UKR
Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЗУСТРІЧ З ЗАУРОМ ГАРАЄВИМ У ФОРМАТІ «ЦІКАВА ЛЮДИНА»


15.06.2015

13 червня 2015 року у міськивконкомі відбулася зустріч членів міського учнівського парламенту старшокласників та представників ЗМІ з азербайджанцем українського походження. Доля його родини була не легкою, у період певних історичних подій в Азербайджані, родині довелося змінити прізвище Рафібейлі на Гараєви. А вже пізніше сім’я його батьків переїхала на Україну, де Заур народився, виріс і у 2003 році закінчив Каховську загальноосвітню школу № 4. Мета сьогоднішнього візиту з Баку до Каховки - це зміна Зауром прізвища Гараєв на його історичне Рафібейлі. Бо він має паспорт громадянина України.
Двадцяти семирічний азербайджанець - цікава особистість. Він успішний бізнесмен який є співвласником заводу по виготовленню сільськогосподарської техніки. Не зважаючи на той факт, що він, громадянин України проживає у іншій країні, але для нього - це принципово пам’ятати українську мову - мову його Батьківщини. Зауром для присутніх було зачитано вірш Т.Г.Шевченка "Заповіт". У його мовлені не проглядалося такого притаманного для нашого регіону "суржику", але спонтанні переходи з російської на українську та навпаки, все ж давало зрозуміти, що людина доволі довго проживала на російськомовному півдні України.
З собою Заур привіз відео-фільм про Азербайджан та його столицю Баку, який показав реалії життя на історичній Батьківщині його предків. Опираючись на фільм, та на коментарі гостя, одразу після розпаду АРСР починаючи з 1995 року Азербайджан скинув всі атрибути Радянської влади в тому числі і пам’ятники Леніну. "І побачити бюст Леніна можна тільки в музеї": каже Заур. По скільки Україна зараз проходить через ті події, які Азербайджан пройшов 20 років тому, а використання досвіду дружнього народу, ніколи не буде зайвим.
Азербайджан - світсько-мусульманська країна контрастів. Індустріальна розвинута, з великими запасами мінерально-сировинних ресурсів. Країна задовольняє внутрішні потреби на 98%, а це один із найвищих показників у світі. Як сказав сам Заур - «Якщо обнести нас парканом, то ми будемо жити без особливих проблем». Ну а море, яке має Азербайджан, нічим не поступається Золотим піскам Болгарії. Незважаючи на всі можливості країни, вона зберегла свої давні ісламські традиції, але з сучасними європейськими особливостями: «Ми беремо все найкраще у розвинених країнах і користуємося лише найякіснішим».
Маленька країна розмір з Молдову, а чого досягла! Україна - найбільша країна Європи, з безкраїми ланами, родючим чорноземом, ласкавим морем та мальовничими горами. На думку Заура, головною проблемою нашої системи є її «м’якість» та «поблажливість». Хоча Азербайджан цікава країна, але українці - європейці, а тому, для нас дійсні інші моралі. Польща країна до розвитку якої потрібно прагнути, саме на її прикладі потрібно розвивати інфраструктуру та економіку.
По закінченню зустрічі начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков подарував гостю сувеніри з символами міста та краєзнавчу літературу про Каховку.

 


Практикант відділу молоді та спорту Максим Круковський

 

Фото: