міської ради.

Детальніше

22.08.2019

Оголошення щодо встановлення власника рекламного засобу

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні112
Вчора458
На цьому тижні2034
Минулого тижня2746
У цьому місяці7320
Минулого місяця9611
За весь період627048
08.02.17

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ


Зміст проекту: проект рішення Каховської міської ради „Правила розміщення тимчасових споруд для проведення підприємніцької діяльності на території міста Каховки».

Адреса розробника: м. Каховка, вул. Велика Куликовська, 103, відділ містобудування та архітектури Каховської міської ради, (05536) 4-41-96,

4-03-79.

Спосіб оприлюднення: розміщення на офіційному сайті територіальної громади міста: kakhovka-rada.gov.ua.

Зауваження та пропозиції від фізичних, юридичних осіб їх об’єднань, надати в письмовій формі на адресу розробника, протягом місяця.

 

Про затвердження правил розміщення

тимчасових споруд для провадження

підприємницької діяльності на території

міста Каховки

 

З метою координації заходів по впорядкуванню розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Каховка, на виконання ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. № 244 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011р. №1330/20068, Каховська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Встановити на території міста Каховки єдині правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

2. Затвердити правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки, що додаються.

3. Відділу містобудування та архітектури (Джепарова С.Р.) забезпечити оприлюднення даного рішення на офіційному веб-сайті територіальної громади міста Каховки.

4. Рішення набирає чинності з …........... 201 року.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань містобудування, земельних відносин та приватизації та використання майна територіальної громади міста (Гончарова Т.С.).

 

Міський голова               А.А.Дяченко

 

АНАЛІЗ

РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

до проекту рішення Каховської міської ради “Правила

розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки»

 

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» № 1160-IV від 11 вересня 2003 року з метою обґрунтування необхідності державного регулювання у сфері розміщення тимчасових споруд (в подальшому ТС) шляхом запровадження єдиного механізму та процедури розміщення ТС на території міста Каховки для здійснення господарської діяльності та благоустрою прилеглих до них територій, а також здійснення аналізу впливу, який справлятиме рішення Каховської міської ради до проекту рішення міської ради «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки» на ринкове середовище міста Каховки, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян, держави, а також обґрунтування відповідності проекту рішення принципам державної регуляторної політики, одержання зауважень та пропозицій від зацікавлених осіб.

Проект було підготовлено відділом містобудування та архітектури Каховської міської ради.

 

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.

З метою координації заходів по впорядкуванню розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в місті Каховці, на виконання ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. № 244 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011р. №1330/20068 та деяких інших законодавчих актів України щодо містобудівної діяльності, необхідно прийняти нове рішення міської ради “Правила розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки».

Тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності були визначені як одноповерхові споруди, що виготовляються з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Згідно 28 статті Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Наказом від 21.10.2011 №244 затвердило «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». Але зазначений Порядок не визначає специфіку міста та не упорядковує розміщення тимчасових споруд на території міста.

Проблема, яку планується розв’язати з прийняттям даного рішення, полягає в приведенні регуляторного акту місцевого рівня до чинного законодавства, що, в свою чергу, зменшить хаотичне розміщення ТС та забезпечить упорядкування і встановлення тимчасових споруд по всій території міста, відповідно буде сприяти розвитку всього міста.

З огляду на вищевикладене, вирішення окресленої проблеми неможливе за допомогою регуляторних актів, та потребує негайного правового врегулювання органами місцевого самоврядування з метою реалізації прав підприємців на ведення господарської діяльності.

До кола суб’єктів, на яких проблема справляє негативний вплив, належать:

суб’єкти підприємницької діяльності – у зв’язку з відсутністю законодавчо встановленого порядку розміщення тимчасових споруд у місті Каховці;

органи місцевого самоврядування – у зв’язку з неправомірним використанням суб’єктами господарювання земельних ділянок комунальної форми власності при розміщенні тимчасових споруд на території міста Каховки та недонадходженням коштів до міського бюджету.

Для вирішення даної проблеми існує необхідність прийняття рішення Каховської міської ради «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки».

Ці правила розміщення зазначених об’єктів надають можливість забезпечити відкритість та прозорість процедури їх розміщення, сприятиме розвитку конкуренції, обмеженню монополізму, залучить найширше коло суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності.

 

 

2. Визначення цілей державного регулювання.

 

Прийняття запропонованого регуляторного акту передбачає вирішення наступних цілей:

- врегулювання питання щодо ліквідації несанкціонованої торгівлі у місті Каховці;

- приведення торговельної мережі міста у відповідність до вимог чинного законодавства;

- покращання благоустрою міста;

- розвиток підприємництва у місті Каховці;

- створення нових робочих місць, захист прав найманих працівників;

- встановлення вимог до утримання ТС, здійснення благоустрою та озеленення прилеглих територій;

- усунення адміністративних бар’єрів під час здійснення підприємницької діяльності;

- збільшення надходжень у міський бюджет від суб’єктів підприємницької діяльності.

 

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

 

Визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, оскільки залишає прогалини в правовому регулюванні порядку розміщення тимчасових споруд.

Альтернативними способами досягнення зазначених цілей є:

- керуватись наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 21.10.2011 №244, яким затверджений «Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності»;

- прийняття міською радою проекту рішення «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки».

Перша альтернатива є неприйнятною, оскільки залишає процедуру розміщення тимчасових споруд нерегульованою і дозволяє хоатичне розміщення ТС, що позбавляє суб’єктів господарювання права на розміщення тимчасових споруд на території міста Каховки.

Друга альтернатива - прийняття запропонованого рішення.

Тому, оцінюючи альтернативи, перевага була віддана останній, оскільки в цьому випадку досягнути мети можливо в коротший строк та з меншими витратами. Прийняття такого регуляторного акта дасть можливість врегулювати порядок реалізації права суб’єктів господарювання на упорядковане розміщення тимчасових споруд на території м. Каховці з метою здійснення підприємницької діяльності, не забороненої законом.

Дане альтернативне рішення збільшить надходження до міського бюджету, забезпечить неухильне виконання норм Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» і буде запобігати зловживанням та корупційним діям у питаннях, пов’язаних з організацією роботи тимчасових споруд.

 

4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.


Основним принципом запропонованого проекту рішення є забезпечення дотримання суб’єктами господарювання та місцевими дозвільними органами процедури отримання документів дозвільного характеру на право організації роботи тимчасових споруд та правомірного набуття права користування земельними ділянками у межах тимчасових споруд.

З метою реалізації поставленої мети пропонується проведення таких заходів:

- поліпшення якості законодавчої та нормативної бази, що регулює порядок розміщення тимчасових споруд;

- забезпечення виконання законодавчих актів вищої юридичної сили.

Запропонований механізм дії даного проекту регуляторного акта відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільності,адекватності,ефективності,прозорості,передбачуваності. Механізмом розв’язання такої проблеми є прийняття рішення Каховської міської ради «Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки». Також необхідно забезпечити інформування громадськості міста про зміст регуляторного акта шляхом його розміщення в друкованих засобах масової інформації та на інформаційній сторінці офіційного сайту територіальної громади міста (kakhovka-rada.gov.ua.).

 

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

 

Найбільш значний вплив зовнішніх факторів на дію вищезазначеного акта можливий при виникненні змін у чинному законодавстві. В цьому випадку може мати місце невідповідність положень регуляторного акта нормам, що встановлюються нормативно-правовим актом вищої юридичної сили. Зазначена обставина негативно вплине на виконання вимог акта, проте може бути подолана шляхом внесення відповідних корегувань до нього.

Враховуючи вищевикладене, впровадження та виконання вимог акта органами державної влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами підприємницької діяльності передбачається ефективним.

Прийняття вищезазначеного рішення міської ради надає можливість:

- урегулювати порядок встановлення ТС на території міста;
- отримати додаткові надходження до міського бюджету від суб’єктів господарювання за рахунок використання земельних ділянок;

- збільшити обсяги видатків для забезпечення фінансування повноважень органів місцевого самоврядування;

Державний нагляд та контроль за додержанням вимог акта здійснюється у відповідності з вимогами діючого законодавства.

 

 

6. Очікувані результатів від прийняття регуляторного акта. Аналіз вигод та витрат.

 

Впровадження в дію даного проекту рішення дає можливість отримати вигоди та визначити витрати суб’єктів господарювання, фізичних осіб, органів місцевого самоврядування. В умовах ринкової економіки, загострення конкуренції єдині вимоги до визначення місць розміщення, облаштування та утримання ТС і отримання дозвільної документації для розміщення ТС в місті Каховці дозволить запровадити принцип організаційної єдності між структурними підрозділами виконавчого комітету та суб’єктами господарювання, призведе до зниження втручання чиновників у підприємницьку діяльність, скоротить терміни отримання документів дозвільного характеру та підвищить довіру у суб’єктів господарювання до влади.

 

Сфера впливу регуляторного акта

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок сплати місцевих податків, зборів та інших обов’язкових платежів у зв’язку з розвитком підприємницької інфраструктури міста, створенням нових робочих місць та реєстрацією найманих працівників у відповідних органах

 

 

Приведення місцевої нормативно-правової бази у відповідність до вимог чинного законодавства України

 

Суб’єкти господарювання

Встановлення ТС згідно встановленого Положення. Оформлення права користування земельною ділянкою комунальної форми власності відповідно до вимог чинного законодавства України

Сплата місцевих податків, зборів та інших обов’язкових платежів

Територіальна громада міста

Стимулювання розвитку підприємництва;

можливість реалізації соціальних заходів у зв’язку з додатковими надходженнями до місцевого бюджету

 

 

 

7. Строк дії регуляторного акта

 

Передбачається не обмежувати строк дії запропонованого регуляторного акта.

У разі виникнення потреби, у зв’язку зі зміною чинного законодавства України та за підсумками аналізу відстеження його результативності, вноситимуться зміни до запропонованого регуляторного акта.

 

8. Показники результативності регуляторного акта.

 

Відстеження проблемної ситуації, на врегулювання якої спрямовується дія регуляторного акта, здійснюється у встановленому законодавством порядку за кількісними і якісними показниками з використанням статистичного метода одержання результатів відстеження.

Пропонується використати наступні кількісні показники результативності акта:

  1. розмір надходжень до місцевих бюджетів, пов’язаних з дією акта;

  2. кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

кількість облаштованих тимчасових споруд.

Якісні показники результативності акта – збільшення видатків на соціальну сферу від надходжень до міського бюджету.

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності регуляторного акта.

 

Для здійснення відстеження результативності регуляторного акта планується використання статистичних даних з можливим проведенням соціологічного опитування суб’єктів господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність шляхом розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Таким чином структура і складові «Аналізу регуляторного впливу» проекту рішення Каховської міської ради ««Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Каховки» указує на ефективність запропонованого регулювання і відповідає основним принципам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Відстеження результативності вказаного регуляторного акту буде здійснюватися згідно з методикою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів від 11.03.2004 №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», у межах строків, встановлених ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

В разі прийняття запропонованого рішення буде здійснено базове, повторне та періодичне відстеження його результативності.

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено на етапі його підготовки.

Повторне відстеження передбачається здійснити через 1 рік після набрання чинності регуляторного акту шляхом аналізу статистичної інформації та моніторингу надходжень податку.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акту будуть здійснюватись через кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту.

Планується проведення аналізу та відстеження кількості виданих паспортів прив’язки та встановлених ТС, укладених договорів на користування земельною ділянкою та пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою у зв’язку з встановленням тимчасових споруд, а також відстеження динаміки надходжень до міського бюджету.

 

Захід

Відповідальний за виконання

Надання інформації щодо кількості виданих паспортів прив’язки та встановлених ТС

Відділ містобудування та архітектури

Надання інформації щодо укладених договорів на користування земельною ділянкою

Відділ економіки, комунального майна та землі

Надання інформації щодо сум надходжень до міського бюджету

Міське фінансове управління Каховської міської ради

Аналіз та відстеження рішення

Відділ містобудування та архітектури разом з юридичним відділом