UKR
Понеділок 20 Листопада 2017 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


17.11.2017

Інформація про результати проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

15.11.2017

22 листопада 2017 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

08.11.2017

Оголошується конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу)

Детальніше

12.10.2017

15 жовтня 2017 року о 13.00 в Каховській школі мистецтв відбудеться звіт міського голови про діяльність виконавчих органів ради з 01.11.2016 по 01.10.2017.

Детальніше

12.10.2017

14 жовтня 2017 року з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва, в місті:

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні83
Вчора151
На цьому тижні83
Минулого тижня1847
У цьому місяці4792
Минулого місяця6950
За весь період271829
10.04.15

Пошта Пенсійного фонду Запитання-відповіді


  1.  
    1. Громадянка К. запитує:

2010 року мені призначили пенсію за віком, але я жодного разу не зверталась з приводу її перерахунку . Якщо я звернусь щодо перерахунку пенсії, як визначатимуть доплату за понаднормативний стаж(понад 20 чи 30 років стажу)?

Відповідь: Згідно зі ст. 28 ЗУ “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” , за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсію за віком збільшують на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст.27 цього Закону , але не більш як на1 % від мінімального розміру пенсії за віком.

  1.  
    1. Водночас для осіб, яким пенсію призначено до набрання чинності ЗУ “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи “( до 01.10.2011), окрім тих, яким після набуття чинності зазначеним законом здійснювали перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, збільшення пенсії за понаднормативний стаж встановлюють за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам.

Отже, у разі якщо перерахунок Вашої пенсії(за Вашим вибором) буде здійснено лише з урахуванням набутого страхового стажу(заробіток залишився той, що був під час призначення), доплату за понаднормативний стаж буде встановлено понад 20 років. Якщо ж пенсію буде перераховано з урахуванням як страхового стажу так і заробітку(за періоди, визначені в статті 40 вказаного закону, з урахуванням заробітку за ці відпрацьовані страхові місяці), то доплату за понаднормативний стаж буде встановлено понад 30 років страхового стажу.

У будь- якому разі буде обрано найбільш вигідний для Вас варіант перерахунку, у цьому Вам допоможуть фахівці Пенсійного фонду.

  1.  
    1. Громадянка М. запитує:

Чи враховується в стаж роботи для призначення пенсії за віком час догляду за дитиною, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи?

Відповідь.

До страхового стажу одному із батьків може бути зарахований час догляду за дитиною , яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. У ЗУ”Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено зарахування в стаж роботи одному з батьків часу догляду за постраждалою дитиною до досягнення нею 12 років (пункт 13 статті 30). Отже період догляду за постраждалою дитиною може бути зараховано в страховий стаж одному з батьків, який не працював і доглядав таку дитину до 12-річного віку, якщо такий догляд здійснювали до 01.01.2004 року.

Підстав для зарахування в страховий стаж часу догляду за такою дитиною після 01.01.2004 року немає, оскільки такі батьки не є застрахованими особами й за них у цей час ніхто не сплачував внески в Пенсійний фонд.