UKR
Понеділок 20 Листопада 2017 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


17.11.2017

Інформація про результати проведення конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Детальніше

15.11.2017

22 листопада 2017 року о 14.00 в залі засідань (III поверх) міськвиконкому відбудеться засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Каховської міської ради.

Детальніше

08.11.2017

Оголошується конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності з оцінки земельних ділянок (з метою викупу)

Детальніше

12.10.2017

15 жовтня 2017 року о 13.00 в Каховській школі мистецтв відбудеться звіт міського голови про діяльність виконавчих органів ради з 01.11.2016 по 01.10.2017.

Детальніше

12.10.2017

14 жовтня 2017 року з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва, в місті:

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні37
Вчора151
На цьому тижні37
Минулого тижня1847
У цьому місяці4746
Минулого місяця6950
За весь період271783
03.07.17

Питання - відповіді


Маю стаж 38 років, працюю, вже більше двох років мені не підвищується розмір пенсії. Чому?

Відповідно до частини 3 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Оскільки за матеріалами пенсійної справи Ви є працюючою особою, перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 01.05.2016, з 01.12.2016, 01.05.2017 не проводився.
При цьому, відповідно до пункту 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Я вийшов на пенсію у 2007 році, з грудня 2016 року не працюю. Маю 42 роки трудового стажу. Чому мені не перераховують пенсію у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму?

Відповідно до пункту 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, у разі звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) особа повідомляє орган, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії про дату звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) шляхом подання заяви.
Оскільки звільнившись з роботи Ви не надали відповідну заяву до органів Пенсійного фонду, за матеріалами пенсійної справи Ви і досі є працюючою особою.
Тому, для здійснення перерахунку пенсії Вам необхідно звернутися із заявою про звільнення до Пенсійного фонду, де Ви перебуваєте на обліку. Одночасно Ви матимете право і на перерахунок з доданням страхового стажу.

Вийшла на дострокову пенсію у 55 років (на рік і шість місяців раніше від установленого пенсійного віку). Стаж - 32 роки. Чи маю право на мінімальну пенсію?

Згідно із пунктом 7-2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) до 01 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш як 30 років та за умови звільнення з роботи.
У такому разі розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статті 27 з урахуванням статті 28 Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Зменшення розміру пенсії за віком застосовується впродовж усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду.
Статтею 28 Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності, зокрема, у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" визначено, що з 01 травня 2017 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 1312,00 грн.
Вашу пенсію з 01 травня 2017 року перераховано з урахуванням нового прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312,00 грн). Водночас, як передбачено п.7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір пенсії зменшено на 9 % за більш ранній вихід на пенсію (18 місяців х 0,5).
Разом з тим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265, у тому разі, коли пенсія після зменшення на певний відсоток за достроковий вихід не досягає 949,00 грн, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до такого розміру.