UKR
Четвер 18 Жовтня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Оголошення


16.10.2018

Обережно, пташиний грип!

Детальніше

16.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

ОГОЛОШУЄТЬСЯ
КОНКУРС З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК (З МЕТОЮ ВИКУПУ)

Детальніше

04.10.2018

Повідомлення про проведення громадського слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації.

Детальніше

20.09.2018

Шановні жителі міста!

Детальніше

Лічильник відвідувачів


Сьогодні619
Вчора993
На цьому тижні3177
Минулого тижня6462
У цьому місяці16037
Минулого місяця22206
За весь період447714
10.04.15

ПЕНСІЯ ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЯМ


    Стаття     37 Закону України “Про державну службу” визначає, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки та жінкам, які досягли пенсійного віку, встановлено статтею 26 ЗУ “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз.1 ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” (35 років у чоловіків та 30 років у жінок), у тому числі стаж державної служби не менше як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов”язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 — страхові внески на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування.
    Слід зазначити, що ст.37 Закону України “Про державну службу” передбачає, що пенсія призначена відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, законами України “Про статус народного депутата України”, “Про прокуратуру”, “Про наукову і науково — технічну діяльність”, виплачується в розмірі обчисленому відповідно до Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, а після звільнення з таких посад — у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону.
    Отже, після звільнення з посади державного службовця і надання до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання витягу з наказу про звільнення або трудової книжки із записом про звільнення з посади державного службовця, з наступного дня за днем звільнення виплата пенсії здійснюватиметься в розмірі, визначеному за Законом України “Про державну службу”.    
    25 березня 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України з питань пенсійного забезпечення” №112 (далі — постанова). 24 квітня 2014 року документ набув чинності. Відповідно внесено зміни до низки постанов, які регулюють питання пенсійного забезпечення осіб, пенсії яким призначаються в порядку та на умовах, визначених Законом України “Про державну службу”.
    Так постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії” №865 від 31.05.2000, згідно з якими із 24.04.2014 при визначенні заробітку для обчислення пенсії, які призначаються на умовах і в порядку, визначеному Законом України “Про державну службу”, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються до заробітку для обчислення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь — які 60 календарних місяців роботи (що дає право на цей вид пенсії) поспіль. Середньомісячна сума виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. Але слід зауважити, що в разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії без корегування.
    Постановою Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” №268 від 09.03.2006 з січня 2006 року змінено структуру заробітної плати з одночасним її підвищенням. Отже, при обранні періоду, за який будуть враховуватися надбавки і премії, треба зважати на той факт, що виплати, отримані до 01.01.2006, враховуватимуться у фактично виплачених розмірах, тобто не коригуватимуться.
    Такі самі зміни стосуються сільських, селищних голів, їх заступників, інших керівних працівників і спеціалістів апатару сільських та селищних рад, їх виконавчих органів, у яких премії визначаються також за будь — які 60 календарних місяців такої роботи поспіль перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв упродовж цих періодів на цій роботі, а середньомісячна сума премії визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. При цьому виплати, одержані до 31.05.2009 включно, враховуються до заробітної плати для обчислення пенсії без проведення коригування.  
    Однак за бажанням сільських, селищних голів, їх заступників, інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів, які починаючи з 1 червня 2009 року не мають 60 календарних місяців роботи поспіль, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг і вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці, починаючи з 1 червня 2009 року, на кількість таких місяців.
    

Начальник управління                                Н.П. Палига

Скринік 4 30 68