UKR
Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЗНАЙШОВ СПОЧИНОК СОЛДАТ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ


21.09.2015

Давно відгриміли залпи тієї війни. Суворий час Великої Вітчизняної став надбанням історії. Ціна Великої Перемоги - це мільйони загиблих, навіки зламані людські долі, невимовний біль і горе учасників воєнних подій.
19 вересня на території військового цвинтаря зібралися люди, які свято зберігають пам’ять про загиблих воїнів, які захищали рідну землю. Саме тут, завдяки пошуковцям, відбулася церемонія перепоховання останків одного з воїнів радянської армії, який загинув, захищаючи Батьківщину ще в далекому 1941 році, і лише зараз знайшов свій спочинок у рідній землі.
31 травня 2015 під час проведення робіт в передмісті м. Малин Житомирської області, пошукачами СПГ «Вертикаль» українського благодійного фонду «Пам’ять» були знайдені останки солдата з особистим розпізнавальним знаком, який передано на експертизу. Експертами Національного музею історії Великої Вітчизняної війни були встановлені дані: Турчин Микола Олексійович 1920 народження, УРСР, Миколаївська область, Каховський район, с. Нова Маячка. За допомогою громадськості міста Каховки та преси вдалося розшукати сестру загиблого воїна Марію Турчину і племінника Василя Баранова, які проживають у Каховці. Рідні вирішили перепоховати останки загиблого воїна на історичній батьківщині, згідно військовим і християнським звичаям.
Слова подяки на адресу громадської органмізації, яка займається благородною справою пошуку загиблих висловив міський голова Олександр Карасевич. Голова міської ради ветеранів Олександра Дар’їна нагадала присутнім про подвиг каховчан, які покрили себе незгасимою славою на фронтах Великої Вітчизняної війни. Виступив перед присутніми і командир НВІК «Каховка» Анатолій Обелець та командир СПГ «Вертикаль» Володимир Жарко. Саме останній розповів, як проходили пошукові роботи під Малином. Відомо, що 21-річний Микола Турчин командував кулеметним взводом під час боїв за це місто. Рідним пошуковці передали особисті речі, які знайшли біля вона: каску, бритву, гільзу, в якій зберігалася записка (тепер вона заповнена землею з місця бою) та копії документів (оригінали передані до музею Києва).
Цього дня приїхали до Каховки на церемонію і голова Новомаячківської сільської ради Андрій Костиря, і голова ветеранської організації Нової Маячки Катерина Гончарова. Обряд проводу за християнським звичаєм здійснив єпископ Новокаховський і Генічеський владика Філарет.

Фото: